Muži v salonu

    Položka č.: 254724

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:02

    olej, dřevěná deska, 9 x 12 cm, sign. vzadu, rám

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Portrét ženy

    Položka č.: 254725

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:03

    olej, plátno, 1. pol. 19 století, 24,5 x 21 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Portrét muže

    Položka č.: 254726

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:04

    olej, plátno, 24 x 21,5 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Eroticky motiv

    Položka č.: 254727

    Vyvolávací cena: 7.900 CZK (316 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:05

    akvarel, papír, 1920, 18,5 x 24,5 cm, rám, žák prof. J. Kotěry na Českém škole techické v Praze, M. Pirnera a F. Thieleho na AVU v Praze, poté studium na akademiích v Karlsruhe a Berlíně, člen skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.900 CZK (316 €)

  • František Hoplíček

    (1890-1946)

    Žně

    Položka č.: 254728

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:06

    olej, lepenka, 69 x 99,5 cm, sign. LD F. Hoplíček, rám, vzadu autorské razítko, žák prof. Bukovce a Ottenfelda na AVU v Praze, člen SVUM v Hodoníně, spoluzakladatel Klubu přátel umění v Olomouci

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Položka č.: 254729

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:07

    olej, lepenka, 45 x 57 cm, sign. LD Gust. Macoun, rám, oděrky na rámu, žák V. Jansy, Al. Kalvody, Ant. Slavíčka

  • Marcel Krasický

    (1898-1968)

    Valašská víska

    Položka č.: 254730

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:08

    olej, dřevo, 1947, 30 x 59,5 cm, sign. PD Mr. Krasický, rám, vzadu štítek Pravost díla ověřil PhDr. Milan Možíš, csc.

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Ota Janeček

    Podzim

    Položka č.: 254731

    Vyvolávací cena: 198.000 CZK (7.920 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:09

    olej, plátno, 1974, 74 x 61 cm, sign. LD Ota Janeček 1974, rám, vzadu popsáno autorem, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, kteří měli také později vliv na jeho dílo. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hol…

    Aktuální cena: 198.000 CZK (7.920 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Sušení prádla

    Položka č.: 254732

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:10

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1987, 25 x 28 cm, sign. PD 87 VALTERK , po druhé světové válce se hlavním tématem Valterových maleb stala krajina, příroda. Osobitým tvarově i barevně promyšleným stylem přenáší na plátno své nesmírně originální vidění světa. Výsledkem je v českém umění ojedinělé dílo siln…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Kamil Lhoták

    Hovory u krbu (O. Neff - V. Neff)

    Položka č.: 254733

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:11

    perokresba, běloba, papír, 1981, 10 x 10 cm, ilustrace Kamila Lhotáka, příloha deníku PRÁCE 14. 3. 1981, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Arnošt Paderlík

    (1919-1999)

    Námluvy

    Položka č.: 254734

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:12

    olej, lepenka, 1960, 35 x 46 cm, sign. PD Paderlík 60, rám, Arnošt Paderlík byl malířem, oceňovaným a vyhledávaným ilustrátorem ( Ovidius, Seifertovo přebásnění Písně písní) a brilantním kreslířem ženských aktů. Ve své tvorbě dokázal propojit dekorativismus s monumentálním cítěním. Tato díla existen…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Bílé město

    Položka č.: 254735

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:13

    olej, sololit, 1964, 40 x 120 cm, sign. PD František Říha, vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak býva…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Ota Jakl

    (1908-1981)

    Rybářská bárka

    Položka č.: 254736

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:14

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Debata

    Položka č.: 254737

    Vyvolávací cena: 10.500 CZK (420 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:15

    tuš, akvarel, koláž, papír, 28,5 x 42 cm, rám

    Aktuální cena: 10.500 CZK (420 €)

  • Aleš Lamr

    Světlo světa

    Položka č.: 254738

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:16

    litografie, 1989, 73 x 54 cm, sign. PD A. Lamr 89, rám, č. 38/65, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Komise VI

    Položka č.: 254739

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:17

    akryl, plátno, 2020, 50 x 60 cm, sign. PD GRIMMICH 20, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova ateliéru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je sa…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Václav Bláha

