• .

    Geschichte der Costüme

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Matěj Václav Štajer

    (1630-1692)

    Bible svatováclavská - Starý Zákon

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    starý tisk, 1712 - 1715, 35 x 20,5 cm, 1. část (Starého Zákona), tzv. Bible svatováclavská byla první knihou vydanou nákladem Dědictví svatováclavského, překladatelské práce dle Vulgáty jakož i vydání iniciovali postupně tři pražští arcibiskupové, na revizi textu se podíleli především jezuité Matěj …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Ignatius Kautsch

    Supplementum ad dissertationes, quas Planetometriae adjunxit

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, 20 x 12 cm, vyd. Joan. Ferd. de Schoenfeld, Pragae, 1796, kart. vazba, 108s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Rosický

    Květiny letní se zvláštním zřetelem ku květeně domácí

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, 19 x 13 cm, 77 barevných obrazů J. Schermaulová, 172 dřevorytů, vyd. F. Tempský, Praha, 1888, plpl. vazba s koženým a zdobeným hřbetem, 319s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Rinaldo di Capua

    (1710-1780)

    Il Turno Atto

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    kniha, 20 x 28 cm, ručně psaný notový zápis pravděpodobně samotným autorem, stará kartonová vazba, ruční papír, rozpadlý hřbet, uvolněný knižní blok, stránky mírně zvlněné, stav odpovídá stáří, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    Položka č.: 131

    kniha, 31,5 x 26 cm, 6x ilustrace M. Aleš, nákl. L Masaryk, Hustopeče, 1890, kolorováno nejspíše ne autorem, clpl. převazba, razítko majitele, zašpiněné stránky s flíčky, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvoř…

  • Joannes Baptista Masculus

    Tägliche Erbauung eines wahren Christen zu dem Vertrauen auf Gott und Dessen Dienst

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    starý tisk, 1762, 18 x 11,5 cm, životopisy světců v pořadí církevního roku, na každý den připadá mědirytina světce jeho životopis a modlitba,v této knize na měsíc duben, květen, červen, Augsburg, kožená vazba, 522 stran, velmi odřený až rozpadlý hřbet, vazba více opotřebena, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Otto Maresch

    (1886-1945)

    Waffenlehre für alle Offiziere aller Waffen

    Položka č.: 129

    kniha, 1874, 23 x 15 cm, kniha zbraní určená pro důstojníky, obrazová příloha konstrukcí bojové techniky, nakl. L. C. Zamarski, Vídeň, vazba původní, polokožená, 221 stran, stav dobrý, dvě razítka vlastníka, Antikvariát Dlážděná

  • Anonym

    Missale romanum

    Položka č.: 128

  • Paul Gavarni

    (1804-1866)

    Le Diable a Paris I.+II.

    Položka č.: 151

    kniha, obs. velké množství čb. ilustrací P. Gavarniho, autoři: H. de Balzac, E. Sue, G. Sand, Stendhal, A. de Musset, Ch. Nodier, G. de Nerval, T. Gautier a jiní, vyd. J. Hetzel, Paris, 1845 a 1846, 2x polokožená převazba se zlacením, 380+364s., odřené okraje desek, na horním okraji druhého dílu nep…

  • Francis Bacon

    (1561-1626)

    The Works of Francis Bacon vol. I.-IV.

    Položka č.: 150

    kniha, čtyřsvazkové vydání kompletních spisů Francise Bacona, vyd. J. and J. Knapton, R. Knaplock, J. Walthoe, D.Midwinter, R. Gosling, W. Mears, W. Innys, T. Wotton, D. Brown a T. Osborne, Londýn, 1730, 4x původní celokožené vazby, 394+564+586+707s., povrch a okraje desek odřené, na hřbetu výrazněj…

  • Karel Sudimír Šnajdr

    (1766-1835)

    Okus w básněnj českém, zbirka druhá

    Položka č.: 149

    kniha, vyd. Jan Pospjssil, Hradec Králové, 1830, novodobější polokožená převazba, 166s., místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Johann Wolfgang von Goethe

    (1749-1832)

    Reineke Fuchs

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Antoine L. de Rochemont

    Au Pays des Fées

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    kniha, ilustrováno - čb. gravury, vyd. Maison Quantin, Paris, 1887, pův. clpl. zdobená a zlacená vazba, zlacená ořízka, 272s., lehce rozvolněná vazba, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, vyd. Česká expedyce, Kramériusowi dědicové, Praha, 1809, přel. Abraham z Gynterrodu, 380s., restaurováno - sešito do nových papírových desek, listy místy ušpiněné, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Karl von Eckartshausen

    (1752-1803)

    Gott ist die reinste Liebe

    Položka č.: 145

    kniha, obs. 5 celostránkových rytin a jednu rytinu na tit. listě, vyd. Jakob Sieger, Hildesheim, 1798, pův. zdobené desky, 286s. zlacení na ořízce zašlé, desky poškrábané, mírně zohýbané, původní zdobení poškozené, flíčky na listech, ohmatané okraje, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Václav Jaromír Picek

    (1812-1869)

    Básně

    Položka č.: 144

    kniha, vyd. Knížecí arcibiskupská knihtiskárna, řízením synů Bohumila Haase, Praha, 1843, pův. kartonové desky, 106s., flíčky na listech, ušpiněné a při krajích poškozené desky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Robert Bellarmin

    (1542-1621)

    De Septem Verbis a Christo in Cruce prolatis. Libri duo.

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, vyd. Bernardi Gualtheri, Coloniae, 1626, latinsky, zlatá ořízka, pův. kožené desky, 293s., flíčky na listech, desky ušpiněné a na hřbetu natržené, jinak zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Dictionarium novum Latino-Gallico-Italicum In Gratiam Gallice & Italice, imó ipfius Latine Linguae

    Položka č.: 142

    kninha, francouzsko-italsko-latinský slovník, text ve dvou sloupcích, vyd. Johann Hermann Widerhold, Ženeva, 1677, pův. celokožená vazba se zlacením na hřbetu, 1019s., desky odřené, na patitulu vpisky inkoustem a razítka, na listech flíčky, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Revue de la Mode (Gazette de la Famille)

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    kniha, obs. 47 ručně kolorovaných rytin, ročník 1880: No. 465, 467, 468 a 469 a z ročníku 1881: No. 470-484, 486-511, 513 a 515, polokožená vazba, místy flíčky na listech, rytiny většinou ve velmi dobrém stavu, odřený hřbet desek, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    John Milton: Das verlorene Paradies

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 50 původní čb. ilustrací a výzdoba textu G. Doré, vyd. Neufeld & Henius, Berlin, 1899 (?), původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 341s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote von la Mancha

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    2x kniha, četné čb. ilustrace G. Doré, vyd. Verlag von Sacco Nachflger, Berlin, 1872, 2x původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 359+431s., rozvolněné vazby, místy ušpiněné listy, desky na hřbtu druhého svazku natržené, naražené růžky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

  • Ondřej Habervešl z Habernfeldu

    Bellum Bohemicum. Ondřeje z Habernfeldu vypravování o vojně české od roku 1617

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, tiskem a nákladem Ed. Grégra, Praha, 1867, rytina s věrným vypodobením titulu pův. vydání ve frontispisu A. Řeháček, exlibris Vl. Weigert, plpl. převazba, 140s., desky odřené, flíčky na listech, na tit. listě vlastnický podpis, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Karel Kappstein: Umělecká litografie

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    bibliofilie, 9 z původních 10 sign. litografií a obálka R. Kremlička, JEDNA LITOGRAFIE CHYBÍ, papírová obálka vevázaná, vydal Lud. Bradáč, 1921, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, dodatky Rud. Žaloudek, ex. 59/100 na lepším papíře, celoplátěná vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Božena Němcová: Babička

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    bibliofilie, il. V. Špála, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1923, 1000 výtisků, pův. brož, 171s., několik uvolněných archů, na zadní straně obálky a posledních třech listech patrná stopa od polití, okraje obálky otřepené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Srdcová dáma. Básně 1930-1932 - Stanislav Kostka Neumann

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    bibliofilie, 1932, 23,5 x 16 cm, ilustrace Toyen - grafický list ve frontispice, signováno autorem, úprava Karel Teige, číslo tisku 34/120, svazek 5 edice Editio Princeps (Karel Janský), nákladem Erny Janské, Praha, papírová vazba, 47 stran, vybledlý hřbet, mírně povolená šitá vazba, Antikvariát Dlá…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Fr. Hrubín: S orly a se skřivany

    Položka č.: 163

    bibliofilie, 3x suchá jehla a podpis v tiráži Fr. Tichý, vyd. Václav Tomsa, Praha, 1943, ex. 298/300 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie …

  • Ludmila Jiřincová

    William Shakespeare: Sedm sonetů

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Šumava umírající a romantická - originální předsádka

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E.A. Poe v dřevorytu

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)