-
Jan Konůpek
(1883-1950)
August Vermeylen: Věčný žid
No.: 566Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14,5 cm, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 254/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., velmi dobrý, stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Koula and …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Tichý
(1896-1961)
Karel Hlaváček: Mstivá kantiléna
No.: 567Auction price: 5.000 CZK (209 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 26 x 17 cm, 10x suchá jehla František Tichý, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1966, nákl. 450 nečíslovaných výtisků, volně šité listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, T…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
.
Hodonín
No.: 569Auction price: 4.000 CZK (167 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
20x dřevoryt, 43 x 31 cm, 20x sign. dřevoryt J. Dobrovolský, vyd. nákladem autora, Hodonín, 1930, volné listy v papírové obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Jansa
(1859-1913)
Stará Praha
No.: 568Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
brož, 29 x 22 cm, 100 reprodukovaných akvarelů, vyd.B. Kočí, Praha, pův. brož, clpl. desky, lehce potrháno při okrajích hřbetu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Dušan Kállay
(1948)
Antonio L. Bouza: Barva času
No.: 576Auction price: 7.000 CZK (292 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 6 originálními kombinovanými technikami ve formátu 15 x 10,5 cm (sedmá je na přebalu, formát 7 x 5 cm), 1994, 21,5 x 14,5 cm, vše sign. DU Dušan Kállay, autorský tisk, ze španělského originálu přeložil a poznámku [o autorovi] napsal Miloslav Uličný ; o vyd. pečovali František Špergr a…
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Soubor linorytů
No.: 575Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
10x linoryt, 37 x 26 cm, značeno v tisku, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Letopisy pražské o zlých dobách po smrti králě Přemysla Otakara II.
No.: 574Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 32 x 23 cm, 6x celostr. dřevoryt, titl. list a il. v textu J. Konůpek, vyd. Alois Dyk, Praha, 1930, kniha č. 1, ex.: 74/220, suchá pečeť vydavatele v tiráži, pův. sešit v obálce, 57s., vepsáno věnování bez souvislosti, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof.…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
No.: 622Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh ozdob, vazby a předsádky, úprava T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba se zlac. reliéfy a hřbetem, zlac. ořízka, ex. 462/730, 42 s., papír Zanders…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kysela
(1881-1941)
Viktor Dyk: Giuseppe Moro
No.: 621Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. titul a frontispis, úprava, návrh vazby Fr. Kysela, 9. sv., vydala Nová Edice, Praha 1911, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, papír anglický velín, 66 s., velmi dobrý stav, ochranné pouzdro, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Kábrt
(1920-1989)
Paříž
No.: 474Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2x lept J. Kábrt; podpis P. Kábrt, J. Čejka (redakce) a M. Dyrynk (typografie) v přední tiráži; vyd. Spolek č. bibliofilů (ve třech mutacích), Praha, 2000, ex D/28, vydáno u příležitosti 80. narozenin J. Kábrta a k poctě českého kresleného a animovaného filmu a jeho tvůrců, volné listy …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Solar
(1896-1977)
Viktor Dyk: Děs z prázdna
No.: 473Auction price: 600 CZK (25 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1932, ex. 24/50 na Simili Japanu, v umělecké vazbě J. Solara, obs. I. díl: Děd Václav Šaroch (posmrtné vydání, více nevyšlo), upr. A.B. Kohout, clkžn. vazba se zlacením, 296s., hřbet a růžky desek lehce odřeny, jinak velmi pěkný, dobrý stav, Aantiqari.at Radh…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Miloš Marten: Nad městem dialog
No.: 623Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a kresby Zd. Braunerová, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1924, Ex. 956/1000, 43 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, poslední dva listy natržené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of S. Pinkas and A. Chittusi, member of The Manes Association of Fine A…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Písně ostrovů a bídy
No.: 624Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie L. Jiřincová, upravil a vydal F.J. Müller, Praha 1942, 20 sv. edice Krásná užitková kniha, 300 výtisků, losincký papír, nestr., karton vazba s refiéfem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Posmrtná výstava díla Jindřicha Štyrského
No.: 254Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, velmi vzácně se objevující katalog výstavy J. Štyrského, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1946, obs. 4 čb. vyobrazení díla, průvodní text J. Mukařovského, bez seznamu vyst. prací, přiložena pův. pozvánka!, sešit, 8s., zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J.…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Různí autoři
1. výstava v D 37
No.: 253Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dvojlist s titulní stranou a dvěma stranami se seznamem vyst. prací: F. Gross, M. Hák, Fr. Hudeček, B. Lacina, L. Zívr a V. Zykmund, celkem 36 děl, zažloutlý papír, trhlinky při okrajích, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
