-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Óda na marnost
No.: 51Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:20
tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
V láhvi
No.: 50Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:19
dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
…NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS
No.: 16Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:45
dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Hostina
No.: 11Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:40
dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
No.: 9Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Emil Filla
(1882-1953)
Matches
No.: 8Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07
etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Nebula
No.: 5Auction price: 11.000 CZK (459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04
dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
No.: 1267Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
No.: 1266Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:50
bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof.…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu
No.: 1265Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:49
bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
No.: 1264Auction price: 600 CZK (25 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:48
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of Th…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Hommage á Meissonier
No.: 1263Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:47
bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. Moreno y Carbonero
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Chaloupka - měsíčník pro děti
No.: 1262Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:46
časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Mode d´emploi
No.: 1261Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:45
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Praha pod křídly války
No.: 1260Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:44
bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
No.: 1259Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:43
Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
No.: 1258Auction price: 1.200 CZK (50 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:42
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emmerich Alois Hruška
(1895-1957)
Balada o bibliofilu a básníku
No.: 1257Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:41
bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Richard Marek
(1883-1951)
Jakub Deml: Domů
No.: 1256Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:40
bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
-
František Michl
(1901-1977)
Petr Bezruč: Já
No.: 1255Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:39
bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
Ruská láska
No.: 1254Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:38
bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Gross
(1909-1985)
J. Kotalík: František Gross
No.: 1253Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:37
kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architectur…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem
No.: 1252Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:36
kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Aca…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID2**2 History of bids
-
František Kobliha
(1877-1962)
Jaromír Rašín: Kleopatra
No.: 1251Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:35
bibliofilie, frontispis, titulní rámec a rámcová kresba dřevorytem Fr. Kobliha, soukromý tisk, 1928, similijapan, kartonová vazba, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of F…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Josef Hora: Pracující den
No.: 1250Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:34
bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů
No.: 1249Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:33
bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. M. Pirner…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
No.: 1248Auction price: 800 CZK (34 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan C. Vondrouš
(1884-1970)
20. let Štenclova grafického závodu
No.: 1247Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:31
bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Jones, E. M. Ward and G. W. Maynard in the USA
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Helena Konstantinová
(1946)
J. Giono: Muž, který sázel stromy
No.: 1246Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:30
bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The S…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED