• Jiří Načeradský

    Čtyři parádnice

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00

    kvaš, papír, 1976, 42 x 29,5 cm, sign. PD Načeradský 76, mimořádný kreslířský talent Načeradskému umožňoval výtvarně zpracovávat náměty od vážných až po vyloženě groteskní, jak vidíme na předloženém díle. Jeho vysoký intelekt v kombinaci s malířským a kreslířským mistrovstvím ho předurčovaly k pedag…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Vladimír Komárek

    Dopis

    Položka č.: 338

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    lept, 1966, 42 x 28,5 cm, sign. DU VKomárek 66, č. 43/50, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Jiří Slíva

    GAG

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    litografie, 35,5 x 22 cm, sign. PD Jiří Slíva, pasparta, č. 20/45, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

  • Jiří Chadima

    Nábřeží u železničního mostu

    Položka č.: 228

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    litografie, 1991, 15 x 44 cm, sign. PD Chadima 91, č. 28/75, stopa po paspartě, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Jiří Slíva

    Tre Grazie

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    litografie, 21 x 25,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 33/45, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Jiří Chadima

    Lodičky u železničního mostu

    Položka č.: 229

    litografie, 1982, 11 x 24 cm, sign. PD Chadima 82, pasparta, č. 42/75, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

  • Josef Liesler

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1945, 30 x 19 cm, sign. PD Liesler 45, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Dvojitost

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    olej, plátno, 1960 - 1961, 81 x 60 cm, sign. PD P. Kotík 60-61, rám, sign. vzadu P. Kotík 1960 -61, autor vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu u E.Dítěte a J.Schikanedera, byl členem SVU Mánes, Umělecké besedy a Skupiny Ho-Ho-Ko-Ko. Vystavoval od roku 1910 a v průběhu své tvorby několikrát výrazně p…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Vchod do Vrtbovské zahrady

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    olej, plátno, 1987, 60 x 50 cm, sign. LD Chaba, rám, Karel Chaba byl český malíř-autodidakt, který se vzdělával soukromě a po celý život si zachoval tvůrčí nezávislost – nikdy se neřadil k žádnému výtvarnému spolku. Ve své tvorbě kladl důraz na intuici, osobní prožitek a svobodný výraz. Významné mí…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

  • Vladimír Komárek

    Židle

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    olej, plátno, 1989, 43,5 x 30,5 cm, sign. DU V. Komárek 89, rám, vzadu věnování: Příteli Františku Vaškovi ručně namaloval V. Komárek, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Hlava ženy

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)

    olej, lepenka, 40 x 59 cm, sign. LD František Říha, rám, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)

  • Jiří Chadima

    Záliv pod Vyšehradem

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    tempera, sololit, 2024, 23 x 36,5 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Jiří Chadima

    Nábřeží

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    tempera, sololit, 2025, 11,5 x 17 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Michael Rittstein

    Setkání na kolech

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    akvarel, tužka, papír, 2023, 20 x 27 cm, sign. PD M. Rittstein, rám, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Michael Rittstein

    Zvídavý kocour /PF 1997/

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    akvarel, tužka, papír, 1996, 22 x 14,5 cm, sign. DU M. Rittstein, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

  • Michael Rittstein

    Letící pták /PF 2000/

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    akvarel, tužka, papír, 1999, 15,5 x 22 cm, sign. PD M. Rittstein, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Michael Rittstein

    Anděl /PF 1995/

    Položka č.: 59

    akvarel, tužka, papír, 1994, 17 x 12,5 cm, sign. PD M. Rittstein, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Baletky (Degas)

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    akryl, plátno, 2021, 100 x 80 cm, sign. vzadu Jakub Špaňhel 2021, přiložen autorský certifikát, malíř Jakub Špaňhel je jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény. Ve svých obrazech zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí. Výrazným prv…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Frotáž

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 81.000 CZK (3.375 €)

    Aktuální cena: 81.000 CZK (3.375 €)

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Propletenec

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    koláž, 1979, 69,5 x 49 cm, sign. PD V. Janoušková 1979, sochařka Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží. Nabízená položka představuje typickou ukázku této tvorby ze závěru 70. let. Aut…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 125

    tuš, akvarel, papír, 1979, 41 x 27 cm, sign. PD Zívr 1979, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Hiltrud Lindová: Ztratila se škola

    Položka č.: 124

    akvarel, tužka, papír, 10 originálních barevných akvarelů ke knize Ztratila se škola, Albatros, Praha 1974, kniha součástí, obálka chybí, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V. Sychry a V. Pukla

  • Ota Janeček

    Dívka s ptáčkem

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    pastel, tužka, papír, 1982, 23 x 26 cm, sign. PD Ota Janeček 1.8. 1982, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

  • Ota Janeček

    Položka č.: 122

    pastel, papír, 42 x 29,5 cm, sign. PU Ota Janeček, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Karel Svolinský

    Tváře

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    akvarel, tuš, papír, 30 x 19,5 cm, sign. DU K. Svolinský, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Karol Molnár

    (1903-1981)

    Baletka (zezadu)

    Položka č.: 120

    uhel, papír, 100 x 73,5 cm, sign. PD Molnár K., při okrajích mimo kresbu pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii výtvarných umění v Praze a J. Obrovského na AVU v Praze

  • Karol Molnár

    (1903-1981)

    Baletka (sedící)

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    V kavárně

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    tempera, lepenka, 1967, 19,4 x 14,3 cm, sign. LD K. Souček 67, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Na pláži

    Položka č.: 117

    tempera, tuš, papír, 1970, 20,3 x 28 cm, sign. PD K. Souček 70, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Kadeřnice

    Položka č.: 116

    tempera, lepenka, 21,2 x 17,4 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar