-
Různí autoři
Analogon 1-15 + 22
Položka č.: 887Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:31
časopis, kultovní česká surrealistická revue s podtitulem Surrealismus, psychoanalysa, strukturalismus, 1. číslo z června 1969 (sest. V. Effenberger), druhé a další pak z roku 1990 a dále (č. 22 z r. 1998), v časopise publikují např. J. Švankmajer, E. Švankmajerová, M. Stejskal, Fr. Dryje, A. Marenč…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Grygar
(1926)
Sešity pro mladou literaturu 1-33
Položka č.: 886Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:30
časopis, kompletní soubor všech čísel od r. 1966 do č. 33 (1969, zákaz vydávání tutlu), zcela zásadní periodikum pro vzepětí a nepoddajnost české literatury v závěru 60. let, zároveň i generační platforma osobností typu P. Kabeš, J. Gruša, P. Šrut, M. Topinka, J. Vodňanský, I. Wernisch aj., typograf…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Lukas
(1915-2006)
Jiří Trnka
Položka č.: 1544Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:28
fotografie, 17,9 x 13 cm, Antikvariát Dlážděná, absolvoval jednoroční grafickou školu ve Vídni, člen KFA v Nekázance
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hermína Melicharová
Hesiodos: Zrození bohů
Položka č.: 1274Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:58
bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kalousek
(1925-1986)
Já snad vyletím z kůže
Položka č.: 1063Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:27
lavírovaná tuš, uhel, papír, 24,1 x 32,7 cm, mírně zašlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Muziky a A. Pelce
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rigobert Bonne
(1727-1795)
Mapa Jižní Ameriky
Položka č.: 1029Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:53
ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 30 x 43,5 cm, uprostřed slepený papír, na papíře zahnědlé skvrny, při pravém okraji tisku zašpiněno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
John Heartfield
(1891-1968)
A. Avdějenko: Miluji
Položka č.: 1478Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:22
kniha, obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal …
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Gärtner und Winzer - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1397Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:01
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 17 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 36 s., ob. drobně opotřebená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Italienische Komödie - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1396Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:00
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 12 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 26 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Jäger und Wild, Soldaten - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1395Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:59
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 16 + 4 tabule s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 42 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edgar Rice Burroughs
(1875-1950)
Tarzan (Lidé v jeskyních)
Položka č.: 1381Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:45
kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Z korespondence Bedřicha Smetany
Položka č.: 1336Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:00
bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafk…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
Položka č.: 1258Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:42
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Žemlička
(1934)
Francois Villon: Balady
Položka č.: 1245Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:29
bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů
Položka č.: 1244Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:28
bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Fišárek
(1906-1980)
Obrazy a kresby
Položka č.: 1228Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:12
bibliofilie, sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Čtení o Starém Srbsku
Položka č.: 1225Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:09
kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M.…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leo Bednarik
(1938)
Soubor Ex libris
Položka č.: 1194Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:38
grafický soubor, 2000, vše signováno, soubor 13 grafických listů, které jsou jednotlivě upevněny na pevných papírech a spojeny do sešitu
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Z ilustrací k básním F. Villona
Položka č.: 1180Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:24
lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kalousek
(1925-1986)
Tábor
Položka č.: 1062Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:26
tuš, papír, 24 x 15,9 cm, papír na několika místech ušpiněný a odřený, levý horní roh ohnutý, na papíře tiskařské značky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Muziky a A. Pelce
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta
Položka č.: 974Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:58
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
P. Loti: Islandský rybář
Položka č.: 973Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:57
kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E.…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Gut
Květiny
Položka č.: 1595Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:19
8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Proměny letce (metodická pomůcka)
Položka č.: 1573Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:57
akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dalibor Nesnídal
Josef Formánek - Mluviti pravdu
Položka č.: 1558Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:42
11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Martinček
(1913-2004)
Martin Martinček
Položka č.: 1549Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:33
12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína
Položka č.: 1467Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:11
kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje XIII.
Položka č.: 1419Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:23
bibliofilie, vzácné, konfiskát, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 35 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1394Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:58
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Černý
(1905-1987)
Křik koruny české
Položka č.: 1374Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:38
kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO