• Jiří (Georg) Dokoupil

    Křižování

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:01

    serigrafie, 1986, 80 x 60 cm, sign. PD Dokoupil 86, č. 1/90, typická ukázka grafické tvorby významného představitele české, a především německé umělecké scény, který tvoří v rámci postmoderně koncipované malby. Je sběratelsky vyhledávaným autorem draženým ve všech evropských aukčních síních

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (679 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:02

    monotyp, 1944, 26 x 29 cm, sign. DU Istler 44, rám, Josef Istler je zapsán v dějinách umění nejen jako člen surrealistické skupiny Ra, ale také jako účastník prvních výstav mezinárodního sdružení CoBrA. Vedle malířské tvorby autor rozvíjel také grafické dílo. Istlerovy monotypy, které stojí mezi mal…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (679 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Miloš Urbásek

    (1932-1988)

    Kompozice II.

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (286 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:03

    serigrafie, 1975, 68,5 x 54,5 cm, sign. PD Urbásek 75, rám, Miloš Urbásek je výrazným představitelem abstraktní geometricky orientované tvorby a lettrismu. Narodil se v Ostravě Zábřehu a s tímto regionem byl po celý svůj tvůrčí život významně spojen životním přátelstvím s Eduardem Ovčáčkem a Rudolfe…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (286 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Podzimní les

    Položka č.: 68

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:04

    olej, lepenka, po roce 1925, 43 x 60 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Řeka v krajině

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (10.000 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:05

    olej, karton, 70 x 100 cm, sign. LD Radimský, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara.S Claudem Monetem po…

    Aktuální cena: 280.000 CZK (10.000 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zelené břízy

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (1.965 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:06

    olej, plátno, 1905, 30,5 x 30,5 cm, sign. LD Al. Kavloda, rám, přiložen původní paragon, Alois Kalvoda byl absolventem Mařákovy krajinářské školy, ale už jako student se značně odlišoval od  ostatních spolužáků. Nepřikláněl se k  melancholickému pojetí zasněné krajiny jako jeho spolužáci. Zachycoval…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (1.965 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Vesnička na kopci

    Položka č.: 71

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:07

    olej, plátno, lepenka, 32 x 32 cm, sign. LD Macoun, rám, ověřeno a konzultováno PhDr. Michaelem Zachařem, žák V. Jansy, Al. Kalvody, Ant. Slavíčka

    Odhadní cena: 30 000 - 34 000 CZK

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Brno

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (1.786 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:08

    olej, plátno, 1900-1905, 29 x 39 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, vzadu potvrzení od Maximiliána Ducheka, přiložen původní paragon, autor byl mimořádně talentovaným žákem profesora J. Mařáka, který jej na pražskou AVU přijal už v 16 letech. Po absolutoriu si Kalvoda založil vlastní krajinářskou speciá…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (1.786 €)

    Odhadní cena: 75 000 - 90 000 CZK

  • Matthäus Merian

    (1593-1650)

    Valdštejnova smrt

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:09

    mědirytina, 27 x 34 cm, značeno LD v desce M. Merian fecit, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    August Gaul modeluje vydru

    Položka č.: 74

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:10

    suchá jehla na ručním papíru, kolem 1921, 33 x 22,8 cm, sign. PD Orlik, Malíř a výborný grafik se narodil v Praze poblíž židovského ghetta do rodiny krejčovského mistra. Když se u něj v ranné dospělosti projevily malířské schopnosti, otec mu dovolil odjet do Mnichova, aby vystudoval výtvarnou akadem…

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Zlatá ulička za královským hradem

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:11

    lept, 1911, 16,2 x 17,8 cm, sign. PD T. F. Šimon, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 8 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Interiér (Město při náletu)

    Položka č.: 76

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:12

    litografie, 1946, 33,8 x 45,3 cm, sign. PD F. Gross 46, rám, č. 20/25, provenience: z pozůstalosti autora, vzadu razítko galerie Vltavín, 8.2.-20.3.2005, lehce zvlněný papír, na rámu drobné oděrky, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Tušová krajina s řekou a útesy

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (429 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:13

    tuš, papír, 1990, 57 x 36 cm, malá pečeť gong = řemeslník, rám, země původu: Čína, pochází ze sbírky sinologa Josefa Hejzlara, umělecky hodnotná monochromní krajina. Nápis: 1.řádek: 此畫原為四十年前吳順平畫家所收藏, 2.řádek: 但為畫下一無作者簽字, 3.řádek: 甚感遺憾, 4.řádek:一九八九年吳教授又以此贈海君, 5.řádek:吾補題以記也, 6.řádek: 李海. Překlad nad…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (429 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Kang Ning

    Orel na borovici

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (572 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:14

    tuš, barva, papír , 1978, 43 x 34 cm, sign. „Kang Ning xie“ (Namaloval Kang Ning), pečeť vpravo nahoře, za signaturou Kang Ning pomo, pečeť vlevo dole, X shen, rám, země původu: Čína, pochází ze sbírky sinologa Josefa Hejzlara. Kang Ning je uznávaný pekingský malíř, původním povoláním inženýr v potr…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (572 €)

  • Zhenjian

    Ptáci a banánovník

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:15

    tuš, barva, papír , kolem 1948, 34 x 45,5 cm, sign. Zhenjian 震坚 (osobní dvojslabičné jméno nebo přezdívka), pečeť Zhenjian , rám, země původu: Čína, okruh Šanghajské školy, pečeť Čeng Ťien, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (250 €)

  • Jakub Stretti

    (1967)

    Voda

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:16

    akryl, plátno, 2017, 55 x 72 cm, sign. zezadu J. Stretti 2017, Jakub Stretti je z umělecké rodiny, kde se um dědí doslova z generace na generaci. Jakub se věnuje moderní malbě a jeho obrazy jsou koncipovány v duchu lyrické abstraktnosti a vycházejí z reálných podnětů s výraznou osobní poetikou a ž…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (893 €)

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • Václav Stratil

    (1950)

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.643 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:17

    olej, plátno, 1978, 70 x 70 cm, sign. PD Huhaba 78, rám, Václav Stratil se řadí mezi významné osobnosti domácí výtvarné scény posledních čtyřiceti let. Jeho tvorba by se dala označit jako existenciální. Stratilův tvůrčí proces je osobitý a expresivní. Obraz Bez Názvu z roku 1978 svým vrstevním pastó…

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.643 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK

  • Vladislav Mirvald

    (1921-2003)

    Pod Smolnicí

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (465 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:18

    olej, lepenka, 1955, 25 x 31 cm, sign. vzadu VL. Mirvald, rám, nabízené dílo je prací člena významné skupiny Křižovatka, který se stal výrazným představitelem neokonstruktivních tendencí 60. let. Malba spadá do období před vznikem skupiny Křižovatka, kdy autor společně s malířem Zdeňkem Sýkorou vyjí…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (465 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Ota Janeček

    Položka č.: 83

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:19

    kvaš, papír, 1966, 19,2 x 29,2 cm, sign. DU Janeček 66, pasparta, číslo katalogu Oty Janečka 4580, zakoupeno na výstavě Oty Janečka v galerii Chodovská tvrz, vzadu razítko galerie Chodovská Tvrz. Ota Janeček je jedním z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČV…

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK

  • Karel Chaloupka

    (1889-1969)

    Ženský půlakt

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (358 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:20

    olej, plátno, 1943, 50 x 35 cm, sign. na zadní straně K. Chaloupka 1943, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Nejedlého, Obrovského a Švabinského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 10.000 CZK (358 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Stanislav Feikl

    (1883-1933)

    Tání

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (304 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:21

    olej, lepenka, 52 x 67 cm, sign. LD feikl, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 8.500 CZK (304 €)

  • Bedřich Wachsmann

    (1820-1897)

    Položka č.: 86

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:22

    pastel, papír, 1922, 21,8 x 27,5 cm, LD monogr. WB 1922, rám, mírně zažloutlá pasparta, na rámu oděrky. Bedřich Wachsmann byl český malíř, grafik, architekt a teoretik, studoval na akademii v Drážďanech, poté pobýval v Innsbrucku a Mnichově. Od r. 1856 se usadil natrvalo v Praze a působil mimo jiné …

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK

  • Harry Hall

    Závodní kůň

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (2.858 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:23

    olej, plátno, 50 x 60 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 80.000 CZK (2.858 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 160 000 CZK

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Božena Němcová

    Položka č.: 88

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:24

    pálená hlína, v. 33 cm, dole značeno V. Makovský, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského, K. Krattnera, J. Štursy, člen SVU Mánes

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Karel Havlíček Borovský

    Položka č.: 89

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 19:25

    pálená hlína, v. 42 cm, z boku značeno V. Makovský, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského, K. Krattnera, J. Štursy, člen SVU Mánes

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Podvečer v Provence

    Položka č.: 1

    Plánované ukončení: 11. 06. 2020 18:00

    barevná litografie, 37 x 32 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 69/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 16.002 CZK (572 €)

  • Jeff Koons

    Balloon Monkey (Orange)

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 298.000 CZK (10.643 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:00

    porcelain with chromatic coating (porcelán s barevnou glazurou), 2017, 24,9 x 20,9 x 39,2 cm, na spodní straně typograficky datováno, číslováno a značeno, tištěný podpis a razítko BERNARDAUD Manufacture de Porcelaine, Limoges, náklad 999 ks, Nabízená položka je originálním uměleckým dílem Jeffa Koon…

    Aktuální cena: 298.000 CZK (10.643 €)

  • Andy Warhol

    (1928-1987)

    The Souper Dress

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (3.572 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:01

    serigrafie na papíře (80% celulóza, 20% vlna) , 1965, 96 x 60 cm, na vnitřní straně šatů štítek s bližšími informacemi, potisk šatů s motivem plechovek Campbellovy polévky odkazuje k sérii děl, která Andy Warhol vytvářel od roku 1962. Tyto papírové šaty, produkované přímo Campbells Soup Company, byl…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (3.572 €)

  • KAWS

    (1974)

    Companion („SHARE“)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (822 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:02

    plastika z vinylu, 2020, 31,5 x 16 x 10 cm, na noze plastiky typograficky značená signatura Kaws, Za pseudonymem KAWS se skrývá americký umělec a designér Bryan Donnelly. Jeho práce jsou vystavovány v prestižních galeriích a muzeích, častou jsou ve sbírkách veřejných institucí a dychtivě sbírány jed…

    Aktuální cena: 23.000 CZK (822 €)

  • Man Ray

    (1890-1976)

    Cadeau 1921

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (786 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2020 18:03

    litina a měď, 1921/1974, 17 x 10 x 10,5 cm, signováno na držadle Man Ray, 4625/5000, Man Ray se o vzniku svého prvního dadaistického objektu vyjádřil takto: Opatřil jsem si litinovou žehličku, takovou, jaká se nahřívá na kamnech. Spolu se Satietem jsem někde koupil sadu hřebíků a tubu lepidla. Jedno…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (786 €)