• Vilma Vrbová - Kotrbová

    (1905-1993)

    Sedící děvčátko

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00

    akvarel, tuš, papír, 86 x 62 cm, sign. LD Vrbová Kotrbová, Vilma Vrbová, provdaná Kotrbová, (14. října 1905 Kutná Hora – 22. prosince 1993 Praha) byla česká malířka, portrétistka vynikající na poli dětského portrétu. Studovala na uměleckoprůmyslové škole v Praze (1921–1924) a poté na AVU v Praze v a…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • František V. Voborský

    (1906-1984)

    Tancovačka

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    akvarel, tuš, papír, 39 x 69 cm, sign. PD Voborský, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Karel Gabriel

    (1891-1963)

    U baru

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    olej, kombinovaná technika, sololit, 20 x 29,5 cm, sign. PD Gabriel, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. I. Kulce a S.A. Mako na ukrajinské akademii v Praze, člen Sdružení výtvarníků v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • František Xaver Naske

    (1884-1959)

    Dáma v turbanu

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    olej, dřevo, 44 x 33 cm, sign. PD FNaske, rám, v dřevěném podkladu četné drobné prasklinky, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka na AVU v Praze a H. Schwaigera, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Kurt Hallegger

    (1901-1963)

    Dáma

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    olej, plátno, 49 x 42 cm, sign. PD Hallegger, rám, přiložen doklad o koupi z roku 1997 Antikva Nova Kodl

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Rudolf Vejrych

    (1882-1939)

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    olej, plátno, 21,5 x17 cm, monogr. PD V. R., rám

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Augustin Satra

    (1877-1909)

    Od Hrdlořez

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    olej, lepenka, 1906, 21,5 x 32 cm, sign. LD A. Satra, rám, na zadní straně popsáno: poznámky o zakoupení obrazu v r. 1957, 2x razítko J. U. C. Bedřich Kominík, rám mírně poškozen, signatura mírně setřená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Augustin Satra

    (1877-1909)

    Břízy v krajině

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    olej, lepenka, 25,5 x 33,5 cm, sign. PD Aug. Satra, rám, rám poškozen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Václav Rabas

    (1885-1954)

    Před bouří

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.500 €)

    olej, plátno, 1945, 39 x 71 cm, sign. LD Rabas 45, rám, vzadu štítky z výstav, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, autor byl významným českým krajinářem, který se školil nejprve na pražské akademii výtvarných umění, posléze studia dokončil u Maxe Švabinského. Byl členem umělecké besedy …

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.500 €)

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    Kamenný přívoz u Prosečnice

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    olej, karton, 1914, 49 x 64,5 cm, sign. PD J. Ullmann 1914, rám, vzadu ve výřezu autorsky název, vzadu razítko Vadamo Galerie Praha, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, dílo známého krajináře, který studoval nejprve na mnichovské Akademii, později u M. Pirnera a J. Mařáka na pražské Aka…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

  • Jan Konůpek

    Očekávání

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    tuš, papír, 30 x 19,5 cm, monogr. PD , žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Jan Konůpek

    Vyjížďka

    Položka č.: 104

  • Richard Fremund

    (1928-1969)

    Ležící

    Položka č.: 103

    akvatinta, 1955, 22,5 x 34 cm, sign. PD Fremund 55, poškozené rohy - mimo tisk, žák prof. V. Nechleby a V. Pukla na AVU v Praze, jeden z čelních představitelů skupiny Máj

  • Richard Fremund

    (1928-1969)

    Akt s růží

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    akvatinta, 25 x 32 cm, sign. PD Richard Fremund, dole věnování Jiřímu Martinovi z roku 1955, žák prof. V. Nechleby a V. Pukla na AVU v Praze, jeden z čelních představitelů skupiny Máj

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Stařičký kostel sv. Vikola v Sofii

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    akvarel, papír, 1913, 23 x 38 cm, sign. PD Jos. Pitter 1913, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Zima v Praze

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    litografie, 36,7 x 47,5 cm, sign. PD JPitter, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Hagia Sofia

    Položka č.: 99

    lept, akvatinta, 1914, 33,8 x 39,8 cm, sign. PD Jos. Pitter 1914, na papíře drobné skvrny, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Ulice zlatníků v Sofii

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    měkký kryt, 1910, 24,9 x 26,5 cm, PD značeno v desce JP, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Bospor

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    litografie, 1914, 34 x 54 cm, PD značeno na kameni JP., při okrajích zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Ulice v Jantra v Trnovu

    Položka č.: 96

    litografie, 1912, 27 x 17,5 cm, LD značeno na kameni JP, při okrajích zašpiněný papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Stará zvonička kláštera ve Svoge

    Položka č.: 95

    litografie, 1915, 30,5 x 23 cm, sign. PD Jos. Pitter, při okrajích pokrčený, potrhaný, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní

  • Josef Pitter

    (1881-1925)

    Venkovan na oslu

    Položka č.: 94

    litografie, 1914, 57 x 31 cm, sign. PD JosPitter, při okrajích lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní

  • Josef Pitter

    (1880-1925)

    Venkovanka u ohniště

    Položka č.: 93

    lept, akvatinta, 1907, 18,7 x 22,7 cm, sign. PD JPitter 07, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Les

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    tužka, papír, 28 x 22,5 cm, monogr. PD FK, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Mléčná dráha

    Položka č.: 91

    litografie, 34 x 24 cm, sign. PD F. Kobliha, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Hvězdář

    Položka č.: 90

    litografie, 34,5 x 24 cm, sign. PD F. Kobliha, v rozích uchyceno lepenkou, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Pokušení sv. Antonína

    Položka č.: 89

    dřevoryt, 46,5 x 35,5 cm, sign. PD F Kobliha, mimo tisk žluté skvrnky, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Pražská Čertovka

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)

    dřevoryt, 35,6 x 33,7 cm, monogr. LD v desce F. K., Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 87

    dřevoryt, 29,6 x 23,6 cm, sign. PD F. Kobliha, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Belveder

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    dřevoryt, 36,4 x 34 cm, sign. PD F. Kobliha, při okrajích mimo tisk mírně pokrčený a při pravé straně mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)