Dražené položky

  • Miloslav Moucha (Abstraktní a geometrické tendence)

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 05. 06. 2019 16:37

    dřevoryt, 18 x 11,5 cm, sign. DU Moucha, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, zúčastňuje se výstav Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Miroslav Pošvic (Abstraktní a geometrické tendence)

    Plynutí (PF 1997)

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 05. 06. 2019 16:38

    litografie, 1996, 14,5 x 18,8 cm, sign. PD M. Pošvic 96, č. 57/100, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Vojtěch Jiřička (Abstraktní a geometrické tendence)

    Čas

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 05. 06. 2019 16:39

    litografie, 20 x 15 cm, sign. PD Jiřička, č. 45/200, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Weidlicha na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Aleš Knotek (Abstraktní a geometrické tendence)

    Podzim

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 05. 06. 2019 16:40

    litografie, 14,8, x 17 cm, sign. PD Aleš Knotek, č. 19/100, antiqari.at Radhošťská, studium VUT v Brně, AVU v Praze, zakládající člen umělecké skupiny Tunel, člen skupiny Torzo a SVU Mánes

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Vysušil (Abstraktní a geometrické tendence)

    Poezie pod střechou

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 05. 06. 2019 16:41

    litografie, 1994, 65 x 48,5 cm, sign. PD K. Vysušil 94, č. 6/30

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Rudolf Kremlička (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1886-1932)

    Toaleta

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:00

    litografie, 1925, 19,5 x 11 cm, sign. PD R. Kremlička 1925, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Odhadní cena: 4 000 - 5 000 Kč CZK

  • František Tichý (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1896-1961)

    Eros

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 9.800 CZK (392 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:01

    Aktuální cena: 9.800 CZK (392 €)

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 Kč CZK

  • Emil Filla (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1882-1953)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:02

    lept, 1913, 23 x 17 cm, sign. PD E. Filla, rám, dílo Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjato s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V.Benešem a A.Procházkou zakladatelem …

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Odhadní cena: 160 000 - 180 000 Kč CZK

  • František Kupka (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1871-1957)

    Amorpha

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:03

    lept, 1913, 22,5 x 14,5 cm, sign. LD v tisku Kupka, PD razítko Kupka, nabízený grafický list představuje ukázku vrcholné tvorby průkopníka světové abstrakce. Výstava Františka Kupky v pařížském Grand Palais, která proběhla v loňském roce, potvrdila malířovo zařazení mezi velikány světové malby. Zobr…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Odhadní cena: 37 000 - 41 000 Kč CZK

  • Bohumil Kubišta (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1884-1918)

    Istrijská krajina

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:04

    litografie, 1918, 14,5 x 20,2 cm, značeno DU v tisku BK, sign. tuší B. Kubišta, rám, č. 21, pravost tisku i podpisu potvrdila Mahulena Nešlehová, přiložena kopie potvrzení. Istrijská krajina z roku 1918 je jednou z mála Kubištových litografií. Grafických děl nevytvořil Bohumil Kubišta mnoho, i proto…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Odhadní cena: 175 000 - 200 000 Kč CZK

  • Alfréd Justitz (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1879-1934)

    Kytice jiřin

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 188.000 CZK (7.520 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:05

    olej, plátno, 1928, 87 x 69,5 cm, sign. PD A. Justitz 28, vzadu dvě razítka Čedok, razítko Hotel Praha Mar. Lázně, razítko ROH s ev. č. Alfred Justitz byl jedním z příslušníků zakladatelské generace českého národního umění. Z počátku studoval architekturu na pražské technice u J. Kotěry, poté u prof…

    Aktuální cena: 188.000 CZK (7.520 €)

    Odhadní cena: 220 000 - 250 000 Kč CZK

  • (Marie Čermínová) Toyen (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1902-1980)

