• Čestmír Janošek

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2018 15:00

    tuš, papír, 30 x 42 cm, PD značeno 28.IV.63 J., Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Čestmír Janošek

    Znamení 2

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    mrazovka, 1965/66, 62,5 x 45 cm, sign. DU Janošek 1965/66, při okraji pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Čestmír Janošek

    Domy

    Položka č.: 30

    mrazovka, 31 x 58 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace

  • Čestmír Janošek

    Růžový kruh

    Položka č.: 28

  • Čestmír Janošek

    Kruh

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    mrazovka, kombinovaná technika, 88 x 62,5 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Harlekýnovy miliony

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2018 15:03

    lept, kvaš, 1980, 26,5 x 39,5 cm, sign. PD J. Jíra 80, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, PD věnování: B. Hrabalovi v Nymburce, obraz vznikl na motivy Hrabalovy knihy Harlekýnovy miliony z roku 1961, poslední z tzv. Nymburské trilogie (Postřižiny a Krasosmutnění), kde se setkáváme s …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Jiří Chadima

    Zimní přístaviště

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    tempera, sololit, 2016, 24 x 47 cm, sign. PD Chadima 16, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Postava v krajině

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    akryl, plátno, 2011, 60 x 80 cm, sign. vzadu Hábl 2011, rám, kvalitní starší práce od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    The Fall

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 31.000 CZK (1.240 €)

    5x lept, 2011, 33 x 24, 2 cm, vše sign. DU Oldřich Kulhánek 2011, rám, č. 47/80, bibliofilie s 5 původními lepty, vydala Daruma Praha 2011, autorem básní je Christos Giannakos (text v řečtině a v angličtině). Cyklus Metamorfózy (česky), ilustrace k řeckým básním "The Fall". Příběh pojednáv…

    Aktuální cena: 31.000 CZK (1.240 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Maso a uzeniny opět levnější!

    Položka č.: 175

    tisk, 70 x 50 cm, LD značeno v tisku Jos. Lada 49, rám, Antikvariát Ostrovní, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

  • František Škrabánek

    (1901-1974)

    Vesnička v údolí

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (276 €)

    olej, karton, 1938, 42 x 33 cm, sign. LD F. Škrabánek 1938, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Engelmüllera, člen SVU Marold

    Aktuální cena: 6.900 CZK (276 €)

  • Lev Šimák

    (1896-1989)

    Galantní scéna

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 13.900 CZK (556 €)

    olej, plátno, 39,5 x 55 cm, sign. LD Lev, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní člen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.900 CZK (556 €)

    Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Kinských bažantnice v Heřmanově Městci

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, karton, 1930, 66 x 49 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám, na zadní straně signováno a popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Franta Malý

    (1900-1980)

    Selská chatrč

    Položka č.: 153

    olej, karton, 73 x 93 cm, sign. PD Fr. Malý, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Emanuel Hegenbarth

    (1868-1923)

    Vesnice

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, plátno, 33,5 x 48,3 cm, sign. PD Hegenbarth, rám, impresionisticky pojatá malba u níž jsou rozhodující světelné a barevné dojmy, které vytvářejí atmosférickou náladu obrazu., antiqari.at Radhošťská, studoval na Akademii umění v Mnichově, žák Heinricha von Zügel (hlavní představitel mnichovskéh…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Goya (následovník)

    Portrét dámy

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    olej, karton, 51 x 36 cm, rám, kopie obrazu Francesca Goyi, malíře jež se ve své době proslavil jako vynikající portrétista a stal se také královským portrétistou španělského dvora. Originál je portrétem Josefi Bayeu y Subias, Goyovi manželky se kterou se Goya oženil v roce 1973, a sestry Goyova pří…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Zbyšek Sion

    Obloha před bouří II.

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    olej, překližka, 1993, 28,8, x 40,8 cm, sign. PD Z. Sion 93, rám, vzadu popsáno, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Bruknera na ŠUŘ v Brně, J. Vodrážky na SOŠV v Praze, prof. J. Horníka a K. Součka na AVU tamtéž, člen Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Cesta do Egypta

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    suchá jehla, 11 x 8,5 cm, sign. PD Reynek, rám, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

  • Josef Mžyk

    Nezbedná zahradnice

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    akryl, plátno, 2003, 30 x 40 cm, sign. PD Mžyk a na zadní straně Mžyk 2003, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Egyptský list III.

    Položka č.: 122

    monotyp, papír, 1992, 59 x 47,5 cm, sign. PD Josef Jíra 92, rám, č. 1/4, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Krajina s cestou

    Položka č.: 117

    olej, sololit, 22,5 x 32,8 cm, sign. PD F. Gross, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • Roman Franta

    Zahrada

    Položka č.: 116

    akryl, plátno, 2005, 30,5 x 30,5 cm, sign. PD R. Franta, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    V Nuslích prší

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    olej, karton, 1916, 13,5 x 16,5 cm, sign. LD Panuška 1916, rám, žák prof. Pirnera a J. Mařáka, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Kupka sena

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, karton, 18 x 22,5 cm, sign LD Kaván, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVU Mánes, Jednoty umělců výtvarných v Praze ad.

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Před odpalem

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    tužka, tuš, akvarel, papír, celý arch 48 x 34,4, kresba 27 x 22,6 cm, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Olduvajská rokle

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    kvaš, papír, 16,5 x 16,5 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Objetí

    Položka č.: 77

    cín, 15,5 x 15, 15 cm, značeno zespodu O. Zoubek, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Petr Schel

    (1972)

    Vědma

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    bronz, v. 48 cm, značeno v podstavci Schel, č. 7/7

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Ženský akt s rukama nad hlavou

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    bronz, 1927, v. 43,5 cm, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J. Drahoňovského na AVU v Praze a E. A. Bourdella na Grande Chaumiére v Paříži

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Stojící žena se zdviženou rukou

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 97.000 CZK (3.880 €)

    bronz, 1934, v. 43,5 cm, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 97.000 CZK (3.880 €)