Vilma Vrbová - Kotrbová
(1905-1993)
Sedící děvčátko
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00
akvarel, tuš, papír, 86 x 62 cm, sign. LD Vrbová Kotrbová, Vilma Vrbová, provdaná Kotrbová, (14. října 1905 Kutná Hora – 22. prosince 1993 Praha) byla česká malířka, portrétistka vynikající na poli dětského portrétu. Studovala na uměleckoprůmyslové škole v Praze (1921–1924) a poté na AVU v Praze v a…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
František V. Voborský
(1906-1984)
Tancovačka
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
akvarel, tuš, papír, 39 x 69 cm, sign. PD Voborský, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Karel Gabriel
(1891-1963)
U baru
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
olej, kombinovaná technika, sololit, 20 x 29,5 cm, sign. PD Gabriel, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. I. Kulce a S.A. Mako na ukrajinské akademii v Praze, člen Sdružení výtvarníků v Praze
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
František Xaver Naske
(1884-1959)
Dáma v turbanu
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
olej, dřevo, 44 x 33 cm, sign. PD FNaske, rám, v dřevěném podkladu četné drobné prasklinky, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka na AVU v Praze a H. Schwaigera, člen Jednoty umělců výtvarných
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Kurt Hallegger
(1901-1963)
Dáma
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
olej, plátno, 49 x 42 cm, sign. PD Hallegger, rám, přiložen doklad o koupi z roku 1997 Antikva Nova Kodl
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Rudolf Vejrych
(1882-1939)
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
olej, plátno, 21,5 x17 cm, monogr. PD V. R., rám
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Augustin Satra
(1877-1909)
Od Hrdlořez
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
olej, lepenka, 1906, 21,5 x 32 cm, sign. LD A. Satra, rám, na zadní straně popsáno: poznámky o zakoupení obrazu v r. 1957, 2x razítko J. U. C. Bedřich Kominík, rám mírně poškozen, signatura mírně setřená, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Augustin Satra
(1877-1909)
Břízy v krajině
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
olej, lepenka, 25,5 x 33,5 cm, sign. PD Aug. Satra, rám, rám poškozen, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Václav Rabas
(1885-1954)
Před bouří
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.500 €)
olej, plátno, 1945, 39 x 71 cm, sign. LD Rabas 45, rám, vzadu štítky z výstav, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, autor byl významným českým krajinářem, který se školil nejprve na pražské akademii výtvarných umění, posléze studia dokončil u Maxe Švabinského. Byl členem umělecké besedy …
Aktuální cena: 36.000 CZK (1.500 €)
Josef Ullmann
(1870-1922)
Kamenný přívoz u Prosečnice
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
olej, karton, 1914, 49 x 64,5 cm, sign. PD J. Ullmann 1914, rám, vzadu ve výřezu autorsky název, vzadu razítko Vadamo Galerie Praha, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, dílo známého krajináře, který studoval nejprve na mnichovské Akademii, později u M. Pirnera a J. Mařáka na pražské Aka…
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Jan Konůpek
Očekávání
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
tuš, papír, 30 x 19,5 cm, monogr. PD , žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Jan Konůpek
Vyjížďka
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Richard Fremund
(1928-1969)
Ležící
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
akvatinta, 1955, 22,5 x 34 cm, sign. PD Fremund 55, poškozené rohy - mimo tisk, žák prof. V. Nechleby a V. Pukla na AVU v Praze, jeden z čelních představitelů skupiny Máj
Richard Fremund
(1928-1969)
Akt s růží
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
akvatinta, 25 x 32 cm, sign. PD Richard Fremund, dole věnování Jiřímu Martinovi z roku 1955, žák prof. V. Nechleby a V. Pukla na AVU v Praze, jeden z čelních představitelů skupiny Máj
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Josef Pitter
(1881-1925)
Stařičký kostel sv. Vikola v Sofii
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
akvarel, papír, 1913, 23 x 38 cm, sign. PD Jos. Pitter 1913, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
Josef Pitter
(1881-1925)
Zima v Praze
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
litografie, 36,7 x 47,5 cm, sign. PD JPitter, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Josef Pitter
(1881-1925)
Hagia Sofia
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
lept, akvatinta, 1914, 33,8 x 39,8 cm, sign. PD Jos. Pitter 1914, na papíře drobné skvrny, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní
Josef Pitter
(1881-1925)
Ulice zlatníků v Sofii
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
měkký kryt, 1910, 24,9 x 26,5 cm, PD značeno v desce JP, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Josef Pitter
(1881-1925)
Bospor
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
litografie, 1914, 34 x 54 cm, PD značeno na kameni JP., při okrajích zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Josef Pitter
(1881-1925)
Ulice v Jantra v Trnovu
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
litografie, 1912, 27 x 17,5 cm, LD značeno na kameni JP, při okrajích zašpiněný papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní
Josef Pitter
(1881-1925)
Stará zvonička kláštera ve Svoge
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
litografie, 1915, 30,5 x 23 cm, sign. PD Jos. Pitter, při okrajích pokrčený, potrhaný, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní
Josef Pitter
(1881-1925)
Venkovan na oslu
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
litografie, 1914, 57 x 31 cm, sign. PD JosPitter, při okrajích lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní
Josef Pitter
(1880-1925)
Venkovanka u ohniště
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
lept, akvatinta, 1907, 18,7 x 22,7 cm, sign. PD JPitter 07, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní
František Kobliha
(1877-1962)
Les
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
tužka, papír, 28 x 22,5 cm, monogr. PD FK, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
František Kobliha
(1877-1962)
Mléčná dráha
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
litografie, 34 x 24 cm, sign. PD F. Kobliha, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
František Kobliha
(1877-1962)
Hvězdář
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
litografie, 34,5 x 24 cm, sign. PD F. Kobliha, v rozích uchyceno lepenkou, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
František Kobliha
(1877-1962)
Pokušení sv. Antonína
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
dřevoryt, 46,5 x 35,5 cm, sign. PD F Kobliha, mimo tisk žluté skvrnky, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
František Kobliha
(1877-1962)
Pražská Čertovka
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)
dřevoryt, 35,6 x 33,7 cm, monogr. LD v desce F. K., Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)
František Kobliha
(1877-1962)
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
dřevoryt, 29,6 x 23,6 cm, sign. PD F. Kobliha, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
František Kobliha
(1877-1962)
Belveder
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
dřevoryt, 36,4 x 34 cm, sign. PD F. Kobliha, při okrajích mimo tisk mírně pokrčený a při pravé straně mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)