    Vzkazy

    Položka č.: 254740

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:18

    akryl, lepenka, překližka, 1997, 74,5 x 105 cm, sign. PD V. Bláha 97, Václav Bláha ukončil v roce 1974 Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval v ateliéru monumentální malby pod vedením prof. Arnošta Paderlíka. Od počátku své tvorby se věnoval především figurální malbě, od které se přirozeně…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Václav Bláha

    Vzkazy

    Položka č.: 254741

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:19

    akryl, lepenka, překližka, 1997, 74,5 x105 cm, Václav Bláha ukončil v roce 1974 Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval v ateliéru monumentální malby pod vedením prof. Arnošta Paderlíka. Od počátku své tvorby se věnoval především figurální malbě, od které se přirozeně přesunul k abstraktněj…

  • Václav Bláha

    Záznam

    Položka č.: 254742

    Vyvolávací cena: 230.000 CZK (9.200 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:20

    akryl, kombinovaná technika, překližka, 1996, 236 x 195 cm, sign. PD V. Bláha 7. 10. 96, člen skupiny 12/15 pozdě, ale přece. Na české výtvarné scéně se prosadil jako výrazný figuralista společně se svými vrstevníky Michaelem Rittsteinem a Jiřím Sozanským. Nabízená položka je ukázkou výrazně expresi…

    Aktuální cena: 230.000 CZK (9.200 €)

  • Massimo Salvadori

    60GN5

    Položka č.: 254743

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:21

    akryl, plátno, 2020, 39,5 x 39,5 cm, sign. vzadu, rám

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd V

    Položka č.: 254744

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:22

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Položka č.: 254745

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:23

    litografie, 1971, 28 x 19 cm, sign. PD A Brunovský 1971, č. 40/40, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

  • Milan Grygar

    (1926)

    Ptáci

    Položka č.: 254746

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:24

    kombinovaná technika, běloba, papír, 2014, 26,5 x 19,5 cm, sign. PD Grygar 14, č. 7/30, žák prof. J. Nováka a E. Filly na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čsl. výtvarných umělců, Výtvarné skupiny Jiná geometrie a Tvůrčího kolektivu Index

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Radomír Kolář

    (1924-1993)

    Quijotovské téma

    Položka č.: 254747

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:25

    litografie, 1983, 54,2 x 43,5 cm, sign. PD Matesům 24. XII 83 Radek, autorský tisk, PD věnování, litografie je společným dílem Radomíra Koláře a Karla Oberthora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Holého na AVU v Praze, člen Armádního výtvarného studia

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Eugen Weidlich

    (1916-1983)

    Kompozice III.

    Položka č.: 254748

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:26

    serigrafie na ručním papíře, 59 x 37 cm, sign. PD Eugen Weidlich, č. 5/20, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen tvůrčí skupiny Plakát a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Eugen Weidlich

    (1916-1983)

    Kompozice IV.

    Položka č.: 254749

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:27

    serigrafie, 64 x 45 cm, sign. PD Eugen Weidlich, při dolním okraji mimo tisk mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen tvůrčí skupiny Plakát a SČUG Hollar

  • Karel Banďouch

    (1893-1960)

    Vysoké Tatry

    Položka č.: 254750

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:29

    olej, plátno, 84 x 63 cm, sign. LD K. Banďouch, rám, antiqari.at Radhošťská, žák J. Schikanedera a J. Schussera, prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Bernatzek

    Na břehu moře/Krajina

    Položka č.: 254751

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:30

    2x olej, karton, 1918, 22 x 33,5 cm, sign., rám, mírně poškozeno, antiqari.at Radhošťská

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Setkání Odyssea s Penelopou

    Položka č.: 254752

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:31

    kombinovaná technika, papír, 1973, 44 x 60 cm, sign. PD Jan Bauch 73, rám, vzadu popsáno autorem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Josef Brož

    (1904-1980)

    Položka č.: 254753

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:32

    kombinovaná technika, tempera, tuš, 46 x 60 cm, sign. PD Brož, rám, žák prof. A. Hofbauera na UMPRUM v Praze, prof. F. Kupky v Paříži, člen Skupiny 58 a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)