L art moderne tchécoslovaque du ler au 27 Juin 1937
No.: 252Auction price: 800 CZK (34 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, francouzský katalog k významné výstavě československého výtvarného umění v Paříži roku 1937, vyd. Galerie Jean Charpentier, Paris, 1937, koncepce výstavy Václav Nebeský, úv. text J. Pečírka, reprodukce děl: Kubišta, Špála, Procházka, Filla, Gutfreund, Kremlička, Zrzavý, Nowak, V. Beneš, Tic…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Vik
(1883-1964)
Albert Pražák: K.H. Mácha
No.: 424Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autora i výtvarníka v tiráži, dřevoryt ve frontispise a titulu K. Vik, úprava K. Dyrynk, vydal Josef Zach, Kolín 1936, 250 výtisků, ruční papír Pannekoek, 22 s., polopergamen. vazba se zlac. písmem na hřbetu, lehce zašpiněný hřbet, zbytky nálepky na vazbě, knihovní razítka, lehc…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Máj báseň od Karla Hynka Máchy
No.: 423Auction price: 3.000 CZK (125 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18 cm, 4 ilustrace Toyen, vydala Družstevní práce, Praha 1936, 69 s., clpl. vazba, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Slabý
(1863-1919)
Máj romantická báseň Karla Hynka Máchy
No.: 422Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18,5 cm, ilustrace V. Černý, J.F. Hetteš, P. Körbr, A. Liescher, F. Slabý, vydal I.L. Kober, Praha (1901), 46 s., clpl. vazba se stříbrným reliéfem, a ořízka, svázalo knihařství Vilka a Karásek, lehce zašpiněná, na hřbetu lehce poškozená, praská předsádka, ohmatané listy, dobrý s…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
K. H. Mácha: Máj
No.: 421Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 27 x 19 cm, ilustrace J. Zrzavý, typo. úprava O. Menhart, vydalo nakladatelství Sfinx Bohumil Janda, Praha 1941, 5. sv. Knihovny mistrů, 87 s., karton vazba, lehce zašlá, zadní roh poškozený, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Demel
(1942)
Karel Hynek Mácha - Máj
No.: 420Auction price: 4.000 CZK (167 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1982, vše sign. Karel Demel 82, soubor 5 leptů K. Demela doprovázející báseň Máj, vydal Supraphon roku 1982 v nákladu 150 ks, tento má číslo 144/150., the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Associa…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: ID7**2 History of bids
-
Mikuláš Medek
(1926-1974)
Bohumír Mráz: Medek
No.: 419Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, značná část nákladu stažena z prodeje a zničena ve stoupě, podp. s věn. autora na patitulu, vyd. Obelisk, Praha, 1970, pův. clpl. vazba s ob., obs. velké mn. čb. i bar. vyobr., jen lehce opotřebené desky, jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. K. Muller,…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Neviditelný domov: verše exulantů : 1948 - 1953
No.: 418Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sestavil Dr. Peter Demetz, ob. Miroslav Šašek, obs. verše 15 básníků mmj. I. Blatný, I. Jelínek, Fr. Kovárna, Z. Lederer, F. Listopad, J. Měšťan, M. Součková, J. Tumlíř, 3. sv. edice Knihy exilu, vydalo nakladatelství Medy Mládkové (za svobodna Sokolové) Editions Sokolova, Paříž 1954, …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Tankový prapor
No.: 417Auction price: 800 CZK (34 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka M. Kravjanský, sv. 1, vyd. Sixty Eight Publishers, Toronto 1971, brož, 241s., ob. vzadu místy odřená, hrany ob. odřené, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josif Alexandrovič Brodskij
(1940-1996)
Velká elegie
No.: 416Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela ojediněle se objevující exilové vydání básnické sbírky, vyd. Edice Svědectví (čtvrtletník pro politiku a kulturu), Paříž, 1968, sv. 10, přel. Jiří Kovtun, ob. Gitta Zinglerová, pův. brož, 63s., drobně omačkaná obálka, jinak velmi dobrý, hezký stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Egon Hostovský: Tři noci
No.: 415Auction price: 1.200 CZK (50 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. a graf. úpr. L. Sutnar, vzácněji se objevující exilové vydání, vyd. Czechoslovak Society of Arts and Sciences in America (Společnost pro vědy a umění), New York, 1964, pův. brož, 207s., na hřbetu flíčky a při spodním okraji drobně natržený papír, přesahy obáky trochu pomačkané, jinak pěkn…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Půlnoční pacient
No.: 414Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vzácně se objevující exilové vydání románu E. Hostovského, takto první vydání v češtině, vyd. Universum Press Company, New York, 1959, ob. M. Šašek, pův. brož, 191s., lehce zkosený hřbet s drobným úbytkem papíru při dolním a horním okraji, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Očitý svědek
No.: 413Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, deník z roku 1949, vyd. Arkýř, Karel Jadrný Verlag, Mnichov, 1983, závěrečená stať J. Vladislav, pův. brož, 172s., jen lehce zohýbané přesahy ob., jinak velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Příběh inženýra lidských duší I. - II.
No.: 412Auction price: 2.500 CZK (105 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, 1977, 452 + 471 s., clpl. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Kundera
(1929)
Kniha smíchu a zapomnění
No.: 411Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, 219 s., clpl. vazba, lehce zašpiněné desky, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED