-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Milenci
Položka č.: 279366Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:36
dřevoryt, 11,5 x 7 cm, sign. PD Zd. Mézl, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Orel
Položka č.: 279367Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:38
dřevoryt, 5 x 3 cm, sign. DU Zd. Mézl, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Milenci
Položka č.: 279368Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:40
suchá jehla, 7,4 x 11,9 cm, sign. PD VKomárek, rám, č. 4/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Hlava dívky se zvonky
Položka č.: 279369Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:42
suchá jehla, 7,5 x 11,8 cm, sign. DU VKomárek, rám, č. 15/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Dvě židle se závěsem
Položka č.: 279371Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:44
suchá jehla, 7,5 x 11,8 cm, sign. DU VKomárek, rám, č. 25/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Dva akty
Položka č.: 279374Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:46
suchá jehla, 11,8 x 7,4 cm, sign. PD VKomárek, rám, č. 5/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Džbán se zvonky a paravany
Položka č.: 279375Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:48
suchá jehla, 11,8 x 7,4 cm, sign. DU VKomárek, rám, č. 3/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Hlava dívky se zvonky
Položka č.: 279376Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:50
suchá jehla, 11,8 x 7,4 cm, sign. DU VKomárek, rám, č. 8/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Milenci
Položka č.: 279377Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:52
suchá jehla, 7,5 x 11,8 cm, sign. PD VKomárek, rám, č. 23/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Gross
(1909-1985)
2 figury
Položka č.: 282129Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:54
litografie, 1980, 24,2 x 16,2 cm, sign. PD F. Gross, rám, č. 24/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Kublák
(1945)
Šeříky 2
Položka č.: 282130Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:56
olej, akryl, plátno, 2024, 60 x 50 cm, monogr. LD AK 24, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Kublák
(1945)
Pramen panny 2
Položka č.: 282131Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:58
olej, akryl, plátno, 2024, 50 x 40 cm, monogr. LD AK 24, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
Bennet: Zmrtvýchvstání
Položka č.: 282132Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:00
tuš, papír, 38,5 x 27 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
Bennet: Den, kdy má sestra...
Položka č.: 282133Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:02
tuš, papír, 40 x 27 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
2x Ilustrace
Položka č.: 282134Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:04
tuš, papír, 19 x 22 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
2x Ilustrace
Položka č.: 282135Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:06
tuš, papír, 21 x 30 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
Ilustrace
Položka č.: 282136Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:08
tuš, papír, 41 x 29,5 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
Ilustrace
Položka č.: 282137Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:10
tuš, papír, 33 x 11,5 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
Ilustrace
Položka č.: 282138Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:12
tuš, akvarel, papír, 31,3 x 43,5 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Merta
(1952)
Nora
Položka č.: 281933Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:00
serigrafie, 1998, 35,2 x 27,5 cm, sign. PD Jan Merta 98, rám, č. 49/100, Představujeme soubor grafik od autora Jana Merty, jenž patří k nejvýznamnějším českým malířům umělecké generace, která na výtvarnou scénu nastoupila v 80. letech 20. století. Se svými kolegy, ke kterým patřili například Petr Ni…
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?
Položka č.: 281934Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:01
serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Servis
Položka č.: 281935Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:02
serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jan Merta
(1952)
Cukrová vata
Položka č.: 281936Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:03
serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jiří John
(1923-1972)
Vůně travin
Položka č.: 281937Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:04
suchá jehla, 1968, 34,8 x 23,4 cm, PD monogr. J. J. 68, E. A., Jiří John patřil v šedesátých letech mezi nejuznávanější české umělce a i přes své zdrženlivé vystupování se stal jednou z ikon tohoto šťastného období našeho výtvarného umění. Za své vynikající grafické listy obdržel několik prestižních…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Bohuslav Reynek
(1982-1971)
Sníh
Položka č.: 281938Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:05
3 x suchá jehla, vše 13,5 x 8,5 cm, vše sign. PD Reynek, neuplný cyklus Sníh. Soubor obsahuje 3 suché jehly (z původních 10). Původní papírový obal s úvodní básní Zdeňka Řezníčka. Lepty vytiskl K. Sommer v Praze, text tiskl Karel Kryl v Kroměříži. Vydáno o Vánocích 1941 v Kroměříží v nákladu 100 ks,…
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK
-
Eduard Ovčáček
(1933-2022)
Deflorace
Položka č.: 281939Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:06
strukturální grafika, lept, 1962, 50,5 x 39,4 cm, sign. PD Eduard Ovčáček 1962, rám, č. 1/5, Eduard Ovčáček se ve své tvorbě zabýval malbou, grafikou, koláží, plastikou, vizuální a konkrétní poezií, lettristickou fotografií, akcemi a instalacemi. Jeho prvořadým mediem se ale stala grafika, kterou ča…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Anděl
Položka č.: 281940Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:07
kombinovaná technika, koláž, 2000, 58,7 x 41,5 cm, sign. zezadu V. Janoušková, rám, Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb, což je charakteristické i pro nabízené dílo s názve…
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Květa Pacovská
(1928-2023)
Nastavení
Položka č.: 281941Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:08
asambláž, papír, 1993, 80 x 60 cm, sign. DU Pacovská 93, rám, na zadní straně štítek z výstavy z roku 1993, Květa Pacovská byla česká malířka, sochařka, ilustrátorka, grafička, typografka a pedagožka. Vystudovala střední grafickou školu a vysokoškolské studium absolvovala na Vysoké škole uměleckoprů…
Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK
-
Květa Pacovská
(1928-2023)
Socha na povrchu
Položka č.: 281942Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:09
asambláž, papír, 1993, 77 x 53,5 cm, sign. DU Pacovská 93, rám, na zadní straně štítek z výstavy z roku 1993, Květa Pacovská byla česká malířka, sochařka, ilustrátorka, grafička, typografka a pedagožka. Vystudovala střední grafickou školu a vysokoškolské studium absolvovala na Vysoké škole uměleckop…
Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK
-
Stanislav Judl
(1951-1989)
Mezihra
Položka č.: 281943Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:10
komb. technika, překližka, pozdní 70. léta, 65 x 65 cm, rám, dílo pochází z autorova raného období. Hlavní pozornost soustřeďuje na lidskou figuru, zachycenou ve všedních, ale symbolických okamžicích, jako je jídlo, mytí, setkání, hra. Maluje lidské figury jako vystřihovací ploché šablony a stíny, p…
Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 80 000 - 100 000 CZK