• Luigi Kasimir

    (1881-1962)

    Wien

    No.: 1640

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:41

    12x lept, Gesellschaft für vervielfältigende Kunst Wien 1912, volné listy v plátěných deskách, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Arthur Rimbaud - Opilý koráb

    No.: 1833

    Auction price: 9.000 CZK (360 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 23:54

    bibliofilie, 5 leptů Jana Baucha, 1975, všechny 25,5 x 17,5 cm, všechny sign. PD Jan Bauch, č. 11/51, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and Th…

    Current price: 9.000 CZK (360 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Zjevení svatého Jana

    No.: 1832

    Auction price: 8.900 CZK (356 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 23:53

    bibliofilie, 7x grafický list, 1998, 29 x 19,5 cm, autorský tisk, náklad 100 číslovaných výtisků, edice BIBLOS, svazek 9, studied at the atelier of prof. V. Vorlicek and J. Kirchner at The Tertiary School of Applied Arts in Jablonec nad Nisou and The Secondary School of Fine Arts in Turnov, the disc…

    Current price: 8.900 CZK (356 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    K. Biebl: Zlom

    No.: 1645

    Auction price: 6.500 CZK (260 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:46

    bibliofilie, 4 typografické montáže, ob., úprava a návrh vazby K. Teige, 8 obraz. příloh, vazba J. Tvrdý, tisk Kryl a Scotti, 46. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1928, orig. brož., 64s., ob. při dolním kraji slabě pokrčená, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History o…

    Current price: 6.500 CZK (260 €)

  • Cyril Bouda

    Benvenuto Cellini

    No.: 1766

    Planned termination: 24. 05. 2019 22:47

    bibliofilie, 30 mědirytin a podpis v tiráži C. Bouda, text v němčině, vydal Vladimír Žikeš, Praha 1939, vytiskl Mirro Pegrassi, na ručním papíře, ex. 41/99, poloplátěná vazba se zlaceným reliéfem, desky mírně zašpiněné, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela an…

  • Různí autoři

    Slovenští autoři - konvolut 22 grafických listů

    No.: 1534

    Auction price: 1.600 CZK (64 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 18:55

    22 x grafický list, všechny signovány, 2 x originální pouzdro , 10 x Dušan Kállay, 5 x Kamila Štanclová, 3 x Igor Rumanský, 2 x Karol Ondreička, 2 x J. Kyselová,

    Current price: 6.000 CZK (240 €)

    Last auctioneer: ID92 History of bids

  • Antonín Balšánek

    (1865-1921)

    Belvedere

    No.: 1646

    Auction price: 4.500 CZK (180 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:47

    bibliofilie, krátký popis a historie stavby, 48 velkoformátových vyobrazení budovy a detailů výzdoby figurální a ornamentální, včetně půdorysů a řezů, vydal Ant. Balšánek s pomocí České Akademie pro vědy, slovesnost a umění U Topiče, Praha , 8 s., volné listy v deskách,m velmi dobrý stav, Provenance…

    Current price: 4.500 CZK (180 €)

  • Paul Gauguin

    (1848-1903)

    Dřevořezy

    No.: 1765

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 22:46

    bibliofilie, 11 reprodukcí dřevořezů p. Gauguina na ručním papíru, předmluva na rukodělném archu Jana Wittlichová, se svolením NG Praha vydal Klub přátel výtvarného umění, Praha 1982, úprava M. Hruška, tisk Dílo, volné listy v papírových deskách, velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

    Last auctioneer: ID933 History of bids

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    No.: 1643

    Auction price: 3.900 CZK (156 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:44

    bibliofilie, 6x litografie V. Stretti, vše signováno, vydal Orbis, Praha 1951, volné listy v kartonových deskách, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Liska, F. Jenewein and G. Schmoranz at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. F. Zenisek at The Academy …

    Current price: 3.900 CZK (156 €)

  • Jan Konůpek

    Dětství

    No.: 1682

    Planned termination: 24. 05. 2019 21:23

    5x lept, 1918, 5x lept J. Konůpek, 1918, Ex. 10/40, volné listy v papírových deskách, desky poškozeny, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Otokar Březina: Ruce

    No.: 1814

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 23:35

    bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart,vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v deskách, ed. Ráj knihomilů sv.7, ex. 221/1001, zerkallský ruční papír, suchá pečeť, desky na hřbetu otrhané , prasklé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda …

    Current price: 3.500 CZK (140 €)

  • Eugen Wiškovský

    (1888-1964)

    Z cyklu Starý židovský hřbitov

    No.: 1443

    Planned termination: 24. 05. 2019 17:24

    fotografie, 1950 - 54, 29/10/2022 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Karel Postl

    (1769/74-1818)

    Pohled na Prahu od Belvederu

    No.: 1838

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 23:59

    lept, 30 x 43 cm, značeno na desce, rám

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Dopisní značky (16 leptů)

    No.: 882

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:03

    bibliofilie, celk. 16x lept (5x bar.), 4x L. Jiřincová, 3x O. Janeček, 2x H. Zmatlíková, 1x Ant. Rybička, E. Rybičková, Al. Rybička, manž. Kopáčkovi, J. Jančková, Z. Seydl a M. Nováková, Malé grafické soubory, sv. 2, Praha, 1954, volné listy v obálce, vyšlo 99 výtisků na maršovském velinu, tento neč…

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert: Bombardování města Kralup

    No.: 1637

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:38

    bibliofilie, 7x suchá jehla Vl. Komárek, vše sign. DU, básně J. Seifert, vytiskl a vydal Jan Mauler, 1982, autorský tisk, volné listy v papírovém přebalu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl

  • Paul Valéry

    (1889-1910)

    Paul Valéry: Duše a tanec

    No.: 878

    Auction price: 2.900 CZK (116 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 07:59

    Current price: 2.900 CZK (116 €)

  • Jiří Eckert

    No.: 1642

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:43

    8x litografie, vše signováno, vydala Výtvarná škola, Praha 1958, 15 výtisků, volné listy v papírové obálce, obálka zažloutlá, skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • L.V. Barterelli

    Atlante Internazionale del Touring Club Italiano

    No.: 1628

    Auction price: 2.800 CZK (112 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:29

    atlas, 169 map, úv. slovo B. Mussolini, redakce L.V. Bertarelli, O. Marinelli, P. Corbellini, vyd. Touring Club Italiano, Milano, 1928, polokožená vazba, 224s., tisk Ufficio Cartografico del T.C.I., zlatá ořízka, hřbet odřený, desky na dolním okraji natržené, po, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.800 CZK (112 €)

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    No.: 1655

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:56

    knihy, fotomontážní obálky s využitím kreseb J. Lady sestavil J. Heartfield, il. J. Lada, vydal Karel Synek, Praha, 1936-7, brož, 238+235+238+242+243+249s., u prvních dvou svazků obálky chybí, u všech svazků částečně uvolněné a po krajích otřepené listy, obálky u svazků III-VI na hřbetu mírně otrhan…

  • Alfred Cadart

    (1828-1875)

    No.: 881

    Auction price: 2.600 CZK (104 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:02

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav,

    Current price: 2.600 CZK (104 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Podivné události (12 litografií)

    No.: 880

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:01

    tisk, 11x litografie 28,5 x 43,5 (č. 8 chybí), vše sign. PD KToman75, 30/45, volné listy v pův. obálce, výborný stav grafik, obálka ve hřbetu natržená, , the disciple of prof. V. Sychra and V. Pukl at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

    Last auctioneer: ID5614 History of bids

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    J. Seifert: Na vlnách TSF

    No.: 1163

    Planned termination: 24. 05. 2019 12:44

    kniha, obálka a úprava K. Teige, vyd. V. Petr, Praha, 1925, brož, 68s., uvolněné listy, flíčky na obálce, nepatrně poškozená spodní část hřbetu, , studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau, the founder of Devetsil, membe…

  • Jahannes Stradanus

    (1523-1605)

    Zápas s býky

    No.: 1504

    Planned termination: 24. 05. 2019 18:25

    mědirytina, 19,5 x 25,2 cm, značeno LD v desce Ioan. Stradanus inuent. , rám, rám poškozen, při okrajích zašpiněný papír,

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Liška a lev

    No.: 1508

    Planned termination: 24. 05. 2019 18:29

    mědirytina, 1665, 22,2 x 15,3 cm, značeno Du v desce Hollar fec. 1665, rám , ilustrace Ezopovy Bajky, vydáno u Ogilbyho, Londýn 1665, strana 387, na rámu oděrky,

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Kdy začal fantazírovat?

    No.: 1527

    Planned termination: 24. 05. 2019 18:48

    tuš, papír, 18 x 24,4 cm, sign. PD Nep, dole text: Kdy začal fantazírovat? Když nastoupil u meteorologů., na zadní straně značeno autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in P…

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Svatebčané

    No.: 1526

    Planned termination: 24. 05. 2019 18:47

    tuš, papír, 33 x 23,8 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, dole text: Taky se ti, drahá, sex hnusí, ilustrace pro časopis Kvítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Uzavřené oddělení

    No.: 1528

    Planned termination: 24. 05. 2019 18:49

    tuš, papír, 30 x 21 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, dole text: Při vší demokracii, buďte, doktore, bedlivý na pacienty s asociacemi!, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in P…

  • Kamil Lhoták

    Vzpomínkový list

    No.: 1635

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:36

    bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, 400 výtisků, vydal Hollar, Praha 1954, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Associa…

  • Vladimír Komárek

    Od kolébky ke krematoriu

    No.: 1636

    Planned termination: 24. 05. 2019 20:37

    bibliofilie, 4x suchá jehla Vl. Komárek, vydala Bonaventura, Praha, Ex. 112/200, na ručním papíru z Velkých Losin, volné listy v papírovém přebalu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl

  • Michaela Roubíčková - Lesařová

    Máchův kraj

    No.: 1063

    Auction price: 2.400 CZK (96 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 11:04

    lept, 1975, 38,2 x 27,1 cm, sign. PD Michaela Lesařová 1975, č. 6/20, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Novak, K. Svolinsky and Z. Sklenar, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 2.400 CZK (96 €)