Jiří Načeradský
Čtyři parádnice
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00
kvaš, papír, 1976, 42 x 29,5 cm, sign. PD Načeradský 76, mimořádný kreslířský talent Načeradskému umožňoval výtvarně zpracovávat náměty od vážných až po vyloženě groteskní, jak vidíme na předloženém díle. Jeho vysoký intelekt v kombinaci s malířským a kreslířským mistrovstvím ho předurčovaly k pedag…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Vladimír Komárek
Dopis
Položka č.: 338Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
lept, 1966, 42 x 28,5 cm, sign. DU VKomárek 66, č. 43/50, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Jiří Slíva
GAG
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
litografie, 35,5 x 22 cm, sign. PD Jiří Slíva, pasparta, č. 20/45, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Jiří Chadima
Nábřeží u železničního mostu
Položka č.: 228Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 1991, 15 x 44 cm, sign. PD Chadima 91, č. 28/75, stopa po paspartě, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jiří Slíva
Tre Grazie
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
litografie, 21 x 25,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 33/45, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Jiří Chadima
Lodičky u železničního mostu
Položka č.: 229Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 1982, 11 x 24 cm, sign. PD Chadima 82, pasparta, č. 42/75, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Položka č.: 69Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
tuš, akvarel, kvaš, papír, 1945, 30 x 19 cm, sign. PD Liesler 45, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Pravoslav Kotík
(1889-1970)
Dvojitost
Položka č.: 68Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
olej, plátno, 1960 - 1961, 81 x 60 cm, sign. PD P. Kotík 60-61, rám, sign. vzadu P. Kotík 1960 -61, autor vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu u E.Dítěte a J.Schikanedera, byl členem SVU Mánes, Umělecké besedy a Skupiny Ho-Ho-Ko-Ko. Vystavoval od roku 1910 a v průběhu své tvorby několikrát výrazně p…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Karel Chaba
(1925-2009)
Vchod do Vrtbovské zahrady
Položka č.: 67Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
olej, plátno, 1987, 60 x 50 cm, sign. LD Chaba, rám, Karel Chaba byl český malíř-autodidakt, který se vzdělával soukromě a po celý život si zachoval tvůrčí nezávislost – nikdy se neřadil k žádnému výtvarnému spolku. Ve své tvorbě kladl důraz na intuici, osobní prožitek a svobodný výraz. Významné mí…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Vladimír Komárek
Židle
Položka č.: 66Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
olej, plátno, 1989, 43,5 x 30,5 cm, sign. DU V. Komárek 89, rám, vzadu věnování: Příteli Františku Vaškovi ručně namaloval V. Komárek, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a…
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
František Říha
(1910-1986)
Hlava ženy
Položka č.: 65Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)
olej, lepenka, 40 x 59 cm, sign. LD František Říha, rám, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž
Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)
Jiří Chadima
Záliv pod Vyšehradem
Položka č.: 64Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
tempera, sololit, 2024, 23 x 36,5 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Jiří Chadima
Nábřeží
Položka č.: 63Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
tempera, sololit, 2025, 11,5 x 17 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Michael Rittstein
Setkání na kolech
Položka č.: 62Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
akvarel, tužka, papír, 2023, 20 x 27 cm, sign. PD M. Rittstein, rám, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Michael Rittstein
Zvídavý kocour /PF 1997/
Položka č.: 61Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
akvarel, tužka, papír, 1996, 22 x 14,5 cm, sign. DU M. Rittstein, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Michael Rittstein
Letící pták /PF 2000/
Položka č.: 60Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
akvarel, tužka, papír, 1999, 15,5 x 22 cm, sign. PD M. Rittstein, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Michael Rittstein
Anděl /PF 1995/
Položka č.: 59Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
akvarel, tužka, papír, 1994, 17 x 12,5 cm, sign. PD M. Rittstein, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Jakub Špaňhel
(1976)
Baletky (Degas)
Položka č.: 58Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)
akryl, plátno, 2021, 100 x 80 cm, sign. vzadu Jakub Špaňhel 2021, přiložen autorský certifikát, malíř Jakub Špaňhel je jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény. Ve svých obrazech zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí. Výrazným prv…
Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Josef Istler
(1919-2000)
Frotáž
Položka č.: 127Vyvolávací cena: 81.000 CZK (3.375 €)
Aktuální cena: 81.000 CZK (3.375 €)
Věra Janoušková
(1922-2010)
Propletenec
Položka č.: 126Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
koláž, 1979, 69,5 x 49 cm, sign. PD V. Janoušková 1979, sochařka Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží. Nabízená položka představuje typickou ukázku této tvorby ze závěru 70. let. Aut…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Ladislav Zívr
(1909-1980)
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
tuš, akvarel, papír, 1979, 41 x 27 cm, sign. PD Zívr 1979, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy
Jitka Kolínská
(1930-1992)
Hiltrud Lindová: Ztratila se škola
Položka č.: 124Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
akvarel, tužka, papír, 10 originálních barevných akvarelů ke knize Ztratila se škola, Albatros, Praha 1974, kniha součástí, obálka chybí, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V. Sychry a V. Pukla
Ota Janeček
Dívka s ptáčkem
Položka č.: 123Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
pastel, tužka, papír, 1982, 23 x 26 cm, sign. PD Ota Janeček 1.8. 1982, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Ota Janeček
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
pastel, papír, 42 x 29,5 cm, sign. PU Ota Janeček, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Karel Svolinský
Tváře
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
akvarel, tuš, papír, 30 x 19,5 cm, sign. DU K. Svolinský, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Karol Molnár
(1903-1981)
Baletka (zezadu)
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
uhel, papír, 100 x 73,5 cm, sign. PD Molnár K., při okrajích mimo kresbu pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii výtvarných umění v Praze a J. Obrovského na AVU v Praze
Karol Molnár
(1903-1981)
Baletka (sedící)
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Karel Souček
(1915-1982)
V kavárně
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
tempera, lepenka, 1967, 19,4 x 14,3 cm, sign. LD K. Souček 67, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Karel Souček
(1915-1982)
Na pláži
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
tempera, tuš, papír, 1970, 20,3 x 28 cm, sign. PD K. Souček 70, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar
Karel Souček
(1915-1982)
Kadeřnice
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
tempera, lepenka, 21,2 x 17,4 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar