-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Zvěstování
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tempera na šepsované překližce, 10 x 13 cm, sign. vzadu uprostřed a věnování J. Zrzavý, rám, drobná studie Zvěstování je zasazena do stylizovaného krajinného rámce vycházejícího z pojetí Fra Angelica, setkání se odehrává ve fiktivní, snové krajině na břehu jezera, před kamennou zídkou a vchodem do d…
Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 400 000 - 500 000 Kč CZK
-
Adriena Šimotová
(1926-2014)
Figury
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
pigment, papír, 2008, 21 x 15 cm, sign. DU Adriena Šimotová 2008, zdánlivě jednoduchá avšak křehká a zároveň suverénní taktilní práce, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skup…
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Anička v šedých šatech
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tuš, akvarel, papír, 1962, 15,4 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 169, Antikvariát Dlážděná, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Anděl
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
lept, 1973, 23,1 x 15 cm, sign. PD Jan Zrzavý , pasparta, č. 46/100, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, značeno v desce HU ZJ, díla Jana Zrzavého se vyznačují melancholií, lyričností a téměř neviditelnou, jako by tušenou linií, ztrácející se v kouřovém oparu. Zrzavý byl samouk, kterého ponejvíce …
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Zjevení v Lurdech
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tužka, papír, 1950, 10,5 x 16,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, kresba zachycují moment zjevení je variantou o málo rozměrnější kresby První zjevení v Lurdech (1947) v majetku Národní galerie Praha (č.kat. K 53.581) uvedeno a vyobr. v J. Brabcová: Jan Zrzavý 1890/1977 kat. výstava k 100. výročí narození (…
-
Adolf Born
(1930-2016)
Pařížan
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
lept, 16,5 x 15,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 52/55, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcovým tradi…
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Osm zastavení
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, plátno, 2007, 150 x 142 cm, sign. PD I. Ouhel 07, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný téměř čtvercový for…
Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Pecka
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 122.000 CZK (5.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, sign. PD I. Ouhel 05, lišta, vzadu štítek Galerie Gema art. Obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný téměř čtvercový…
Aktuální cena: 122.000 CZK (5.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Jádro
Položka č.: 69Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, plátno, 1998, 20 x 20 cm, sign. PD I. Ouhel 98, rám, vzadu štítek Galerie Gema art, Ivan Ouhel nastoupil na výtvarnou scénu v 70. letech minulého století. Ve své tvorbě se zaměřuje především na abstrahující krajinu a figuru. Autorovy snové krajiny na pomezí symbolismu a expresionismu patří k č…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu
Odhadní cena: 25 000 - 40 000 Kč CZK
-
Olbram Zoubek
(1926-2017)
Sestra (pravá)
Položka č.: 68Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
zlacené, patinované olovo, 1987, v. 44,3 cm, studie figury k dvojsoší, které stálo u paty schodiště v přízemí bývalého Domu elegance v Praze Na Příkopech, přiloženo potvrzení pravosti Nadačním fondem Kmentová Zoubek , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Hlava vousatého muže
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
pastel, tužka, papír, 17 x 12 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Vdova
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tuš, papír, 1977, 6 x 4,8 cm, sign. a věnování PN Jan Zrzavý 11. II. 77, rám, vzadu úryvek z dopisu, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Milenci (Posedlost)
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tužka, papír, 1914, 10,5 x 8,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, jemná drobná studie ke kresbě uhlem Posedlost (Milenci), která byla východiskem k známému obrazu Milenci z téhož roku, jenž se stal předobrazem grafického listu z r. 1918, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířsk…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: k CZK
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Energie I.
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 99.000 CZK (4.125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, plátno, 1998, 120,5 x 125,5 cm, sign. PD I. Ouhel 98, rozměrný obraz Energie I. je ukázkou Ouhelova koloristického přístupu k obrazu, zejména k jeho malbám z let devadesátých. Ouhel je příkladem výtvarníka, který všechny složky svého projevu má od počátku sladěné s velkým smyslem pro velkoryso…
Aktuální cena: 99.000 CZK (4.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK
-
František Hodonský
(1945)
V bažinách
Položka č.: 81Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, plátno, 2001, 140 x 110 cm, sign. LD Hodonský 2009, rám, František Hodonský je malířem a grafikem, absolventem SUPŠ v Uherském Hradišti u prof. V. Hrocha a AVU v Praze u prof. F. Jiroudka. Autor námětem svého díla navazuje na učitele Jiroudka, a to zájmem o zobrazování krajiny. Hodonský však s…
Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 120 000 - 180 000 Kč CZK
-
František Hodonský
(1945)
Kvetoucí břeh
Položka č.: 80Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, plátno, 2016, 70 x 49 cm, sing. DU HODONSKÝ, lišta, František Hodonský je malířem a grafikem, absolventem SUPŠ v Uherském Hradišti u prof. V. Hrocha a AVU v Praze u prof. F. Jiroudka. Autor námětem svého díla navazuje na učitele Jiroudka, a to zájmem o zobrazování krajiny. Hodonský však s kra…
Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK
-
František Hodonský
(1945)
Lužní formy
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, plátno, 2009, 45 x 65 cm, sign. PD Hodonský, olištováno, tato vydařená malířsky silně redukovaná práce klasika moderní české krajinomalby byla opakovaně publikována, dokonce i v autorově monografii vydané v roce 2010. Hodonský spolu s vrstevníky Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patří mezi hlav…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Hlava ženy
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
pastelka, papír, 1949, 7,5 x 7 cm, monogr. PD Z.J., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 50 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Stojící postava ženy
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tužka, papír, 17 x 9,5 cm, sign. PD a věnování Jan Zrzavý, rám, návrh na drobnou grafickou práci (novoročenka, exlibris) v civilistním spiritu dvacátých let, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupin…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 50 000 Kč CZK
-
Ladislav Zívr
(1909-1980)
Sochařská studie
Položka č.: 981Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:55
tuš, kombinovaná technika, papír, 1979, 38,5 x 25,5 cm, sign. PD Zívr 1979, rám, přeloženo, polito, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Ladislav Zívr
(1909-1980)
Kompozice
Položka č.: 980Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:54
kombinovaná technika, tuš, papír, 1979, 45 x 33 cm, sign. PD Zívr 1979, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Ladislav Zívr
(1909-1980)
Kompozice
Položka č.: 979Vyvolávací cena: 7.200 CZK (300 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:53
kombinovaná technika, tuš, papír, 1979, 29,5 x 42 cm, sign. PD Zívr 1979, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 7.200 CZK (300 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Eugen Weidlich
(1916-1983)
Kompozice II.
Položka č.: 971Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:51
serigrafie, 63,5 x 45 cm, sign. PD Eugen Weidlich, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen tvůrčí skupiny Plakát a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Eugen Weidlich
(1916-1983)
Černobílá kompozice
Položka č.: 973Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:50
serigrafie, 70,5 x 50 cm, sign. PD Eugen Weidlich, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen tvůrčí skupiny Plakát a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Eugen Weidlich
(1916-1983)
Kompozice I.
Položka č.: 972Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:49
serigrafie, 1972, 59,5 x 40,5 cm, sign. PD Eugen Weidlich 1972, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen tvůrčí skupiny Plakát a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Karel Vik
(1883-1964)
Andromeda
Položka č.: 963Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:37
dřevoryt, 1924, 49,5 x 59,5 cm, sign. PD Vik, při okrajích mimo tisk pokrčený, zašpiněný a potrhaný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu
-
Josef Vaic
(1884-1961)
Sv. Mikuláš
Položka č.: 954Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:28
lept, 35 x 24 cm, sign. PD Josef Vaic, rám, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
Bohumil Ullrych
(1893-1948)
U vody
Položka č.: 949Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:23
tempera, karton, 1934, 21 x 27 cm, sign. LD B Ullrych 34, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Bohumil Ullrych
(1893-1948)
Koupání
Položka č.: 948Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:22
olej, karton, 23 x 30 cm, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Václav Trefil
(1906-1989)
Sběračky brambor
Položka č.: 942Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:16
akvarel, tuš, papír, 13,5 x 18 cm, sign. PD V. Trefil, rám, na paspartě vodní skvrna, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Aleš, Syndikátu výtvarníků československých, hospodářského svazu architektů, malířů a sochařů, člen Tvůrčí skupiny Říjen
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu