-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Přísaha v mičovně
Položka č.: 1159Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:03
rytina, 35,5 x 45,9 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, velká zateklina na levém horním rohu zasahující do tisku, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Isidore-Stanislas Helman
(1743-1809)
Povstání 13. vendémiairu
Položka č.: 1158Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:02
rytina, 32,5 x 43 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný,a zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, na okraji v jednom místě natržený, horní rožek ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
C. Chardon
(1832-1896)
Dobytí Bastily
Položka č.: 1157Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:01
rytina, 33,5 x 46 cm, an několika místech papír natržený, celkově zažloutlý a ohmataný, s četnými hnědými skvrnkami, zadní strana podlepena lepenkou , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michal Hrdý
(1959-2003)
Pivní koza
Položka č.: 1086Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:50
koláž, akvarel, tuš, papír, 1997, 19,5 x 35,8 cm, sign. PD Michal Hrdý , text: Hele, jakou jsem si pořídil kozu!, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Slejška
(1931)
Staré město
Položka č.: 1085Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:49
tuš, papír, 30,3 x 45,6 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, popis, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Beneše, P. Dillingera a J. Vodrážky na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Slejška
(1931)
Středisko ochránců přírody
Položka č.: 1084Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:48
akvarel, tuš, papír, 34 x 30,8 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Beneše, P. Dillingera a J. Vodrážky na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Slejška
(1931)
U Národního divadla
Položka č.: 1083Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:47
akvarel, tuš, papír, 37 x 28,2 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, text: Uplatnil jsem nárok v restituci, děda do toho vrazil dvě zlatky!, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Beneše, P. Dillingera a J. Vodrážky na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Bape Pergler
(1933-2001)
Bojová připravenost
Položka č.: 1082Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:46
akvarel, tuš, papír, 25,5 x 18,8 cm, sign. PD Bape, dole text: Přesným a rychlým plněním rozkazů svých velitelů, vzorným pořádkem ve svém rajonu a plněním všech svých základních povinností zajistíš svoji bojovou připravenost!, v rozích mírně pokrčený a při pravém dolním okraji natržený papír, Antikv…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Kantorek
(1942)
Mlsný pavouk
Položka č.: 1073Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:37
tužka, papír, 21 x 29,4 cm, Mladý svět r. 1969, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941)
Skica pro kreslený vtip III.
Položka č.: 1070Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:34
tuš, papír, 18 x 28,6/12,8 x 24,2/13,5 x 21,3 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941)
Skica pro kreslený vtip II.
Položka č.: 1069Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:33
tuš, papír, 18 x 28,6/12,8 x 24,2/13,5 x 21,3 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941)
Skica pro kreslený vtip
Položka č.: 1068Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:32
tuš, papír, 18 x 28,6 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Giovanni Giocomo de Rossi
(1627-1692)
Veduta - Řím ponte Milvio
Položka č.: 1048Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:12
mědirytina, 34,5 x 49 cm, značeno PD v desce Gio. Iacomo Rossi le stampa in Roma alla pace co Priu del S. P, při okrajích mírně pomuchlaný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Geogr. Verbreitung Des Mohammedanischen Staaten-systems.
Položka č.: 1026Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:50
tisk, přelom 19. a 20. st., 29,5 x 40,5 cm, rám, geografické rozložení mohamedánského státního systému, mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jeanne DOrge
(1879-1964)
Voice in the Circle & Lobos
Položka č.: 943Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:27
bibliofilie, 24 x 16 ; 19 x 12 cm, podpis a věnování americké básnířky a malířky Jeanne DOrge s vročením na patitulu sbírky Voice in the Circle, vazba Hans E. Schuberth, vydal Noel Young, Santa Barbara (California) 1955, polopl. vazba, 96s., ex. 500, drobné nečistoty, velmi dobrý stav první vydaná …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Novoročenka 1954
Položka č.: 1555Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:39
fototisk, fototisková reprodukce kresby Cirkus na Letné z r. 1951, 1953, 16,7 x 23,9 , osobní přání s podpisem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Procházka
(1818-1893)
Žiwot sw. Františka Borgie
Položka č.: 1520Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:04
kniha, edice Bibliotéka životů Swatých, Nákladem Dědictví sv. Cyrilla s Methodia pro rok 1860, tiskem dědiců Rudolfa Rohrera, v komisi u Nitsche a Grosse, vydáno w Brně 1860, původní kartonová obálka, 712 stran, velmi dobře zachováno, zažloutlé listy, skrny a drobná poškození na obálce , Antikvari…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Most
Položka č.: 1499Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:43
bibliofilie, Básně 1919-1921, s předmluvou z r. 1937 - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1937, orig. brož, 212s., velmi dobrý stav, obálka při krajích oříznutá, Antikvariát Ostrovní, studium dějin u…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
Kštice Bereniky
Položka č.: 1477Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:21
bibliofilie, typografie V. Obrtel?, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., částečně nerozřezáno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
V. Thiele: Josef Čapek a kniha
Položka č.: 1468Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:12
kniha, úvod. studie J. Kotalík, 128 vyobrazení obálek J. Čapka, soupis a několik vyobrazení knižní grafiky, obálka, vazba a typografie Z. Seydl, vydalo NČSVU, Praha, 1958, clpl vazba s obálkou, 290s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny v…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Apollinaire: Kacíř & spol.
Položka č.: 1459Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:03
Bibliofilie, lineoryty a ob. J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, brož, 137s., okraje obálky mírně potrhané, na přehybu hřbetu ob. do poloviny natržená, levý dolní růžek zadní strany chybí, uvolněné a při krajích mírně otřepené listy, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprů…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alexandr Nikolajevič Axakov (Aksakov)
(1832-1903)
Animismus a spiritismus
Položka č.: 1442Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:46
kniha, kritické prozkoumání medijních zjevů a jejich vysvětlování hypothésami nervové síly, hallucinac a bezvědmého, 30 vyobr., vyd. E. Beaufort, Praha, 1903, plpl. přev., 799s., zadní předsádka naprasklá, flíčky na listech, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Schäferfiguren und Gruppen - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1393Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:57
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 11 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 24 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Manufaktur Meissen
Hunde - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen
Položka č.: 1392Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:56
kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 10 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 20 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)
Položka č.: 1376Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:40
kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
L. Páleníček: Švabinský a hudba
Položka č.: 1324Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:48
bibliofilie, podpis na patitulu L. Páleníček, frontispis suchá jehla M. Švabinský, v edice Kladenský lis vytiskl, vysadil a vydal Josef Cipra, Kladno 1979, 13 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
Položka č.: 1276Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Mode d´emploi
Položka č.: 1261Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:45
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Jiroudek
(1914-1991)
Č. Berka: František Jiroudek
Položka č.: 1236Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:20
kniha, kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ferdiš Duša
(1888-1958)
Bán Strahinić
Položka č.: 1218Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:02
bibliofilie, titulní list sign. dřevoryt a 12 x sign. dřevorytů příloh F. Duša , cyklus třinácti dřevorytů F. Duši k srbské lidové písni přel. O.F. Babler, vytiskl na ručním lisu a vydal Jar. Picka, Praha 1941, volné listy v deskách, 31 x 22 cm, ex. 46/105, nestr. (23 s. + 13 příloh), hřbet obálky p…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO