• Kája Saudek

    (1935-2015)

    Brno - Franta Kocourek

    Položka č.: 559

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:37

    tisk, 14,9 x 20,8 cm, značeno PD Saudek, PF 1977, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Poděkování

    Položka č.: 561

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:36

    tisk, 21,2 x 10,6 cm, sign. DU Olbram, Polana, Jasan Z., Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    PF 1982

    Položka č.: 560

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:35

    tisk, 21,2 x 10,6 cm, sign. PD Olbram Zoubek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Na kraji lesa

    Položka č.: 555

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:30

    litografie, 14,5 x 19,5 cm, sign. PD M. Švabinský, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paří…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Údolí řeky

    Položka č.: 554

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:29

    litografie, 13 x 18 cm, sign. PD M. Švabinský, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Souhrn knižních značek A. Mackové

    Položka č.: 544

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:19

    16x dřevoryt, 24,5 x 16,5 cm, monogr. ve štočku AM, 16 dřevorytových exlibris adjustovaných na kartonovém podkladu v původním kartonovém přebalu, přebal mírně zašlý, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. v…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    PF 1983

    Položka č.: 541

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:16

    ofset, 1983, 11,5 x 16,2 cm, sign. na obálce Zoubkovi, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Dircksz Both

    (1615/18-1652)

    Der Maultiertreiber auf der Via Appia

    Položka č.: 530

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:05

    lept, kolem r. 1650, 19,5 x 27,3 cm, značeno LD v desce Both fe, v levém dolním rohu na papíře skvrnky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Monogramista FA

    Babylonská věž

    Položka č.: 528

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 17:03

    mědirytina, ruční papír, 12,1 x 17,2 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu

  • Adam Bartsch

    (1757-1821)

    Podle Rubense

    Položka č.: 524

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 16:59

    mědirytina, 18./19. století, 30,5 x 22,5 cm, značeno LD v desce Rubens pinx. a PD A. Bartsch sc., mírně zažloutlý papír

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Josef Vojtěch Hellich

    (1807-1880)

    Socha sv. Jiří na hradě Pražském

    Položka č.: 506

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 16:41

    ocelorytina, kolem 1860, 17,3 x 16 cm, značeno LD v desce Hellich fecit. a PD Wurster sc., z knihy: K. V. Zap, F. B. Mikovec - Památky a starožitnosti země České (nakladatelství I. L. Kober v Praze, 1864), žák prof. J. Berglera ml. a F. Waldherra na AVU v Praze, poté studium na Akademii ve Vídni, čl…

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Abstrakce - Pozdrav

    Položka č.: 487

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 16:22

    tuš, akryl, fix, papír, 1999, 30,4 x 30 cm, Dopis Ludvíka Kundery , papír přeložen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace do Mladého světa (Námořníci na ulici)

    Položka č.: 485

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 16:20

    lavírovaná kresba uhlem, 43,5 x 31,5 cm, PD monogr. VJ, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 3, na papíře drobné skvrny, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace ke B. S. Žitkov: Na moři, Lidé v záchranném člunu (obr. 1, str. 13)

    Položka č.: 481

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 16:19

    tuš, papír, 32,4 x 25,4 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 52, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace ke Staničič: Malý pirát, Loučení v přístavu (obr. 2, str. 16)

    Položka č.: 483

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 16:18

    škrábaná křída, papír, 21 x 12,3 cm, PD monogr. VJ, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 30, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace ke Staničič: Malý pirát, Tornádo na moři (obr. 7, str. 64)

    Položka č.: 482

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 16:17

    škrábaná křída, papír, 20,2 x 12,5 cm, PD monogr. VJ, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 29, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Maurits Cornelis Escher

    (1898-1972)

    Nástěnný kalendář 2010

    Položka č.: 461

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 15:56

    nástěnný kalendář, 13x tisk, 66 x 50 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Iva Hüttnerová

    Nástěnný kalendář 2018

    Položka č.: 459

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 15:54

    nástěnný kalendář, 13x tisk, 34 x 24,5 cm, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. O. Sklenčky na DAMU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Ptáčci

    Položka č.: 457

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 15:52

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Útok

    Položka č.: 456

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 15:51

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Hokusai?

    (1760-1849)

    Trh u kanálu

    Položka č.: 437

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 15:32

    barevný dřevoryt, 15 x 20,3 cm, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Kolektiv autorů

    Konvolut fotografií

    Položka č.: 425

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 15:20

    40x fotografie, 24 x 31 cm, 40x čb. bromostříbrná fotografie různých motivů, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Zita Kabátová

    (1913-2012)

    Konvolut fotografií

    Položka č.: 424

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 15:19

    13x fotografie, 17 x 17 cm, 13x čb. bromostříbrná fotografie z hereččina soukromého a rodinného života, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Charles Louis Philippe - Matka a dítě

    Položka č.: 375

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2020 17:50

    kniha, 1927, 19,5 x 14 cm, Praha, Odeon, vazba původní, brožovaná, 115 stran, první úplné české vydání přeložil Jaroslav Zaorálek, úprava a obálka J.Štýrský a Toyen, náklad 1000 výtisků,, obřená a ošoupaná obálky, hřbet mírně rozlepen, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, čl…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Max Švabinský

    Litografie a kresby z let 1953 - 1955

    Položka č.: 374

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2020 17:49

    katalog, 20,5 x 15 cm, podpis M. Švabinský, L. Páleníček, Z. Švabinská, K. Tondl, F. Čermáková aj. na titl. listě, vyd. Hollar, Praha, 1955, sešitová vazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Max Švabinský

    Stěpan Ščipačev - Sloky lásky

    Položka č.: 370

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2020 17:45

    kniha, 20 x 14,5 cm, věnování s podpisem M. Švabinského a S. Ščipačeva na titl. listě, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1955, pův. clpl. vazba s obálkou, 94s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Antonín Jaroslav Matzner

    (1944-2017)

    Beatles - Výpověď o jedné generaci

    Položka č.: 359

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2020 17:34

    kniha, 1987, 20 x 13 cm, podpis autora, vydala Mladá fronta, Praha, brožovaná vazba, 286 stran, lehce zažloutlá a rozlepená vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Max Švabinský

    Max Švabinský

    Položka č.: 355

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2020 17:30

    kniha, 1937, 30 x 20,5 cm, na úvodní straně vlepena portrétní fotografie M. Švabinského datovaná r. 1943, věnování bez souvislosti s autorem k r. 1953´4, vydal S.V. U. Mánes, Prameny, sbírka dobrého umění sv 11,plátěná vazba, 26 stran, zašpiněná vazby, natržený hřbet , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Edward Bering Hitchcock

    (1884-1966)

    Zasvětil jsem život míru

    Položka č.: 354

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2020 17:29

    kniha, 1947, 20,5 x 14 cm, podpis autora na hlavním titulu, vazba původní, polokožená, 341 stran, obálka chybí, stav velmi dobrý, drobná odřenina na hřbetě, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Kolektiv autorů

    Biblické obrazy

    Položka č.: 321

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2020 16:56

    volné listy, 46 x 34 cm, 93x čb. reprodukce děl slavných malířů s tématem starozákonních a novozákonních výjevů, některé listy více opotřebené, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)