    Hnízdo

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:06

    tuš, papír, 1937, 13,5 x 11,5 cm, sign. DU Toyen 37, rám, komorní dílo nejznámější české výtvarnice, která slavila úspěch i na mezinárodním poli. Po participaci na české verzi surrealismu a po období skupiny Devětsil se přestěhovala do Paříže, kde spolu s Jindřichem Štyrským zbudovali novou ideu ar…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 22 000 Kč CZK

  • Alois Bílek (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1887-1961)

    Portrét mladého muže

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:07

    olej, plátno, 45 x 37 cm, sign. PD ABílek, rám, Alois Bílek, český malíř, ilustrátor, architekt a grafik původem z okolí Tábora, byl jedním z prvních doložených abstraktních umělců u nás. Byl žákem Maxe Pirnera na AVU, po ukončení studií odjel do Paříže, kde se stýkal s Františkem Kupkou, se kterým …

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jan Bauch (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1898-1995)

    Podobizna dívky

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:08

    olej, plátno, 1960, 64 x 49 cm, sign. LN Jan Bauch 1960, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopitelně velký vliv. Zpočátk…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 77 000 Kč CZK

  • Ota Janeček (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    Kosatec

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:09

    akvarel, pastel, papír, 31 x 19,5 cm, sign. DU Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 20 000 Kč CZK

    (1882-1953)

    Hlava Kristova

    Položka č.: 11

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:10

    bronz, 1934, 22,5 x 24,5 cm, velice působivé dílo od největšího představitele českého kubismu. Jedná se o kubistickou parafrázi sochy, která byla umístěna na svorníku klenby v kostele sv. Gotharda ve Slaném. Dle prof. Matějčka se Filla zajímal o sochařství během tří dosti krátkých období, z nichž žá…

  • Kamil Lhoták (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    Zelené Irsko (s růžovým obdélníkem)

    Položka č.: 12

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:11

    smíšená technika, karton, 1961, 27,7 x 42,3 cm, sign. LD Kamil Lhoták 61, rám, vzadu dobový štítek českého fondu výtvarných umělců, vyplněný rukou autora; dále menší (výstavní) štítek s popisem v angličtině. Zelené Irsko (s růžovým obdélníkem) je dílem významného českého malíře a ilustrátora s duší …

  • František Gross (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1909-1985)

    Postava - strojek

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:12

    tempera, tužka, papír, 1964, 42 x 29 cm, sign. PD F. Gross 64, rám, nabízená položka představuje ukázku zralé tvorby od člena legendární Skupiny 42. František Gross počátkem 60. let úspěšně navázal na své tvůrčí vzepětí z druhé poloviny 40. let. Zařazení jeho děl z této etapy na řadu mezinárodních p…

  • Jiří Kolář (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1914-2002)

    Sblížení

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 11.500 CZK (460 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:13

    Aktuální cena: 11.500 CZK (460 €)

    Odhadní cena: 13 000 - 15 000 Kč CZK

    Krajina s papírovým orlem a autem

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 2.100.000 CZK (84.000 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:14

    olej a tempera na lepence, 1964, 28 x 40 cm, sign. LD Kamil Lhoták 28. 10. 1964, rám, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvo…

    Aktuální cena: 2.100.000 CZK (84.000 €)

  • Jan Smetana (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1918-1998)

    Konkrétní imaginace

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (6.800 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:15

    olej, plátno, 1980, 73 x 100 cm, sign. PD Smetana 80, sign. vzadu Jan Smetana, rám, nabízená položka představuje ukázku zralé tvorby od člena legendární Skupiny 42. V tvorbě Jana Smetany docházelo k postupnému zabstraktnění námětu a koloristickému oživení obrazu. Tento obraz vznikl v době, kdy prof.…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (6.800 €)

    Odhadní cena: 200 000 - 220 000 Kč CZK

  • Jan Kotík (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1916-2002)

    Malba

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 850.000 CZK (34.000 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:16

    olej, plátno, 1953, 110 x 80 cm, rám, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svoji nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře prosadit se a v první řadě odlišit se nebylo je…

    Aktuální cena: 850.000 CZK (34.000 €)

    Odhadní cena: 1 000 000 - 1 100 000 Kč CZK

  • Radoslav Čáslavský (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1925-2012)

    Kainovo znamení (triptych)

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:17

    3x olej, písky, sololit, 149,5 x 366 cm, Radoslav Čáslavský se narodil v Mladé Boleslavi a vyrůstal v romantické krajině Bělé pod Bezdězem. Svůj pozdější pracovní život strávil v Praze, kam se odstěhoval ve 40. letech a vyučil se chromolitografem. K tomu následně vystudoval UMPRUM v ateliéru dekorat…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK

  • Běla Čermáková (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1925-1963)

    Zátiší s hruškami

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:18

    olej, plátno, 1958, 92 x 72 cm, sign. DU. B. Čermáková 58, rám, vzadu napsáno Běla Čermáková. Běla Čermáková vystudovala v letech 1946–1952 Vysokou pedagogickou školu v Praze u profesorů Martina Salcmana a Cyrila Boudy a v letech 1949–1951 na AVU u profesora Františka Tröstra scénografii. V roce 195…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    Odhadní cena: 85 000 - 94 000 Kč CZK

  • Karel Chaba (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1925-2009)

    Jižně od Jižního města

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:19

    olej, deska, 1976-78, 80 x 49,5 cm, sign. PD Chaba 76/78, rám, autor byl interesantním, solitérním tvůrcem, který ke svému uměleckému výrazu dospěl sám, bez akademického školení. Přesto mají jeho malby nezaměnitelný, originální rukopis, kterým poutá pozornost i současné generace. Je to kvůli lyrické…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    Odhadní cena: 95 000 - 105 000 Kč CZK

    (1925-2009)

    Podzimní řeka

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 128.000 CZK (5.120 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:20

    olej, plátno, 2002, 100 x 80 cm, sign. LD Chaba, rám, autor byl interesantním, solitérním tvůrcem, který ke svému uměleckému výrazu dospěl sám, bez akademického školení. Přesto mají jeho malby nezaměnitelný, originální rukopis, kterým poutá pozornost i současné generace. Je to kvůli lyrické básnivos…

    Aktuální cena: 128.000 CZK (5.120 €)

    Odhadní cena: 150 000 - 170 000 Kč CZK

  • Andrej Bělocvětov (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1923-1997)

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:21

    olej, akryl, karton, 1974, 49 x 48 cm, sign. PD Bělocvětov 74, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz předevš…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Odhadní cena: 75 000 - 83 000 Kč CZK

  • Karel Vaca (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1919-1989)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 23

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:22

    olej, plátno, 1965, 95 x 65 cm, sign. DU Vaca 65, rám, v kontextu své doby bylo dílo Karla Vacy odvážně abstrahované, zcela typicky pro výrazový projev autora, který patřil ke členům skupiny Trasa a k mimořádně zdatným umělcům užitého umění (volná grafika, filmové plakáty) a scénografie. Nadmíru cit…

  • Alexander Calder (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1898-1976)

    Red, Blue and Yellow Spheres

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:23

    litografie, 1967, 60 x 44 cm, značeno PD v tisku CA 67, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 11 000 Kč CZK

  • Marc Chagall (Aukce vybraných děl (3.kolo))

    (1887-1985)

    Romeo a Julie

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 18:24

    plakát, 1964, 65 x 101 cm, Marc Chagall Romeo a Juliette (Romeo a Julie), je zvláště pozoruhodný díky své impozantní velikosti a vynikající kvalitě barev. Kombinace obrazů Paříže, letících postav Romea a Julie a typického vypravěče Chagallových obrazů v podání letícího koně. Milenci se znovu objevuj…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 29 000 - 32 000 Kč CZK