Myslivecká latina

    Položka č.: 706

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 15:00

    11x zinkografie, 9 x 6,5 cm, 11 zinkografických ručně kolorovaných obrázů s erotickou tématikou v mysliveckém prostředí, bez výrazného poškození , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Šibeničky Ročník II. 1919 – 1920

    Položka č.: 701

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, 1919, 35 x 28 cm, český ilustrovaný humoristický časopis, bohatě ilustrováno, k autorům patřili: Zdeněk Kratochvíl, Josef Lada, V.H. Brunner, Josef Pelc a další, Přivázán roč. III, č.1,3,4, potah na vazbě podle kresby O. Menharta, vazba celoplátěná, stav dobrý, mírně rozevřené desky, Antikvar…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Václav Jírů

    (1910-1980)

    Raf (obrázkový deník bernardýna Rafa, kočky Míny a malé Krasavice

    Položka č.: 680

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, napsal, fotografoval a upravil V. Jírů, vyd. ČS filmové nakladatelství, Praha, 1947, pův. plpl. vazba s obálkou, 90s., mírně odřené okraje obálky, jinak velmi dobrý, hezký stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Isaac Eisenberg

    (1884)

    Sefer Raziel Hamalach; Kniha Anděla Raziela čili Praktická teurgie a mystika kabbalistická

    Položka č.: 678

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, na základě prvotních originálů zpracoval a poznámkami opatřil J. Eisenberg, vyd. Sfinx, Praha, 1923, plpl. převazba, 91s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    M. Bauer: Z každého z nás postupem let něco zmizí

    Položka č.: 677

    kniha, rozhovor s J. Kolářem a studii Kolářovy dějiny lidstva jako dějiny bolesti a hravosti napsal Michal Bauer, obs. řadu bar. vyobrazení koláží J. Koláře, vyd. H&H Vyšehradská, Praha, 2005, brož, 56s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižova…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu

  • Josef Holeček

    (1853-1929)

    Černohorské povídky I.+II.

    Položka č.: 668

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    kniha, souvazba obou dílů, druhý díl s názvem Surrogát sv. Vasilija (Osudy Dominika Vondráška cestou na Černou horu a na Černé hoře na rozhraní století XVIII. a XIX.), vyd. nákladem vlastním, Praha, 1892 a 1894, polokožená převazba se zlacením na hřbetu, 848s., pův. obálka vevázána, výborný stav, An…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Z. Grey: Ocelový oř

    Položka č.: 667

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, obálka Zd. Buriana volně přiložena, vyd. Karel Červenka, Praha, 1947, pův. plpl. vazba, 464s., obálka při okrajích lehce pomačkaná, na levém okraji 1cm přehnutá, flíčky na deskách a na ořízce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdru…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Wien (Eine Auswahl von Stadtbildern)

    Položka č.: 658

    kniha, velké množství čb. fotografických vyobrazení Vídně z let cca 1900-1904, vyd. Verlag von Gerlach & Schenk, Vídeň, pův. clpl. vazba se zlacením, 126s., místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu

  • Johann Josef Schindler

    (1777-1836)

    Wappen-Gallerie des höhern Adels der gesammten Provinzen des österreichischen Kaiserstaates

    Položka č.: 654

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, 66 erbů předních šlechtických rodů Rakouského císařství podle kreseb různých autorů (J. Hyrtl, A.Geiger, L. burchart aj.) mědirytem vytvořil J.J. Schindler, erby Schwarzenberg, Czernin, Radeczky, Harrach, Choteck aj., vydal Verlag von Carl Armbruster, Wien 1836-1839, papírová vazba, nes…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Bob Hurikán

    (1907-1965)

    Trampská fašírka

    Položka č.: 649

    kniha, fašírku trampských povídek upravil, sestavil a uvodním slovem doprovodil Bob Hurikán (pseud. Josefa Peterky), tiskem a nákladem tiskárny Jaroš a spol. , Žižkov 1933?, orig. brož., 94s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Ivan Székely

