-
Josef Brchaň
(1931-2021)
Jan Amos Komenský: Obecná porada o nápravě věcí lidských I. - III.
Položka č.: 587Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3x kniha, polokožená vazba se zlaceným nápisem, návrh a provedení Jos. Brchaň, vydalo nakladatelství Svoboda, Praha 1992, 563 + 500 + 594 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
V. Nezval: Fantastická symfonie
Položka č.: 586Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a 5 x orig. litografie v přílohách J. Trnka, k vydání přípravil a ediční poznámku napsal Jiří Žantovský, úprava V. Křivka, lito. tisk J. Hrachovec, vydal Památník národního písemnictví ve spolupráci se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1963, volné listy v…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Chvála slov. Sborník mladé práce
Položka č.: 605Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
sborník, sign. linořez ve frotispisu a sign. linořez na obálce J. Liesler, sborník začínaajících lterátů mmj. Jos. Hiršal, J. Kotalík, P. Bojar, A. Vrbová, Fr. Vrba, J. Rumler aj., vydal Melantrich, Praha 1940 orig. brož, 180s., nerozřezáno, obálka při hřbetu poškozená a odřená, místy skvrnky, dobr…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Monogamie
Položka č.: 613Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka montáží Ant. Smažík, vydal Otto Girgal, Praha 1932, 143 s., brož, obálka vzadu při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Jehan Rictus: Poesie
Položka č.: 612Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Toyen, vydal Odeon, Praha 1946, 79 s., brož, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Michal Mareš: Policejní šťára
Položka č.: 611Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka V. Špála, vydal V. Vortel, Praha 1922, 81 s., brož, obálka potrhaná, lehce zašpiněná , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
K. Konrád: Rinaldino
Položka č.: 610Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka K. Teige a O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 26 sv. edice Odeon, 138 s., brož, obálka na hřbetu natržená, při okrajích poškozená , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Sku…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Guillaume Apollinaire: Sedící žena
Položka č.: 609Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka K. Teige a O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1925, 3. sv. edice Odeon, 143 s., brož, obálka při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny sur…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Český bibliofil V. ročník
Položka č.: 608Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie J. Konůpek, obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1933, úprava M. Kaláb, vyzdobil K. Svolinský, 500 výtisků, celoplátěná vazba , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian n…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Český bibliofil III. ročník
Položka č.: 607Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, sign., litografie K. Svolinský, sign., litografie V. Mašek, sign., obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1931, úprava M. Kaláb, K. Svolinský, 550 výtisků, brožovaná, ochranný obal , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joan Miró
(1893-1983)
Miro - Fondation Maeght
Položka č.: 606Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, 3 x orig. barev. litografie (obálka, samostatná a dvoustranná příloha) a 1x čb. litografie v příloze J. Miró, texty v úvodu Paul Eluard, Tristann Tzara, Renè Char, Jacques Prevert, Raymond Queneau, Michel Leiris, Andrè Breton, Shuzo Takiguchi, vydal Fondation Maeght, Saint Paul 1968, orig. …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
E. A. Poe
Položka č.: 433Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Edgar Allan Poe, Havran, bibliofilie doprovázena šesti suchými jehlami (novotisky) Františka Tichého. Přebásnil Vítězslav Nezval, rozměr 33 x 21,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Ptáček
(1965)
M2 in the channel (1931)
Položka č.: 432Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
grafický soubor, soubor pěti litografií, vše sign. PD Petr Ptáček 2006, vše číslováno 92/100, rozměr 15 x 21
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Katja Hajek
(1950-2008)
Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)
Položka č.: 457Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dante Alighieri
(1265-1321)
La Divina Commedia (Inferno I.+II.)
