• František Kupka

    (1871-1957)

    L´Assiette au Beurre No. 41 (L´Argent)

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    časopis, franc. satir. týdeník s anarch. sklony, samost. číslo Peníze, obs. 14 kreseb F. Kupky, vyd. v Paříži, 1902, čís. 41 (leden), nestr., mírně potrhané a zašlé okraje, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké b…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    Krajem kamenitým

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    bibliofilie, 15 sign. celostránkových a 1 suchá jehla na tit. listě K. Štika, vyd. Jan Fučík, Praha, 1949, nečíslovaný výtisk, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, modelování a geometrie na FF UK, člen a …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Bohumil Hrabal: Libeňské artikule

    Položka č.: 70

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla J. Jíra, k nedožitým osmdesátinám V. Boudníka vyd. jeho přátelé, Praha, 1994, ex. 12/50, ruční papír, volné listy, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nov…

  • Josef Liesler

    Také jedno Faunovo odpoledne

    Položka č.: 69

  • Hana Čápová

    Jiří Voskovec: Nejlepší mužskej na světě (Jan Werich)

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    bibliofilie, 5x sign. lept H. Čápová, vyd. Ivan Hrdina, Praha, 1990, ex. 57/200, text posledního dopisu J. Voskovce J. Werichovi, volné listy v karton. deskách, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • John Leech

    (1817-1864)

    Mr. Sponge´s Sporting Tour

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    bibliofilie, 13x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech a Hablot K. Browne, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1860, brož, 408s., flíčky na listech, jinak pěkný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

  • Vladimír Gebauer

    J.A. Rimbaud: Dopisy vidoucího

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (68 €)

    bibliofilie, ručně kolorované ilustrace a podpis s věnováním básníku Josefu Hrubému na patitulu V. Gebauer, vyd. Gallery, Praha, 2000, volné listy v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, malíř a grafik, absolvent ateliéru Františka Jiroudka na pražské AVU

    Aktuální cena: 1.900 CZK (68 €)

  • John Leech

    (1817-1864)

    Mr. Facey Romford’s Hounds

    Položka č.: 44

    bibliofilie, 24x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech a Hablot K. Browne, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1865, clpl. převazba, 391s., zahnědlé ořízky, nový hřbet, desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • John Leech

    (1817-1864)

    Handley Cross; or Mr. Jorrocks’s Hunt

    Položka č.: 43

    bibliofilie, 17x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1854, clpl. vazba, 550s., přední a zadní desky původní (přední desky se zlacením), hřbet nový, okraje listů a ořízky ušpiněné, desky zašlé a v rozích otřepené, na několika listech nepatrná z…

  • Ludmila Jiřincová

    William Shakespeare: Sedm sonetů

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (322 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (322 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E.A. Poe v dřevorytu

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (393 €)

    Aktuální cena: 11.000 CZK (393 €)

  • Jiří Šalamoun

    Chiliastika atd.

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (429 €)

    bibliofilie, 12 barevných litografií (29,8 x 20,8) a barevná litografovaná obálka J. Šalamoun, tisk Jiří Lípa, vyd. jako 5. svazek Edice Biblos (velká řada), Praha, 1983, ex. 28/50 s podpisem výtvarníka, volné listy v obálce a ochranném polokoženém pouzdře, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (429 €)

  • Různí autoři

    Derriere Le Minoir

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (643 €)

    časopis, 13x litografie, G. Braque, M. Chagall, F. Léger, W. Kandinsky, J. Miró, A. Giacometti, J. Bazaine, E. Chillida, P. Palazuelo, P. Tal-Coat, F. Fiedler, 2x R. Ubac, vydal Maeght Editeur, Paříž 1960, volné listy v přebalu, zašpiněný, při okrajích a na hřbetu potrhaný, na papíře skvrny, Antikva…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (643 €)

  • Max Beckmann

    (1884-1950)

    Kasimir Edschmid - Die Fürstin

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (572 €)

    bibliofilie, 30 x 23,5 cm, 6x lept M. Beckmann, vyd. Gustav Kiepenheuer, Weimar, 1918, ex. 246/500, pův. clpl. vazba ve slepé papírové ob., 81s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 16.000 CZK (572 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Joanny Bricaurd - Černá mše

    Položka č.: 8

    bibliofilie, 26 x 19 cm, 3x sign. dřevoryt J. Hodek, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1925, 100 č. výtisků, č. tohoto sv. zakryto tuší, celokožená vazba, 57s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Srdcová dáma. Básně 1930-1932 - Stanislav Kostka Neumann

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (536 €)

    bibliofilie, 1932, 23,5 x 16 cm, ilustrace Toyen - grafický list ve frontispice, signováno autorem, úprava Karel Teige, číslo tisku 34/120, svazek 5 edice Editio Princeps (Karel Janský), nákladem Erny Janské, Praha, papírová vazba, 47 stran, vybledlý hřbet, mírně povolená šitá vazba, Antikvariát Dlá…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (536 €)

  • Herbert Achternbusch

    Sechs radierungen

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 4.600 CZK (165 €)

    bibliofilie, 6 původních leptů a podpis s věnováním na patitulu  a podpis v tiráži H. Achternbusch, vyd. Eremiten Presse, 1964, ex. 105/110, brož s obálkou, okraje obálky opotřebené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.600 CZK (165 €)

  • Heinrich Bruppacher

    (1930-2010)

    René Peter: Vierzehn Gedichte

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (172 €)

    Aktuální cena: 4.800 CZK (172 €)

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Jan Šnobr: Růže a smrt

    Položka č.: 39

    bibliofilie, dřevoryt a úprava J. Trnka, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1933, ed. Stín, sv. 6, listy svázané nití v obálce, 29s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Triptych

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Georg Trakl: Lidský žal

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Josef Liesler

    Alena Vrbová: Fontana di Trevi

    Položka č.: 36

  • Ludmila Jiřincová

    W. Shakespeare: Sonety

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (79 €)

    Aktuální cena: 2.200 CZK (79 €)

  • Různí autoři

    Marné volání?

    Položka č.: 15

    bibliofilie, 3x původní signovaný grafický list Slunce jasná světů jiných...: L. Jarcovják (lept), J. Ondrušová-Wünschová (litografie) a K. Vávrová (serigrafie), nalezeno v pozůstalosti dr. J. Stejskala jako základ pro máchovský soubor č. IX, přiložen dvojlist In memoriam dr. Josefa Stejskala a dvoj…

  • František Bělohlávek

    (1924-2019)

    Karel Hynek Mácha - Máj

    Položka č.: 14

    bibliofilie, 41 x 26 cm, 4x linoryt F.Bělohlávek, vyd. Tisk, Brno, 1966, ex. 51/100, na ručním papíře z Velkých Losin, volné archy v ob., 62s., lehce zašpiněná ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického na UK v Praze

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ruce

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (358 €)

    bibliofilie, 13 původních barevných dřevorytů Josefa Váchala signovaných v desce, vytiskl Müller, edice Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách s pův. štítkem, desky lehce odřené, jedna chlopeň odtržená, stav tisků velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. B…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (500 €)

  • Cyril Urban

    (1930-2002)

    Jan Skácel: Chyba broskví

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (125 €)

    bibliofilie, osmi dvoubarevnými serigrafiemi vyzdobil C. Urban, vyd. Moraviapress, a.s. se Spolkem českých bibliofilů, Břeclav a Praha, 1998, ex. 231/300, návrh kožené vazy a typ. úprava M. Dyrynk, ruční papír Royal chamois, pův. celokožená vazba s ochranným pouzdrem, výborný stav, antiqari.at Radho…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (125 €)

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1980 (sborník drobné grafiky)

    Položka č.: 20

    bibliofilie, 2x linoryt (J. Liesler a O. Janeček), 1x litografie (Vl. Suchánek), 2x dřevoryt (O. Dubay a N. Synecká), 1x bar. linoryt (L.J. Kašpar) a 1x dřevořez (K. Šafář), vše signováno, vyd. Klub přátel výtv. umění, Chrudim, 1980, ex. 122/250, obs. dva sešity s texty různých autorů (např. Fr. Dvo…

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    bibliofilie, třemi lepty se suchou jehlou vyzdobil J. Šerých (vše signováno), k 50. výročí básníkovy smrti vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vyd. PNP, Praha, 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 72s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J.…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)