    Slovenské národné povstanie

    Položka č.: 647

    sešit, obrazová pametnica z bojov o oslobodenie Slovenska, množství dobové fotodokumentace z vojenských operací během SNP i po jeho skončení, vydalo Poverenictvo pre SNR informácie, Turč. Sv. Martin 1945, sešit, nestr. (32s.), ob. při krajích mírně opotřebená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Adler-Kalender 1943

    Položka č.: 646

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    kalendář, válečný kalendář příloha propagandistického časopisu Luftwaffe  Adler, týdenní trhací kalendář s motivačními obrazy (převážně fotografiemi z fronty), vyobrazení Adolfa Hitlera v titulu a reprodukce portrétů vyznamenaných důstojníků - hrdinů v přílohách, na rubu týdenních listů karikatury, …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Em. Hnátek: Svět v paprscích

    Položka č.: 645

    sešit, Váchalova ručně psaná recenze na přídeští spisku E. Hnátka, ve kterém kritizuje autorovo dílko a připojuje jeho krátký životopis, pod textem s typicky váchalovským rukopisem signováno JV, sešit vydává E. Hnátek nákladem vlastním, Pardubice 1912, brož., 40s., na zadních deskách otisky váchalov…

  • Ivan Lukjaněvič Soloněvič

    (1891-1953)

    Rusko za mřížemi

    Položka č.: 644

    kniha, jedno z prvních děl popisujících systém gulagů v Rusku, vydal autor  v komisi  Praporu Ruska, Praha 1936, 333s., polopl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

  • František Palacký

    (1798-1876)

    Dějiny národu českého v Čechách a v Moravě I.-V.; Spisy drobné I.-III.

    Položka č.: 639

    kniha, 8x krásná polokožená vazba stejné úpravy se zlacením a ražbou na hřbetech; Dějiny: díl I.: Od prvověkosti až do roku 1253, 554s. (+ nástin životopisu Františka Palackého od J. Kalouska), díl II.: Od roku 1253 až do roku 1403., 499s., díl III.: Od roku 1403 až do roku 1439., 659s., díl IV.: Vě…

  • Hynek Alois Joukl

    (1862-1910)

    Motýlové a housenky střední Evropy

    Položka č.: 638

    kniha, obs. 93 barvotiskových tabulí s více než 2000 barevných vyobrazení + řada čb. vyobr. v textu, vyd. I.L. Kober, Praha, 1910, pův. clpl. vazba, 449s. + tabule, lehce naražený dolní zadní růžek desek, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Michl

    (1898-1982)

    Od kladského pomezí, ročník I.-X.

    Položka č.: 637

    10x kniha, vlastivědný časopis pro politický okres broumovský, náchodský, novoměstský n. M. a trutnovský, rediguje K. Michl, obs. řadu čb. a bar. místopisně-tematických vyobrazení (mapky, ilustrace, portréty, výzdoba, fotografie, nákresy, faksimile, včetně několika vlepených příloh) texty desítek au…

  • Malý čtenář

    Položka č.: 634

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    46 ročníků časopisu v 47 svazcích, 1882-1941, 16,5 x 13 - 26,5 x 18 cm, Malý čtenář byl přední český ilustrovaný časopis pro děti a mládež, vycházející v letech 1882 – 1941. V počátcích Malého čtenáře byli jeho přispěvateli především redaktoři, i když se podařilo získat příspěvky Adolfa Heyduka a Ka…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Fr. Hrubín: Proměna

    Položka č.: 630

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    bibliofilie, 6x pův. dřevoryt v textu a 1 na ob. J. Šíma, podp. Fr. Hrubína na patitulu, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1957, sbírka Ráj knihomilů, sv. 19, volné archy v ob., 31s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preisle…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jan Opolský: Ze tmy do tmy

    Položka č.: 627

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, původní dřevoryt ve frontispisu (sign.), dřevoryt na tit. listě a 4x malý dřevoryt u iniciál Fr. Kobliha, na přídeští exlibris Bořivoj Weigert (barevný dřevoryt, Josef Váchal), v tiráži podpis K. Dyrynka (úprava), vyd. autor, Praha, 1926, ex. 15/100, ruční papír, polokožená vazba, 45s.,…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Arno Sáňka

    (1892-1966)

    Villiers de l´Isle Adam: Ubiječ labutí

    Položka č.: 626

    bibliofilie, vyd. Arno Sáňka, Brno, 1929, ex. 11/60 na čínském papíru, upr. K. Dyrynk, přel. J. Zaorálek, exlibris Vl. Weigert, karton desky, 17s., poškozený hřbet, flíčky na listech, jeden (prázdný) list na okraji natržený, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    Josef Topol 65

    Položka č.: 625

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 1x sign. lept J. Anderle (25/100), báseň J. Topola vydaná u příležitosti jeho pětašedesátých narozenin, vyd. Zd. Šíma a P. Mach, 2000, ex. 25/100, 1x dvojlist a 1x grafický list v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, č…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Miloslav Moucha

    Letní zápisník z Onoho světa č. 10

    Položka č.: 621

    bibliofilie, 9x celostránkový a 8x dřevoryt v textu M. Moucha, vyd. jako autorský katalog, 1993, volné listy v obálce, listy bez vady, obálka opotřebená, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, zúčastňuje se výstav Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Osm básní pro Acnavi

    Položka č.: 617

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    bibliofilie, vyd. Gallery, Praha, 1997, 200 výtisků, 8x volný list v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen TT klubu, člen Sdružení Q

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Konůpek

    Poutník k nekonečnu / A Pilgrim to Infinity

    Položka č.: 616

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    katalog, již vzácně se vyskytující katalog k výstavě v Domě u Kamenného zvonu z roku 1999, obs. velké mn. bar. vyobrazení, biografii, bibliografii, seznam výstav, seznam ilustrací, práce pro Artěl a průvodní texty H. Larvové, J. Rouse, V. Šusové a J. Hornekové, vyd. GHMP ve spolupráci s PNP, Praha, …

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Lucius Annaeus Seneca

    O krátkosti života

    Položka č.: 614

    bibliofilie, vyd. Ludvík Bradáč, Praha, 1927, ex. 491/500 na dřevaprostém papíře, upr. M. Kaláb, z latiny přeložil a úvodem opatřil J. Rašín, pův. brož, 88s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    E.A. Poe: Zlatý scarabeus

    Položka č.: 612

    bibliofilie, 8x pův. litografie (první ve frontispisu signovaná) J. Liesler, vyd. ELK, Praha, 1948, ex. 296/301 na zerkallském papíře, celkem 1001 výtisků, suchá pečeť v tiráži, volné listy v pův. karton. deskách, 146s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Jan Zahradníček

    (1905-1960)

    Žalm roku dvaačtyřicátého

    Položka č.: 610

    bibliofilie, podpis inciálami J.Z. s věnováním na patitulu J. Zahradníček, dřevoryt ve frontispisu O. Stritzko, vyd. Jan Jelínek, Frenštát pod Radhoštěm, 1945, 200 výtisků (tento značen v tiráži jako autorský), edice Stolístek, značka J. Konůpek, upravil a vytiskl Karel Kryl v Kroměříži, volné listy…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Dali

    Položka č.: 608

    bibliofilie, 39x volný list s ilustracemi ke Zpěvům Maldororovým C. de Lautréamonta, včetně přiloženého plakátu (A1) k výstavě, vyd. Galerie D, Praha, 1967, v původním papírovém pouzdře, listy v dobrém stavu, plakát se dvěma malými trhlinkami v přehybu, pouzdro bez vady, antiqari.at Radhošťská, stud…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Fr. Hrubín: Černá denice

    Položka č.: 601

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, 2x litografie Zd. Sklenář, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, brož s obálkou, nestr., obálka na hřbetu 1cm natržená, na horním okraji lehce otřepená, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)