Položka č.: 456Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, BEZ původních ilustrací S. Dalího!, vyd. Salani, Arte e Scienze, 1964, ex. 1435/2900, volné listy, ručním papír Magnani, 2x původní kartonové desky a 2x pův. ochranné pouzdra, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Ptáček
(1965)
M2 in the channel (1931)
Položka č.: 455Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
soubor pěti litografií, 2006, 15 x 21 cm, sign. PD Petr Ptáček 2006, č. 94/100, 5 samostatných listů v papírové obálce, každý list signován
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Václav Havel: Appassionata humana
Položka č.: 454Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1991, 30,2 x 43 cm, Obsáhlá kniha kreseb Jiřího Anderle na text Václava Havla v německé jazyce Ein Wort über das Wort (Slovo o slově), žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Richard Fischer
(1968)
Město za soumraku
Položka č.: 453Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
giclée tisk, 2020, 28,5 x 39 cm, sign. PD Richard Fischer , A.T. 5/8, ilustrace ze zadní strany prvního dílu grafického románu Rváčov
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Pocta Karlu Tutschovi
Položka č.: 452Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
soubor 11 litografií, 30 x 21 cm, sign.vše, č. 61/80, Vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Zicha
(1916-1977)
Žně na Podřipsku
Položka č.: 451Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1943, sign. vše PD Josef Zicha 43, rozměr souboru 41 x 51 cm, soubor obsahuje sedm dřevorytů. Nákladem knihkupectví Rudolfa Kropáčka v Roudnici nad Labem, žák prof. A. Strnadela a J. Bendy na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Mladé proudy
Položka č.: 450Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vše sign., soubor pěti původních grafik českých umělců. Autoři V. V. Novák, Lev Šimák, Želibský, Salcman, Hoffstädter
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
August Vermeylen: Věčný žid
Položka č.: 464Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 72/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., lehce vybledlý hřbet desek, na tit. listě podpis pův. majitele, jinak velmi dobrý, pěkný stav!…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jana Horáčková
(1962)
Manuál Script Rebeky
Položka č.: 469Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, autorské písmo a typografie J. Horáčková, vyšlo jako 17. svazek experimentální edice speciálního ateliéru knižní grafika a písma na UMPRUM, Praha, 1995, ex. 8/40, knihařsky zpracoval Jan Hybner, papír Ingres Fabriano, lehce zašlé desky, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, an…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
David Němec
(1961)
Pavel Zajíček: Kniha moří
Položka č.: 468Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, grafický list ve frontispisu a il. D. Němec, vyd. Pulchra, Praha, 2011, ex. 213, ob. a upr. Petr Krejzek, studio ReDesign, pův. brož s karton. pouzdrem, 189s., výborný stav knihy, pouzdro lehce opotřebené, pův. přiložené CD chybí, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eugenio Montale
(1896-1981)
Příležitosti
Položka č.: 467Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vybral, vydal a upravil M. Dyrynk, 1979, podpisy v tiráži M. Dyrynk, J. Vladislav (překlad) a Vlasta Dyrynková (dřevoryt a kresba) + soukromé věnování J. Vladislava, volné listy v ob., 21s., v dobrém stavu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
F.T. Marinetti: Osvobozená slova
Položka č.: 234Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, 4 původní Marinettiho obraz. přílohy se zčeštělými hesly, klíčové dílo zakladatele futurismu, přel. J. Macák, 6. sv. edice Atom, vydali V. Petr a K. Tvrdý, Praha 1922, brož., 75 s. + 4 slož. přílohy, zažloutlé listy, obálka při okrajích jen lehce pokrčená, velmi dobrý …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Pro delfína
Položka č.: 233Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
brož, 15,5 x 9,5 cm, vydal po dorozumění s Dr. Ot. Štorchem-Marienem v 300 výtiscích na japanu Jordanově v prosinci 1923 Bohuslav Reynek v Petrkově u Něm. Brodu a vytiskli knihtiskaři Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 58s., lehce rozlepeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleck…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Otta
(1908-1999)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou kresbou
Položka č.: 816Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1967, 18 x 24,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 12.12.1967, v původní obálce s autorským razítkem. Text na ručním papíře, z jedné strany vyzdoben kresbou pastelem a tuší, sign. LD Otta. Pedagog, spisovatel, malíř, grafik, historik umění. Od 1927 v zahraničí: Madrid, Londýn, Paříž, poté v Chi…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Erich Kästner
(1899-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 815Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1972, 20,5 x 14,5 cm, Strojopisný dopis v němčině s podpisem z 18.4.1972, v původní obálce s autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Plicka
(1894-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 814Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Antikvariát Dlážděná, člen SČVU
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO