-
Josef Váchal
(1884-1969)
Písně o čtyřech posledních věcech člověka
Položka č.: 1009Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 11:47
bibliofilie, 14 pův. dřevorytů J. Váchal (barev. ob. a titul a 12 čb. textu), typo. úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1944, 1700 výtisků, 39 s., volné listy v org. papírové obálce, zažloutlá, při okrajích lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zak…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje VII.
Položka č.: 990Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 11:28
bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Charles Baudelaire
(1821-1867)
Les Fleurs du Mal
Položka č.: 982Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 11:20
kniha, předmluva Theophile Gautier, francouzsky, umělecká vazba K. Dudešek(?), Collection Manz, vydal Manz, Wien kol. 1920, polopergamen. vazba se stříbrnou linkou a třemi vazy, 279 s., dole na hřbetu drobně odřená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
André Breton: Spojité nádoby
Položka č.: 844Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:02
kniha, klíčové dílo zakladatele surrealismu, obálka Toyen, překlad V. Nezval a J. Honzl, 17. sv. edice Knihy Mánesa, SVU Mánes, Praha 1934, 181 s., brož., obálka při krajích potrhaná, trochu zašlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Geogr. Verbreitung Des Mohammedanischen Staaten-systems.
Položka č.: 1234Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 15:32
tisk, přelom 19. a 20. st., 29,5 x 40,5 cm, rám, geografické rozložení mohamedánského státního systému, mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilian Švabinský
(1873-1962)
Michel Angelo
Položka č.: 1186Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:44
litografie, 18,3 x 12 cm, sign. PD MŠvabinsky, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Svlačec
Položka č.: 1179Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:37
litografie, 1956, 15,5 x 11,8 cm, sign. PD M. Švabinský, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
gen. prof. JUDr. Bohuslav Ečer
(1893-1954)
The Czech part of Silesia and the neighbouring parts of Moravia and the Munich Agreement (Das böhmische Schlesien und die benachbarten mährischen Gegenden und das Münchner Abkommen)
Položka č.: 1172Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:30
sešit, politicko-statistický dokument určený mezinárodní veřejnosti upozorňující na neoprávněnost záboru českého území v moravskoslezském prostoru podle falešně stanoveného národnostního klíče po Mnichovské dohodě, National Silesian Union, Brno 1938, 22 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
Položka č.: 1171Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:29
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Bohuslav Foerster
(1859-1951)
Žalm 150
Položka č.: 1158Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:16
partitura, vydal Jihočeský okrsek SČME, Tábor 1932. Na titulní straně věnování: Příteli Eugenu Svatoňovi vděčně Jos. B. Foerster v Kroměříži 19/5 37
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Benjamin Jedlička: Paříž 1945
Položka č.: 1128Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 13:46
Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Cvejn
(1911-1986)
Jindra Černohorský: Odjezdy
Položka č.: 1124Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 13:42
bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém
Položka č.: 921Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:19
bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské ku…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arnošt Hello
(1828-1885)
Člověk
Položka č.: 961Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:59
kniha, titul. Jos. Marek, 43 vinět různých autorů, 36 barev. iniciál, vydal a přeložil Jos. Florian, Stará Říše 1909, 22. sv. Studia, 450 výtisků, 486 s., plpl. převazba, cca do 50 strany podtrhaný text a vpisky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Troup
(1917-1993)
Sonety o Praze
Položka č.: 927Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:25
bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Čadík
(1891-1979)
O klenotnictví jižního Ruska ve starověku
Položka č.: 1082Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 13:00
kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…
Aktuální cena: 750 CZK (32 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
Položka č.: 880Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:38
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 750 CZK (32 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion (Básně)
Položka č.: 1064Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:42
Bibliofilie, obálka, frontispis, titul, viněty v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, podpis na patitulu J. Karásek ze Lvovic, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1913, brož, 60s., přesahy obálka pomačkané, na přední straně obálky flíček, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilian Švabinský
(1873-1962)
Akt zezadu
Položka č.: 1190Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:48
litografie, 1929, 18 x 14,2 cm, značeno v kameni PD MŠ 29, DU pod grafikou tištěno Max Švabinský. Původní litografie, lehce tmavší horní a levý okraj papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda,…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Viktor Fischl: Kniha nocí
Položka č.: 1136Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 13:54
kniha, podpis V. Fischl, úprava a vazba L. Sutnar, vydalo vydavatelství Družstevní práce, Praha 1936, 45 s., clpl. vazba bez obálky, výborný stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Český bibliofil III. ročník
Položka č.: 930Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:28
bibliofilie, lept J. Konůpek, sign., litografie K. Svolinský, sign., litografie V. Mašek, sign., obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1931, úprava M. Kaláb, K. Svolinský, 550 výtisků, brožovaná, ochranný obal , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Petr Kávon: La Cérémoie Gachée
Položka č.: 861Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:19
kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen TT klubu, člen Sdružení Q
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
Položka č.: 888Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:46
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SV…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Antonová
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
Položka č.: 891Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:49
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně pro…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Kořán
(1940-2017)
Living theatre
Položka č.: 1039Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:17
kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilian Švabinský
(1873-1962)
Slunečnice
Položka č.: 1182Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:40
litografie, 18,2 x 12 cm, sign. PD MŠvabinsky, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Za trochu lásky (K. H. Mácha)
Položka č.: 1178Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:36
litografie, 17,1 x 12 cm, sign. PD M. Švabinský, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Plicka
(1902-1980)
L. Baran: Karel Plicka. Soubor 12 pohlednic - edice Profily
Položka č.: 1175Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:33
album, 12 x samostatná fotografie a kontaktní snímek na přebalu Karel Plicka, studie Ludvík Baran, fotografie K.P. na přebalu, 1. sv. edice Profily, vydala Orbis, Praha 1961, trojlist a soubor fotografií v přebalu, 13 x 17,5 cm, velmi dobrý stav fotografií, kompletní!, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Karneval
Položka č.: 1157Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 14:15
kniha, barevná autorská vazba (značeno HAKL), pův. ob. vevázána, vyd. Jan Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, sv. 6., clpl. vazba, 103s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Český bibliofil V. ročník
Položka č.: 931Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 10:29
bibliofilie, sign. litografie J. Konůpek, obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1933, úprava M. Kaláb, vyzdobil K. Svolinský, 500 výtisků, celoplátěná vazba, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO