• Jiří Načeradský

    Růžový sen

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 15:00

    olej, plátno, 2011, 80 x 100 cm, sign. PD Načeradský, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor ateliéru …

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 2010, 35 x 51 cm, sign. PD Načeradský 2010, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jiří Načeradský

    Energie vztahu

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, tempera, laky, papír, sololit, 2004, 49,5 x 69,5 cm, sign. PD a LU Načeradský 2004, rám, typická ukázka energické malby klasika českého moderního umění, ve které zpracovává svůj oblíbený námět, tedy vztah mezi mužem a ženou, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Jiří Načeradský

    Báječný Marťan

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    akvarel, papír, 1994, 29,5 x 21 cm, sign. PD Načeradský 94, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka na lovu

    Položka č.: 45

    akvarel, tuš, papír, 2006, 29,5 x 41,8 cm, sign. DU Načeradský 2006, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Hudba z Marsu

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    oboustranná kresba, tuš, papír, 1973, 42 x 29,6 cm, sign. PD Načeradský 73, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Jiří Načeradský

    Věštkyně

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    akvarel, tuš, papír, 2004, 32 x 23,8 cm, sign. PD Načeradský 2004, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • František Hodonský

    Čeření

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 43.000 CZK (1.720 €)

    olej, plátno, 2017, 80 x 60 cm, Čeření z roku 2017 je krásnou ukázkou Hodonského přístupu k barvě. Koloristicky výrazný obraz navazuje na expresivní zobrazení krajiny ke kterému se autor přiklonil již v 80. letech. Osobnost Františka Hodonského patří ke klasikům moderní české krajinomalby. Spolu s …

    Aktuální cena: 43.000 CZK (1.720 €)

  • Aleš Lamr

    Treáž II.

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    akryl, plátno, 2006, 45 x 35 cm, sign. DU A. LAmR 06, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Aleš Lamr

    Znamení

    Položka č.: 34

    akvarel, papír, 1992, 28 x 18 cm, monogr. DU A. L. 92, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    Cesta za světlem

    Položka č.: 33

    akvarel, papír, 1991, 29 x 19 cm, monogr. NU A. L. 91, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Rozcestník

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, sololit, 1976, 25 x 33,5 cm, sign. PD J. Lehoučka 1976, rám, žák prof. F. Tichého na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Transpozice krajiny

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, sololit, 1996, 22,5 x 30 cm, sign. LD J. Lehoučka 1996, rám, žák prof. F. Tichého na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Studie IX.

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    kombinovaná technika, papír, 1983, 62 x 45,5 cm, sign. LD Smetana 83, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Figura

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    kresba tužkou, 20 x 13,5 cm, rám, vzadu připsáno: značeno razítkem na rubu kresby Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Položka č.: 8

    lavírovaná tuš, 1947, 27 x 20 cm, rám, vzadu připsáno: rok 1947, razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Pole

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, sololit, 1977, 18,5 x 25 cm, sign. LD Valter K 77, rám, vzadu popsáno, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Jan Zrzavý

    Blahopřání s tulipány

    Položka č.: 1278

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:47

    barevné pastelky, tužka, papír, 1963, 20 x 29,2 cm, monogr. PD J. Z. a vlevo pod přáním Jan Zrzavý 24. IV. 63, přiložen znalecký posudek Dr. Jany Orlíkové, citujeme z něj: Drobná gratulace má soukromý charakter a zobrazuje kyticive váze. Tento typ kytice známe i ze Zrzavého zátiší. Tím, že jde o oso…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    Nalezení Mojžíše

    Položka č.: 1276

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:45

    rudka, papír, 17,1 x 9,6 cm, sign. na přípisu v dolní části kresby Srdečný pozdrav a vzpomínku Jan Zrzavý 6. VII. 42, přiložen znalecký posudek Dr. Jany Orlíkové, citujeme z něj: Téma nalezení Mojžíše se v díle Jana Zrzavého opakuje téměř od počátku tvorby. Asi nejstarší známou kompozicí na toto tém…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Miloš Zeithammel

    Položka č.: 1270

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:36

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Bohunka Waageová

    Dvojice

    Položka č.: 1259

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:25

    litografie, 33,5 x 27 cm, sign. DU B. Waageová, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Kaisera a Mahelky, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID2**8 Historie příhozu

  • František Volf

    Na jezeře

    Položka č.: 1253

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 09:19

    litografie, 24 x 46,4 cm, sign. LD F. Volf 82, rám, 49/150, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Erotický motiv I.

    Položka č.: 1206

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 08:32

    litografie, 20,6 x 13,5 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na AVU, člen UB, SVU Mánes a Skupiny 58

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Dorothea Tanning

    Plakát

    Položka č.: 1203

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 08:29

    litografie, plakát, 1966, 70 x 49,7 cm, při okrajích pokrčený, nahoře natržený papír

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Max Švabinský

    Krajina s aktem

    Položka č.: 1199

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 08:25

    litografie, 1935, 25 x 35,5 cm, sign. PD M Švabinský, značeno na kameni M Švabinský 35, č. 3/20, lehce natržený papír v horní části, dolní část polita

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Položka č.: 1166

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 07:52

    lept, 1975, 19,8 x 16,5 cm, sign. PD M. Šechtlová 75, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Podzim

    Položka č.: 1165

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 07:51

    litografie, 1975, 26,6 x 15,7 cm, sign. PD M. Šechtlová 75, č. 5/20, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Marie Michaela Šechtlová

    Jaro

    Položka č.: 1164

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 07:50

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Ptáci

    Položka č.: 1163

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 07:49

    lept, mezzotinta, 1973, 33 x 24,5 cm, sign. PD M. Šechtlová 73, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Naděžda Synecká

    (1926)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 1159

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 06. 2018 07:45

    lept, suchá jehla, 39,7 x 29,8 cm, sign. DU N. Synecká, autorský tisk, lehce zašpiněný, při okrajích pokrčený papír, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis a prof. V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a Nového sdružení

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)