-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Modlitby (Stará Říše)
No.: 18Auction price: 4.000 CZK (167 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, naproti titulu vevázána / částečně vlepena suchá jehla B. Reynka (nesign., papír oříznut do fomátu knihy 14 x 8,5cm, původ nejasný), vyd. a přel. Ant. L. Stříž, Stará Říše, 1917, ruční papír, dvoubarevný tisk, paginace každého z oddílů modliteb zvlášť (cca 100 stran), převazba do clkžn.…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Georges Bernanos: Noc
No.: 17Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, v překladu B. Reynka, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1928, v edici Atlantis, sv. 2., ex. 162/350 na antiku, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 43s., několik volných archů, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Léon Bloy: V temnotách
No.: 16Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryt ve frontispisu Jaroslav Benda, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1934, v edici Atlantis, sv. 24., ex. 146/350 na offsetu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 114s., několik volných archů, lehce opotřebené okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Aantiqa…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Suzanne Renaud: Tušený úsvit
No.: 15Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sbírku veršů doprovázejí dva grafické listy /pozdější otisky/ Bohuslava Reynka. Vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů v Praze, 1981. Uloženo v papírových deskách 30 x 22 cm.
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID6**9 History of bids
-
František Foltýn
(1891-1976)
Suzanne Renaud, Bohuslav Reynek: Chvála oběti
No.: 14Auction price: 2.500 CZK (105 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sing. lept ve frontispisu Fr. Foltýn, podp. S. Renaud a B. Reynka (překlad) na patitulu, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1948, ed. Atlantis, volné listy v pův. ob., 45s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. E. Dite and A. Hofbauer at The Secondary School of …
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Novalis: Modrý květ
No.: 630Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt a graf. úprava C. Bouda, překlad V.F. Bláha, Topičova edice, Praha 1940, 205 s., pl. kožená vazba, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and Th…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**1 History of bids
-
Emanuel Frinta
(1896-1970)
Karel Šelepa: Italské jaro
No.: 629Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. mědirytina ve frontispisu a návrh vazby Em. Frinta, podpis básníka na titulu, 2. sv. ed. Slunovrat, tisk Müller a spol., úprava A. Novák, vydala Družstevní práce, Praha 1928, zdobená celokož. vazba se zlac. poli a ořízkou, ex. 152/400, 43 s., papír van Gelder, svázalo knihařství D…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Nos
No.: 628Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyzdobil J. Konůpek, vydal Arthur Novák, Praha 1920, Ex. 149/400, 55 s., pl. kožená vazba, vzadu prasklá předsádka, lehce odřené desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Pavelka
(1894-1948)
Rudolf Medek: Dáma ve smutku
No.: 627Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept a úprava Fr. Pavelka, vydal F. Lukavský, Český Třebová, Ex. 205/350, 27 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of Prof. J. Preisler and M. Švabinský at the Academy in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Martínek
(1887-1960)
Ráj srdce.
No.: 626Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora na patitulu, dřevorytem Otto Molitor před titulem, přednostní výtisk, vydala Huť krásné knihy Moravského kola spisovatelů, Brno 1926, dobová karton. vazba, italský ruční papír, 50 s., pův. obálka nalepená na deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kysela
(1881-1941)
M. Alcoforado: Portugalské listy
No.: 625Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 barevné litografie v přílohách, vazba a předsádky litografií, titul, dvoubarev. iniciály, viněty a úprava Fr. Kysela, překlad a doslov Hanuš Jelínek, Nová Edice, Praha 1910, tisk litografií V. Neubert, 700 výtisků, ruční papír, 36 s., pův. pap. vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Brdečka
(1917-1982)
K.H. Borovský: Král Lávra
No.: 632Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby J. Brdečka, vydal Jos. Hladký, Hranice 1940, Ex. 52/55, 29 s., karton vazba, místy vybledlá vazba, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Osamělci
No.: 631Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept A.J. Alex, úprava A. Chvála, vydala Jednota umělců výtvarných, Praha 1934, similijapan, 39 s., polopergamen. vazba, zlatá ořízka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and pro…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Sestrám
No.: 633Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt, 3x viněta, 4x ilustrace a obálka Fr. Bílek, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1924, plpl. vazba, vevázaná obálka, na hřbetu natržená, desky lehce zvlněné, drobné skvrny na listech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Sládek
(1906-1982)
Viktor Fischl: Anglické sonety
No.: 751Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka Jan Sládek, vydal Melantrich, Praha 1946, 31 s., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Jaroslav Seifert: Jabloň se strunami pavučin
No.: 750Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby a obálka K. Svolinský, vydala Novina, Praha 1943, 59 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Muzika
(1900-1974)
Milada Součková: Žlutý soumrak
No.: 749Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování autorky, obálka Fr. Muzika, vydal Melantrich, Praha 1942, 81 s., nerozřezáno, brož, obálka při okrajích lehce potrhaná, vzadu lehce zašpiněná, zažloutlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Loukota, V. Nechleba and K. Krattner, member of…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Franta Bidlo
(1895-1945)
Josef Hora: Popelec, svět a kumšt
No.: 748Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Hora, kresby a obálka Fr. Bidlo, typo. úprava R. Hála, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 68 s., brož, lehce zašpiněná, v horním rohu zateklina, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alois Chvála
Jan Týml: Vyznání
No.: 747Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka, dřevořezba a úprava Alois Chvála, vydal Rudolf Rejman, Praha 1931, 41 s., brož., při okraji lehce zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Imaginativní malířství 1930-50
No.: 256Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, zakázaný katalog k zakázané výstavě, koncepce a texty Věra Linhartová a František Šmejkal, ob. a úprava J. Istler, obs. reprod. děl: Šíma, Štyrský, Toyen, Muzika, Janoušek, Wachsmann, Sychra, Makovský, Tikal, Sklenář, Istler, Medek, Lacina, Teige a E. Medková, vyd. Alšova jihočeská galerie,…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Toyen
No.: 255Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog k výstavě kreseb a obrazů v Topičově salonu, Praha, 1945, obs. úv. báseň J. Heislera, text K. Teigeo, 4x čb. reprod. a seznam 61 vyst. prací, volné archy, 16s., zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID8**6 History of bids
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Výstava nových obrazů Jana Zrzavého
No.: 272Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, letáček se sezname vyst. prací (20) s dobovými cenami, Aventinská mansarda, Praha, 1928, na titulu rukopisný vpisek 1928 barevnou pastelkou (J.Z.?), 4s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umel…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Souborná výstava Jana Zrzavého 1918-1923
No.: 271Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog ke druhé výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1923, bez textu, pouze seznam 49 kreseb a obrazů s dobovými cenami, dvojlist, 4s., velmi dobře zachováno! , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Souborná výstava prací Jana Zrzavého
No.: 270Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog k vůbec první výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1918, text autora a seznam 92 kreseb a obrazů z let 1907-1916 s dobovými cenami, sešit, 16s. (včetně obálky), velmi dobře zachováno! , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Ze…
Current price: 4.100 CZK (171 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Jiří Anderle
(1936)
Werkverzeichnis der Graphik
No.: 269Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, věnování a podpis na tit. listě J. Anderle, první publikace bilancující umělcovo dílo a zároveň unikátní katalog postupně doplňovaný v letech 1972-1985, s mimořádně kvalitními reprodukcemi, jako příloha přiložen ceník Preisliste grafického díla taktéž s reprodukcemi děl ke dni 15.9.1985, vy…
Current price: 3.600 CZK (150 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Mikuláš Medek
(1926-1974)
Výstava obrazů
No.: 268Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, unikátní dokument z doby zákazu veřejné prezentace umělce, pozvánka na neoficiální výstavbu obrazů v ateliéru v Letohradské č. 5, 1 list se seznamem 8 vyst. prací, 1975, stopy po složení, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. K. Muller, V. Rada, F. Muzika and F.…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Mostecko / Humboldtka
No.: 284Auction price: 7.500 CZK (313 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
11 fotografií, návrh ob. a foto J. Sudka Bohdan Kopecký, báseň Emil Juliš a poznámka Dalibor Kozel, vyd. Dialog, Most, 1969 v nákladu 2000 kusů, obs. komplet 11 fotografií, rozkládací text a pův. ob., ve levém horním růžku jedné fotografie drobná otlačenina, ob. při okrajích odřená, v přehybu cca 1,…
Current price: 7.500 CZK (313 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 296Auction price: 1.200 CZK (50 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 celostr. kvašových ilustrací Zd. Burian, perové ilustrace J. Foglar, IV. vydání, věnování k pololetí (lednu) 1941, vydal Jan Kobes, Praha 1940, orig. plpl. vazba, 196 s., desky lehce prohnuté, některé listy při krajích mírně ohmatané, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Hojer
Jestřábe, díky. Jaroslavu Foglarovi. Hoši od Bobří řeky a přátelé
No.: 295Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, sborník vzpomínek skautů a přátel na J. Foglara uspořádali J. Hojer a V. Černý, vydalo nakladatelství Ostrov, Praha 2000, 239 s., laminátová vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 294Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 kvašů Zd. Burian, ilustrace v textu J. Foglar, 7. vydání, vydal Jan Kobes, Praha, pravděpodobně v roce 1945, plpl. vazba, desky zašlé, razítko a skvrny, skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED