Johann Christoph Pinter
Neuer Vollkommene Pferd-Schatz
No.: 531Auction price: 18.000 CZK (750 €)
Planned termination: 21. 11. 2024 15:00
starý tisk, 33 x 22 cm, kniha o chovu a péči o koně, plemena, jezdectví a dresura, 23 mědirytových příloh, celostr. mědiryt. frontispis, vyd. J. P. Andreae für G.H. Oehrling, Frankfurt am Main, 1688, pův. celokožená vazba, se zdobeným hřbetem, 432s., místy drobná natržení, opotřebovaná vazba, dobrý …
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Johann Baptist von Sind
(1709-1776)
Unterricht in den Wissenschaften eines Stallmeisters
No.: 530Auction price: 18.000 CZK (750 €)
starý tisk, 21,5 x 13 cm, hipologická, bohatě ilustrovaná příručka, pojednávající o anatomii, drezuře a léčbě koní, dochovaných 10 vevázaných mědirytových příloh z původních 15, vyd. J. Ch. Dietrich, Göttingen, 1775, pův. clokožená vazba se zlatou ražbou na předních i zadních deskách a hřbetu, 1315s…
Leonard Goffiné
(1648-1719)
Postyla křestianského, katolického Wyvčowánj
No.: 528Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 20,5 x 12 cm, R. P. Goffine, Ord. Praemonstratensis Postyla křestianského, katolického Wyvčowánj, aneb krátký Wýklad wssech nedělnjch, a swátečnjch Episstol, a Ewangelijch, spolu s wytaženým z nich Navčenjm Wjry, a Mrawůw, kdežto wssecko, co prawému Křestianu wěděti, a činiti k Spasenj potřeb…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Dobře to dopadlo aneb Tlustý pradědeček, lupiči a detektivové
No.: 535Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Johann Arndt
(1555-1621)
Jana Arnda paterý knihy O pravém křesťanství
No.: 532Auction price: 1.800 CZK (75 €)
kniha, převazba s pohárem a zlacením Josef Raiman, Rožďalovice, vyd. Wilfing Kristián, 1783, (Bratislava?), dvoubar. tit. list, 806s. + 6 listů rejstříku, listy mírně ohmatané, některé ušpiněné, okraje desek odřené, jinak vcelku pěkný, zachovalý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Edward Bulwer-Lytton
(1803-1873)
Noc a jitro
No.: 529Auction price: 1.000 CZK (42 €)
knihy, 17 x 8 cm, pět dílů v jednom svazku, vyd. E.J. Fournier, Znojmo, 1845, překl. Kl. W. Püner, polopl. vazba, vl. razítka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Girolamo Menghi
(1529-1609)
Flagellum daemonum, exorcismos terribiles, potentissimos, et efficaces, Fustis Daemonum adiurationes, formidabiles,Remedia efficacissima
No.: 527Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
kniha, 14,5 x 10 cm, jedno z nejslavnějších pojednání o exorcismech a démonologii, které vydal Girolamo Menghi, teolog Řádu menších bratří. Dílo poprvé vydané v roce 1577, mělo velký úspěch (se čtrnácti vydáními od roku 1577 do roku 1626) a je strukturováno takto: „Flagellum daemonum“ o povaze, proj…
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Johann Günther Friedrich Cannabich
(1777-1859)
Karten zur Cannabichs Weltkunde
No.: 526Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 30 x 24 cm, 22 kolorovaných mědirytin, torzo knihy, pouze mapy (některé složeny), vyd. kolem r. 1830, kožený hřbet se zlacenou ražbou, , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Domenico Antonio Parrino
(1642-1716)
No.: 525Auction price: 2.500 CZK (105 €)
kniha, 14 x 8 cm, průvodce města Pozzuoli, přilehlých ostrovů Ischia, Procida, Nisida, Capri, území, vil a měst, která jsou kolem pobřeží jedné i druhé strany Neapole, tzv. Cratero, s popisem města Gaeta, 39 mědirytin, některé rozkládací, vyd. D. A. Parrino, Napoli, 1709, dobová kart. vazba, 257s., …
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Jan Jiří Balzer
(1739-1799)
František Martin Pelcl: Abbildungen böhmischer und mährischer Gelehrten und Künstler, nebst kurzen Nachrichten von ihren Leben und Werken (Erster Theil)
No.: 522Auction price: 3.000 CZK (125 €)
kniha, 21 x 14 cm, 31 mědirytinových portrétů slavných osobností českých i moravských, mědiryt ve fontispisu, drobný mědiryt v textu, značeno J. Balzer, autor předloh většiny rytin Jan Tomáš Kleinhard, vyd. Wolffgang Gerle, Praha, 1773, německý text, chybí 4s., a mědiryt (J. Hus) mezi 60 a 69s., jed…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Spisy Karla Hynka Máchy: Máj
No.: 524Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, 14 x 11 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1862, Spisy výtečných českých básníků novověkých část třetí, Spisy Karla Hynka Máchy díl první, polokožená vazba, 297s., odřená vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 523Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 15 x 12 cm, ilustrované vydání, il. Jos. Scheiwl, ryl J.F. Patočka, vyd. I.L. Kober, Praha, 1872, pův. clpl. vazba se zlacením, 42s., odřená horní a spodní část hřbetu, odřená a místy zašpiněná vazba, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Gelasius Dobner
(1719-1790)
Wenceslai Hagek a Liboczan Annales Bohemorum Pars I.
No.: 521Auction price: 3.000 CZK (125 €)
kniha, 22 x 17 cm, iniciály, viněty, ozdobné linky z typografických ozdůbek, vlysy, 4 mědirytinové přílohy: s. 30 epitaf Václava Hájka z Libočan na jeho náhrobku (značeno Ignatius Saltzer), s. 42 heraldické znaky I, II, s. 107 postava Markomana a Kváda, mince a gombíky (značeno Saltzer Fratres Sculp…
neznámý autor
Zabrušany u Duchcova
No.: 520Auction price: 500 CZK (21 €)
rukopis, 34 x 21 cm, pamětní zápis o fundaci poutního mariánského obrazu, darovaného nevěřícími z okolí filiálnímu kostelu v Zabrušanech pro procesí na Svatou Horu, r. 1755, německý text, volný dvoulist, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Karl Spruner von Merz
(1803-1892)
Atlas antiquus
No.: 519Auction price: 12.000 CZK (500 €)
Current price: 12.000 CZK (500 €)
M. Kafková
Slovník umění kuchařského
No.: 518Auction price: 2.000 CZK (84 €)
kniha, 24 x 17 cm, čb. ilustrace a bar. přílohy, vyd. Jaroslav Bursík, Praha, kolem r. 1905, pův. clpl. vazba, 740+834, vazba opotřebena, popraskané a natržené hřbety, několik chybějících stran doplněno vloženými listy z pozdějšího vydání, dobře zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Anděla Růženská
Česká kuchyně: Souhrn laciných, chutných a snadno připravitelných pokrmů v návodu pro každou hospodyni
No.: 517Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 18 x 12 cm, raritní vydání, vyd. Fr. Neubert, Slané, 1877, pevná vazba, 229s., chybí hřbet, uvolněná vazba, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
neznámý autor
Recept
No.: 516Auction price: 500 CZK (21 €)
rukopis, 27 x 20 cm, recept na užívání neudané léčivé vody a masti neudaného složení, německý text, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Karel Lense
Pivovarský katechismus
No.: 515Auction price: 2.000 CZK (84 €)
kniha, 23,5 x 16 cm, kniha otázek a odpovědí pro základní výchovu v pivovarské živnosti, vl. nákladem J. Jelen, Mělník, 1942, podpisy dvou průmyslníků z První plzeňské rafinerie na smrkovou smolu Čížek & Schmaus, 156 obrázků: čb. foto, kresby, tech. nákresy, množství dobových reklam, poloplátěná vaz…
Magdalena Dobromila Rettigová
(1785-1845)
Domácí kuchařka
No.: 514Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 10 x 13 cm, vyd. Jaroslav Pospíšil, Praha, 1913, převazba, 469s., chybí portrét autorky ve frontispisu, lehce povolená vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Milan Nápravník
(1931-2017)
Vůle k noci
No.: 513Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, podpis na titulu M. Nápravník, vydala PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1988, 72 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Petr Kabeš
(1941-2005)
Pěší věc
No.: 512Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, podpis na tituluP. Kabeš, vydala PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1987, 56 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Ivan Wernisch
Žil, nebyl - výbor z díla
No.: 511Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, podpis na titulu I. Wernisch, vydala PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1988, 120 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Karel Valter
(1909-2006)
Josef Hrubý: Zrzavé údolí
No.: 510Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, podpis a ilustrace K. Valter, podpis Jos. Hrubý, vydal YaK, Senica 1993, brož, 66 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Hrubý
(1932-2017)
Sedm sbírek básní
No.: 509Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, všech 7 svazků podepsáno básníkem, Ve jménu lásky lodí a ryb, vydalo Západočeské nakladatelství, 1988, brož s ob., 96 s., Básně básně, vydalo Západočeské nakladatelství, 1991, pl. vazba s ob., 100 s., Za pět peněz klíč, vydala PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1992, brož, 80 s., Yorick, vydal …
Current price: 500 CZK (21 €)
Kamil Lhoták
K. Bednář: Čas kočárů a lamp
No.: 508Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, frontispis a podpis na titulu K. Lhoták, podpis na patitulu K. Bednář, ed. České básně, Čs. spisovatel, Praha 1963, celopl. vazby s ob., 79 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42
Current price: 400 CZK (17 €)
Jiří Trnka
(1912-1969)
Fr. Hrubín: Romance pro křídlovku
No.: 507Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, podpis na patitulu Jiří Trnka a Fr. Hrubín, ed. KPP, Čs. spisovatel, Praha 1962, celopl. vazby s ob., 63 s.., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design …
Current price: 400 CZK (17 €)
Václav Bláha
5 sbírek básní
No.: 504Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, 5 x podpis na patitulu, obálka a typografická úprava V. Bláha, J. Bednář: Má Praho, město múz, Čs. spisovatel, Praha 1966, brož, 108 s., K. Bednář: Co nesmyl déšť, Čs. spisovatel, Praha 1967, brož, 124 s., A. Bartušek: Červené jahody, Čs. spisovatel, Praha 1967, brož, 64 s., A. Alda: V poledn…
Current price: 400 CZK (17 €)
Pavel Šrut
(1940-2018)
Malá domů, Přehlásky, R.G.: Příznaky lásky
No.: 502Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, 3x podpis na titulu Pavel Šrut, Malá domů (exil), vydal PmD, Mnichov 1989, brož, 88s.; Přehlásky, ed. KPP, Čs. spisovatel, Praha 1967, celopl. vazba s ob., 92 s.; R. Graves: Přízraky lásky, přel. a podepsal P. Šrut, ed. KPP, Čs. spisovatel, Praha 1977, celopl. vazba s ob., 120s., velmi dobrý …
Current price: 400 CZK (17 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Hosté na svatbě nebes a země. Sborník k šedesátinám Jiřího Kuběny
No.: 501Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis s kresbičkou v titulu J. Kuběna, ilustrace ve frontispisu a podpis J. Kolář, podpisy u článků L. Kundera, Zb. Hejda, J. Koblasa, J. H. Krchovský, I. Wernisch, P. Mikeš, Jos. Topol, V. Fischerová, ilustrace P. Brázda, 13. sv. ed. Arkýř, vydal Host, Brno 1996, brož, 80s., velmi dobrý sta…
Current price: 500 CZK (21 €)