-
Arno Nauman
(1887-1959)
Dopisy Boženy Němcové
No.: 1361Auction price: 220 CZK (10 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:25
bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu A. Nauman (signováno), tisk M. Pegrassi, báseň Fr. Halas, předmluva Fr. Hrubín, upr. J. Sonberg, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, ex. 649/777, ed. Klub 777 bibliofilů, volné listy v obálce, 60s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of p…
Current price: 220 CZK (10 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Vzpomínkový list
No.: 1362Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:26
bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Hollar periodický sborník grafické práce roč. II
No.: 1363Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:27
bibliofilie, 3 svazky, chybí číslo II., v přílohách 3x dřevoryt Karel Vik, 4x dřevoryt Petr Dillinger, 4x litografie Hugo Boettinger, Praha 1924 - 25, 220 s., brož., uvolněná opravovaná vazba u prvního svazku, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Lorenc
(1919-1999)
Kardinálská vesnice
No.: 1364Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:28
kniha, podpis s věnováním autora, obálka a titulní list Václav Tikal, ed. Próza, vydal Josef Lukasík, Ostrava 1947, 214 s., celopl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Na pospas aneb přísloví pro kočku
No.: 1365Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:29
kniha, podpis s věnováním autora, obálka a ilustrace Vilém Reichmann, ed. Pochod, vydal Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1947, 130 s., orig. brož, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
Paní z Vergi
No.: 1366Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:30
bibliofilie, lept na obálce a frontispise V. Zykmund, vydalo SNKLHU, Praha 1959, 300 výtisků, ruční papír Velké Losiny, 47 s., obálka přeložená, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
A. Bertrand: Kašpar noci
No.: 1367Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:31
bibliofilie, lept ve frontispise V. Zykmund, typo úprava Ant. Jero, 66. svazek edice Atlantis, vydal Ja V. Pojer, Brno 1947, 192 s., volné listy v org. papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Burian
(1945)
Úzkost
No.: 1368Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:32
kniha, podpis autora s věnováním na patitulu, frontispis dřevoryt J. Jirásek, ilustrace na patitulu J. Šlitr, 131.sv., vyd. PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1990, 1000ex., původní brož, 76s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Kaplan
(1928)
Mocní a bezmocní
No.: 1369Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:33
kniha, na obálce použitý obraz Ant. Málka, úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 469 s., brož., pokrčená, při okraji roztržená obálka, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Úkryt
No.: 1370Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:34
bibliofilie, 1. vydání, autor ob. a úpravy neuveden, tisk New-Yorské listy, vydáno nákladem autorových přátel v Texasu, 1943, pův. brož, 107 s., obálka při krajích lehce poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Kouřil
(1944)
Český rock´n´roll (1956 - 1969)
No.: 1371Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:35
kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Kořán
(1940-2017)
Living theatre
No.: 1372Auction price: 650 CZK (28 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:36
kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…
Current price: 650 CZK (28 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hora
Literatura a politika
No.: 1373Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:37
brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Černý
(1905-1987)
Křik koruny české
No.: 1374Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:38
kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pavel Tigrid
(1917-2003)
Ozbrojený mír
No.: 1375Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:39
kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)
No.: 1376Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:40
kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Haussmann
(1898-1923)
Zpěvy hanlivé
No.: 1377Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:41
kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Julius Ráb
Starodružiníci, kdo jsou a co budou
No.: 1378Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:42
kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Iljič Sidorin
Ohnisko světového požáru
No.: 1379Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:43
brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
neznámý autor
San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900
No.: 1380Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:44
bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Edgar Rice Burroughs
(1875-1950)
Tarzan (Lidé v jeskyních)
No.: 1381Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:45
kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Kostroun
Devisová příručka
No.: 1382Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:46
kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka
No.: 1383Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:47
kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antoni Gaudí
(1852-1926)
Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca
No.: 1384Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:48
kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
No.: 1385Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:49
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Crhounek
(1900-1973)
Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény
No.: 1386Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:50
kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Jitka Gollerová - Plachá: Látky z pražské královské hrobky
No.: 1387Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:51
katalog, kresby látek Karel Vlček, tkané rekonstrukce látek Státní odborné školy textilní, fotografie a fotogramy látek žáci pod vedením R. Gilberta a O. Hejzlara, úprava L. Sutnar, Praha, soukromý tisk Státní grafická škola, Praha 1937, 1000 výtisků, 27 str., 20 čb. příloh, stav velmi pěkný, Proven…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joseph Höger
Landschaften (Heft 19)
No.: 1388Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:52
soubor grafik, 6 litografií s pohledy na jednotlivé druhy stromů J. Höger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 5)
No.: 1389Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:53
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leopold Taubinger
Blumen (Heft 6)
No.: 1390Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:54
soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED