Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Jan Zahradníček

    (1905-1960)

    Stefan George: Básně v próze

    Položka č.: 843

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:50

    bibliofilie, překlad a věnování Evě Florianové v tiřáži J. Zahradníček, vyd. jako soukromý tisk Anny a Vlastimila Vokolkových, Pardubice, 1936, ex. 23/100, podobizna autora v tiráži R. Lepsius, ruční papír, sešit v obálce, 22s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Prokop Toman

    (1872-1955)

    Umění a sběratelství

    Položka č.: 842

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:49

    bibliofilie, vyzd. Arno Nauman, vyd. autor nákl. vl., Praha, 1930, ex. 263/310 na bezdřevném papíře, brož, 117s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Jaroslav Seifert: Kamenný most

    Položka č.: 841

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:48

    bibliofilie, podpis na patitulu, ob., tit. list, iniciály a šest kreseb K. Svolinský, podpis autora na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1944, brož, 66s., obálka zažloutlá a ohmataná, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný čle…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID6**8 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Dopis od J. Voskovce

    Položka č.: 840

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:47

    bibliofilie, 1x sign. dřevoryt V. Komárek, faksimile a tištěný přepis dopisu od J. Voskovce, bez nakl. údajů, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Rudolf Medek

    (1890-1940)

    Dvě básně

    Položka č.: 834

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:41

    bibliofilie, podpis autora na tit. listě, vyd. arch. Fr. Tichý (podpis s věnováním v tiráži), Hradec Králové, 1928, 200 výtisků, polokož. vazba, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6**8 Historie příhozu

  • František Langer

    (1888-1965)

    Andělé mezi námi

    Položka č.: 832

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:39

    bibliofilie, podpis autora na tit. listě, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1931, ex. 20/30 na holandu, volné archy ke svázání, v obálce, 105s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6**8 Historie příhozu

  • Otakar Štorch-Marien

    (1897-1974)

    Chvála nakladatelského povolání

    Položka č.: 829

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:36

    bibliofilie, frontispis J. Zrzavý, vyd. Ot. Štorch-Marien k desátému výročí Aventina, Praha, 1920, ex. 390/400, upr. Fr. Muzika, listy svázané nití, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Edmond Konrád: Olbřím

    Položka č.: 824

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:34

    bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, podpis autora na tit. listě, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 4/25, pův. brož, 82s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Cesta

    Položka č.: 826

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:33

    bibliofilie, vlepené signované grafické přílohy: A. Beran, A. Drobník, J. Kábrt, L.J. Kašpar, V. Komárek, V. Pokorný a V. Janků, k 70. narozeninám M. janků vydali jeho přátelé, samizdat, obs. soupis novoročenek M. Janků, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Dopisy

    Položka č.: 823

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:30

    kniha, výběr dopis J. Seiferta V. Mikulovi, vyd. J. Vinklát a V. Mikule (podpis v tiráži), 2008, ex. 1/100, brož, 33s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Zdenka Kabátová Táborská

    (1933)

    Kytička z Erbenovy Kytice

    Položka č.: 822

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:29

    bibliofilie, 4x sign. dřevoryt Z. Táborská Kabátová, vyd. Emil Gebauer, 1986, ex. 4/100, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    P. Kneidl: Historie O synu švédského krále a české paní

    Položka č.: 820

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:27

    bibliofilie, dřevoryty vyzdobil Zd. Mézl (první ve frontispisu signovaný), vyd. PNP, Praha, 1984, 500 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jalovec s jalovicí

    Položka č.: 818

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:25

    bibliofilie, 2x sign. suchá jehla V. Komárek, na záložce uvedeno: milenci Jožky Pavlíka od V. Komárka, dva volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Milan Janáček

    (1938)

    Jiří Žáček: Časová tíseň

    Položka č.: 816

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:23

    bibliofilie, grafický doprovod M. Janáček, vyd. Josef Vinklát a M. Janáček, 2009, 200 výtisků (tento nečíslován), v tiráži podpis autora, vydavatele i ilustrátora, volné archy v obálce, 36s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Jůny a K. Müllera na VŠUP v Praze, člen skupiny Kontrast …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Ivan Klíma

    (1931)

    Vzkazy a jiné velmi krátké povídky

    Položka č.: 815

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:22

    bibliofilie, podpis s věnováním na tit. listě I. Klíma, il. M. Janáček, vyd. J. Vinklát, Liberec, 2010, 150 výtisků (tento nečíslovaný), pův. brož s obálkou, 62s. výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6**8 Historie příhozu

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Bratřím tvůrcům

    Položka č.: 813

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:20

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu, podpis na patitulu a text Fr. Bílek, vyd. Karel Reichl, Praha, 1929, ex. 160/250 s podpisem nakladatele v tiráži, tisk Kryl a Scotti, brož, 12s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injal…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Eugenio Montale

    (1896-1981)

    Příležitosti

    Položka č.: 812

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:19

    bibliofilie, vybral, vydal a upravil M. Dyrynk, 1979, podpisy v tiráži M. Dyrynk, J. Vladislav (překlad) a Vlasta Dyrynková (dřevoryt a kresba), volné listy v obálce, na hřbetu natrženo, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Petr Bezruč: Červený květ

    Položka č.: 803

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:10

    bibliofilie, sign. linoryt ve frontispisu a úprava J. Dobrovolský, podpis P. Bezruče na tit. listě, vyd. J. Dobrovolský a A. Kučík, Hodonín a Břeclav, ex. 42, listy svázané nití, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Maurice de Guérin: Kentaur a bakchantka

    Položka č.: 799

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:09

    bibliofilie, úprava V.H. Brunner, vyd. jako druhý svazek ed. Hyperion, Praha, 1913, ex. 443/500, celokožená vazba s ražbou L. Bradáč, 54s., vybledlý hřbet, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU M…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Z legend Svatoivanských

    Položka č.: 801

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:08

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu C. Bouda, podpis s věnováním v tiráži Fr. Tichý, který knihu též vydal a doprovodil poznámkami, Praha, 1945, ex. 257, upr. M. Kaláb, ruční papír, volné listy v obálce, 60s., flíčky na listech, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, čl…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    B. Němcová: Pohádka o chudých sirotcích a o anděli

    Položka č.: 800

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:07

    bibliofilie, 4 čb. dřevoryty (první ve frontispisu signovaný) K. Štěch, vyd. členové Družstevní práce, České Budějovice, 1940, ex. 183/200 na pérolehkém papíru, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Loď (5.II.1952)

    Položka č.: 798

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:05

    bibliofilie, vyd. Inverze, Praha, 1990, sv. 2, svazek listů v brusném papíru sepnutý sponkou, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Jaroslav Dajč

    (1943)

    Fr. Halas: Mladé ženy

    Položka č.: 796

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:03

    bibliofilie, 1x sign. lept J. Dajč, grafiku vytiskl a vyd. Josef Vinklát, 2010, autorský tisk, celkem 40 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Toufra, Bulanta, Kosa a Hyliše na Pedagogickém institutu v Jihlavě, žák prof. Hadlače na PedF MU v Brně, člen Sdruže…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Jan Kavan

    (1947)

    Fr. Halas: Mladé ženy

    Položka č.: 795

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:02

    bibliofilie, 1x sign. lept J. Kavan, grafiku vytiskl a vyd. Josef Vinklát, 2010, autorský tisk, celkem 40 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela, J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Jan Antonín Pacák

    (1941-2007)

    Jan Antonín Pacák 60

    Položka č.: 793

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:00

    bibliofilie, 1x sign. dřevoryt J.A. Pacák (varianta B, 46/60), text Vl. Suchánek a básníka P. Vrby, vyd. Zd. Šíma a P. Mach, 2001, ex. B46/60, 1x dvojlist a 1x grafický list v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a A. Paderlíka, člen SČUG Hollar, Tolerance

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Pauline Charlotte Schwarzenberg

    (1774-1810)

    Seize unes des terres en bohéme

    Položka č.: 792

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 07:59

    lept, 1806, 11,5 x 16 cm, nalepeno na papíru, vzadu nalepen autorský štítek, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Pauline Schwarzenberg

    (1774-1810)

    Čertovy proudy Lipno

    Položka č.: 791

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 07:58

    lept, 13 x 18,5 cm, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Tajemný hrad v Karpatech

    Položka č.: 661

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:09

    kniha, 22,5 x 16,5 cm, 1. vydání, vyd. J. R. Vilímek, Praha, nedat., il. L. Benett, pův. pevná clpl. tzv. lipská vazba, 160s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Zmatek nad zmatek

    Položka č.: 678

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:06

    kniha, 1896, 22,7 x 16 cm, 1. vydání, vyd. J. R. Vilímek, il. G. Roux, pův. pevná clpl. tzv. lipská vazba, 200s., na titl. listě věnování bez souvislosti z r. 1896, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Emmerich A. Hruška - Zpívající Hetéry

    Položka č.: 348

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:06

    bibliofilie, 15 x 12 cm, 13x dřevoryt J. Váchal, vyd. Otto Parma, Praha, 1914, pův. clpl. vazba, nestr., natržený hřbet, poničená vazba, text majitele na úvodní straně, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

Facebook