• Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Pohybem ku zdraví

    No.: 41

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 23 x 30 cm, na zadní straně značeno razítkem DIKOBRAZ, dole text: Lékař nám předepsal pohyb, tak se koukáme, jestli jsou sršně doma..., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Doplnění zásob

    No.: 40

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tuš, papír, 26,9 x 37,4 cm, dole text: Říká, že Československo je krásná země, ale že nemá žádnou naftu., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ad spectatores

    No.: 39

    Auction price: 130.000 CZK (5.417 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…

    Current price: 130.000 CZK (5.417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Na talíři

    No.: 38

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tisk na porcelánovém talíři, 26 x 26 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstlerplatzteller č. 26, Jiří Kolář a tištěná signatura Koláře, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojky

    No.: 37

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tužka, papír, 22,5 x 16,8 cm, sign. PD F. Gross, rám, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemského umění…

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1977)

    Předjarní hlava

    No.: 36

    Auction price: 165.000 CZK (6.875 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    email, sololit, 1965, 64 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, rám

    Current price: 165.000 CZK (6.875 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Pocta Polockovi

    No.: 35

    Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    lité laky, sololit, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jako „zv…

    Current price: 75.000 CZK (3.125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    List

    No.: 34

    Auction price: 155.000 CZK (6.459 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2002, 135 x 180 cm, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný formát obrazu nesoucí název List je krásn…

    Current price: 155.000 CZK (6.459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Bez názvu

    No.: 33

    Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda

    Current price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Velikonoce

    No.: 32

    Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda

    Current price: 28.000 CZK (1.167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Ke světlu

    No.: 31

    Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2005, 42 x 59,5 cm, sign. DU Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2005 představuje koloristicky vydařenou expresivní malbu s hutnými nánosy …

    Current price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    V pohybu

    No.: 30

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, papír, 2010, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský, rám, oboustranná kresba, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Kyvadlo

    No.: 29

    Auction price: 32.000 CZK (1.334 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, tuš, papír, 1965, 45 x 62,5 cm, sign. PD V. Janoušek 1965, rám, nedílnou součástí díla sochaře Vladimíra Janouška jsou jeho kresby, a to jak volná tvorba, tak studie k sochám. Tušové kresby kyvadel a černých figur v prostoru jsou paralelou k jeho variabilním plastikám. Nabízená práce je vzá…

    Current price: 32.000 CZK (1.334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Před zrcadlem

    No.: 28

    Auction price: 20.000 CZK (834 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    linoryt, 1918, 24,3 x 18 cm, sign. PD Josef Čapek, pasparta, LD popsáno autorem, mírně zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 20.000 CZK (834 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Chudá žena

    No.: 27

    Auction price: 20.000 CZK (834 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    linoryt, 1918, 24 x 18,5 cm, sign. PD Josef Čapek, pasparta, LD popsáno autorem, mírně zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 20.000 CZK (834 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell arte

    No.: 26

    Auction price: 29.000 CZK (1.209 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č.467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP…

    Current price: 29.000 CZK (1.209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Dáma s chrtem

    No.: 25

    Auction price: 7.500 CZK (313 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1947, 16,5 x 12,3 cm, sign. LD Tichý 47, rám, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts

    Current price: 7.500 CZK (313 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lev Boby

    No.: 24

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    suchá jehla, 1938, 16 x 23,5 cm, sign. PD Tichý 39, značeno v tisku Tichý 38, rám, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Země

    No.: 23

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    lept, 1976, 20,3 x 13,8 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P. XII, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Vzduch

    No.: 22

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    lept, 1976, 20 x 13, 8 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P., the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Voda

    No.: 21

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    lept, 1976, 20,3 x 13,5 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P., the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    The packed face

    No.: 20

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 48 x 37 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1982, rám, č. 24/70, místy zažloutlý a lehce zvlněný papír, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Komedie č. 10

    No.: 19

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    suchá jehla, mezzotinta, 1969, 16 x 13,5 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Tenisový kurt

    No.: 18

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 54 x 37,5 cm, sign. DU Tomáš Bím, rám, č. I/VIII, the private study

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Sopka

    No.: 17

    Auction price: 3.900 CZK (163 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 2008, 22,2 x 37 cm, sign. DU Tomáš Bím 08, č. 17/108, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private study

    Current price: 3.900 CZK (163 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Noční košile

    No.: 16

    Auction price: 3.900 CZK (163 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 2013, 23,4 x 37,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 13, č. 39/50, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private study

    Current price: 3.900 CZK (163 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Kytara

    No.: 15

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 2019, 21,4 x 14 cm, sign. PD Bím 19, č. 96/100, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private study

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Lehátka

    No.: 14

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 2017, 13,7 x 18,9 cm, sign. DU Tomš Bím 17, č. 82/100, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private study

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Golf

    No.: 13

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 2017, 18,9 x 13,6 cm, sign. DU Bím 17, č. 129/200, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private study

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Dlouhé sbohem

    No.: 12

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 13. 06. 2024 15:00

    serigrafie, 1977, 28 x 19 cm, sign. PD Tomáš Bím 77, the private study

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.