-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
K. May: Vánoce
No.: 331Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
plakát, tisk, 84 x 59 cm, vydalo nakladatelství Toužimský a Moravec, Praha 1991 , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
W.E. Johns: Biggles vzdušný komodor
No.: 330Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
plakát, tisk, 84 x 59 cm, vydalo nakladatelství Toužimský a Moravec, Praha 1991 , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
De Moiste Fables van La Fontaine
No.: 309Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28,5 x 21 cm, il. J. Trnka, vyd. Artia, Praha, 1963, vydáno do Belgie, pův. pevná vazba, 92s., lehce opotřebený stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Comicsový magazín Crew, č. 9, roč. II
No.: 307Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, Crew s.r.o., Praha 1998, 50 s., sešit, velmi dobrý stav, NEROZBALENO!! , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Zpověď Archipoetova (z Carmina burana)
No.: 596Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x sign. litografie P. Dillinger, přel. R. Mertlík, jako soukromý tisk pro své přátele k vánočním svátkům a novému roku 1947 vydal Rudolf Lužík, Praha 1946, volné listy v obálce, 18s., ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at Th…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
J. Knap: Réva na zdi
No.: 590Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x barev. dřevoryt a úprava J. Rambousek, podpis na patitulu J. Knap, 4. sv. II. řady Čeští belletristé, vydal Sfinx - B. Janda, Praha 1926, celokož. vazba se zlac. reliéfem na deskách, zlatá dekorativní linka na přídeští, zlac. ořízka, ex. 85/100, 112s., similijapan, vazba na hřbetě a…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Chvála slov. Sborník mladé práce
No.: 605Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sborník, sign. linořez ve frotispisu a sign. linořez na obálce J. Liesler, sborník začínaajících lterátů mmj. Jos. Hiršal, J. Kotalík, P. Bojar, A. Vrbová, Fr. Vrba, J. Rumler aj., vydal Melantrich, Praha 1940 orig. brož, 180s., nerozřezáno, obálka při hřbetu poškozená a odřená, místy skvrnky, dobr…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Monogamie
No.: 613Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka montáží Ant. Smažík, vydal Otto Girgal, Praha 1932, 143 s., brož, obálka vzadu při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Jehan Rictus: Poesie
No.: 612Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Toyen, vydal Odeon, Praha 1946, 79 s., brož, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
K. Konrád: Rinaldino
No.: 610Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka K. Teige a O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 26 sv. edice Odeon, 138 s., brož, obálka na hřbetu natržená, při okrajích poškozená , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of B…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
Guillaume Apollinaire: Sedící žena
No.: 609Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka K. Teige a O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1925, 3. sv. edice Odeon, 143 s., brož, obálka při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus i…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Viktor Stretti
(1878-1957)
Členská legitimace SČUG Hollar
No.: 828Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1928, 7,3 x 12 cm, podepsáni majitel průkazu Dr Prokop Toman, předseda spolku Viktor Stretti, pokladník Arthur Novák, razítko S.Č.U.G. Hollar Prah, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Liska, F. Jenewein and G. Schmoranz at The Academy of Arts, Architecture and Design in…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Herbert Struna
(1899-1980)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 827Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 11 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem, v původní obálce, psáno na zadní straně reprodukce Strunovy kresby. Ladislav Herbert Struna (27. června 1899 v Praze – 14. února 1980 v Praze) byl český herec a malíř. Během svého života si za více než 60 let zahrál zhruba v 80 českých hraných filmech, …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Svatopluk Machar
(1864-1942)
Pohlednice Prokopu Tomanovi st.
No.: 826Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1938, 9 x 14 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 24.4.1938 s podpisem J. S. M., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 818Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1955, 22,5 x 17,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 19.4.1955, v původní obálce. Rambousek v textu oceňuje Dodatky i Toamnův slovník, dílo adresátova otce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Preisler, M. Svabinsky and V. Nechleba, co-founder of The Umelecka beseda, memb…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Výstava obrazů
No.: 280Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, text Fr. Halas, vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1940-1941, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (28), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artis…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Výstava nových obrazů a kreseb
No.: 278Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, text J. Pečírka, vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1939, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (30), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Zaorálek
(1896-1947)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 842Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1935, 14 x 21,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 3.I.1935, v původní obálce. Překladatel, lingvista., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID5**5 History of bids
-
Jaroslav Panuška
(1898-1962)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 840Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, 10 x 14 cm, Rukopisná dopisnice s podpisem z 25.X.1958. Malíř, syn Jaroslava Panušky, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Tondl
(1893-1980)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 837Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1973, 21 x 29,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 3.7.1973, v původní obálce s razítkem autora. Tondlovo vřelé poděkování za životopisnou studii, kterou o něm Toman napsal., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Svabinsky at The Aca…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Pukl
(1896-1970)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 835Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, 12,5 x 15 cm, Dopis s podpisem ze 30.XII.1958, v původní obálce, bez textu, v obálce s razítkem autora vloženo dřevorytové PF 1959 ve formátu 10 x 10 cm, sign. PD V. Pukl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Schusser at The Academy of Arts, Architecture and Design…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milena Komrsová
(1912-1966)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 833Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1962, 29,5 x 21 cm, Obsáhlý rukopisný dopis ze 16.IV.1962, podpesána Milena Komrsová - Niklová, ak. malířka, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jarmila Kronbauerová
(1893-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi st.
No.: 831Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1929, 28 x 22 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 23.I.1929, v původní obálce. Přiložena signovaná navštívenka z 18.X.1938. Česká herečka a zpěvačka, členka státní činohry , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín František Stehlík
(1921-1989)
Narozeninové přání
No.: 794Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, rukopis, 20,5 x 29 cm, sign. kresba A. F. Stehlík, r. 1956, rukopis s podpisem, volný přeložený list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Otakar Nejedlý and F. Šindelář
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Gusta Fučíková
(1903-1987)
Autogram
No.: 776Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
autogram, papír, 34 x 24 cm, podpis na pap. kartičce, kart. i přiložená fotografie nalepena na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Pýcha
(1914-1988)
Rukopis s podpisem
No.: 777Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, papír, 34 x 24,5 cm, podpis na volném listu, přiložená fotografie z části nalepena na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. O. Blažíček and C. Bouda at Czech Technical University in Prague (CTU), later the private study by J. Dědina
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Sucharda
(1884-1968)
Autogram
No.: 778Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, papír, 16 x 11 cm, podpis na pohlednici, pohlednice s podpisem i přiložená fotografie nalepena na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Wenig
(1874-1940)
Korespondence
No.: 796Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4x dopis, 18 x 19 cm, 3x ručně psaný dopis s podpisem a vizitka A. Wenig, 1x ručně psaný a podepsaný pohled Josef Wenig (malíř, ilustrátor, jevištní a kostýmní výtvarník), dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Nebeský
(1880-1944)
Rukopis s podpisem
No.: 773Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, papír, 7 x 12 cm, rukopis s podpisem na papírové kartě, karta i přiložená fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Bohuslav Foerster
(1859-1951)
2x rukopis s podpisem
No.: 785Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 34 x 24 cm, rukopis s podpisem a přiloženou pohlednicí nalepen na papíře, volná pohlednice s rukopisem a podpisem, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids