• Jan Rejchl

    (1899-1985)

    Ignát Herrmann - Něco ze vzpomínek hradeckých

    Položka č.: 730

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:56

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    15 dětských alegorií

    Položka č.: 731

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:57

    kniha, 23,5 x 33 cm, 15x fotolitografie M. Švabinský, vyd. a fotogr. Bartoš, Praha, fotolit. a tisk Farský, Praha, pův. clpl. vazba, 15s., odřený hřbet, na stránkách flíčky, Antikvariát Dlážděná, žák V. V. Mánesa, CH. Rubena a F. Tkadlíka na pražské Akademii, poté studium na Akademii v Mnichově, čle…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka Jana Baucha napsaná k 80. narozeninám Karla Svolinského

    Položka č.: 732

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:58

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • František Kaláb

    (1908-1950)

    Janko Kráľ - Štyry balády

    Položka č.: 733

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:59

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Stanislav Vymětal

    (1929-1992)

    Šachy hra královská

    Položka č.: 734

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:00

    volné listy, 21 x 10 cm, 11x sign. linoryt S. Vymětal, vyd. Klub přátel výt. umění, Mohelnice, 1976, ex. 83/200, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Petr Bezruč - Labutinka

    Položka č.: 735

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:01

    bibliofilie, 23,5 x 16 cm, 1x dřevoryt J. Dobrovolský, vyd. A. Kučík, Břeclav, 1933, podpis P. Bezruče, ex. 43/200, pův. brož, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Max Švabinský

    Ludvík Páleníček - Švabinský a hudba

    Položka č.: 736

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:02

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Max Švabinský

    Grafika a kresby z let 1943 - 1948

    Položka č.: 737

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:03

    katalog, 20,5 x 15 cm, 1x litografie ve frontispise M. Švabinský, vyd. B. Buchtelík, Praha, 1948, podpis Z. Švabinská a titl. listě, pův. sešit, 19s , dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Svolinský

    Dr. Edvard Beneš - Soudobá Francie

    Položka č.: 738

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:04

    bibliofilie, 25 x 19,5 cm, 1x dřevoryt K. Svolinský, soukromý tisk, Přerov, 1937, volné složky v papírové obálce, 51s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Sedmero básní Antonína Trýba

    Položka č.: 739

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:05

    bibliofilie, 27,5 x 20 cm, dřevoryty P. Dillinger, Hollar, Praha, 1937, 4x volný dvojlist, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vladimír Komárek

    Dopis od Jiřího Voskovce

    Položka č.: 740

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:06

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x sign. dřevoryt V. Komárek, reprint dopisu od J. Voskovce z roku 1977, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    B. Klička: Slečna z kiosku

    Položka č.: 741

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:07

    Bibliofilie, 3x čtyřbarevná singovaná litografie J. Hodek, podpis autora na patitulu, vyd. J. Hodek, Plzeň, 1932, ex. 9/120, volné listy svázané nití, v papírové obálce, hřbet obálky poškozený, antiqari.at Radhošťská, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen S…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Hans Arp

    (1886-1966)

    Mušle a deštníky

    Položka č.: 742

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:08

    Bibliofilie, v tiráži krátné věnování s iniciálami Ludvík Kundera (úv. text a překlad básní) a Pavel Herynek (návrh obálky s užitím reprodukce Arpovy koláže Knír), vyd. jako programový tisk Divadlo hudby OKS, Olomouc, 1986, 350 výtisků, sešit, nestr. (16s.), výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Libor Wagner

    (1933-1994)

    J. Hora: Zpěv rodné zemi

    Položka č.: 743

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:09

    Bibliofilie, 3x celostránkový dřevoryt (první ve frontispisu signovaný) L. Wagner, vyd. Památník národního písemnictví, Kladno, 1968, k 50. výročí samostatnosti republiky a k výstavě Soukromé tisky Josefa Cipry, 200 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy III.

    Položka č.: 744

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:10

    Bibliofilie, 1x dřevoryt Starý mlýn, 1x. rytina B. Smetana a 1x lept Na kraji doubravy) A. Nauman (vše signováno), vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu, Praha, 1941, ex. 5/70, volné listy svázané nití v obálce, nestr., okraje obálky potrhané, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabins…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Václav Lokvenc

    16

    Položka č.: 745

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:11

    Bibliofilie, vlastní básně doprovodil 6 vlastními litografiemi V. Lokvenc, vyd. jako neprodejný autorský výtisk, ex. 81/100 s podpisem autora v tiráži, kartonová vazba, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Sychry a V. Nechleby na AVU v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jana Amose Komenského Smutný hlas zaplašeného hněvem Božím pastýře

    Položka č.: 746

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:12

    Bibliofilie, 4x celostránková ilustrace Fr. Bílek, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1920, úv. slovo A. Novák, plpl. převazba, 50s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Pamětní soubor 1975

    Položka č.: 747

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:13

    Bibliofilie, 2x sign. dřevoryt (portréty Dominika Pecky a Josefa Knapa) M. Florian a 3x dřevoryt O. Stritzka (A. Vyskočil, B. Štorm a T. Vodička), k uctění jubilantů svým přátelům posílá Jaromír Kubík (podpis se vzkazem na tit. listě), ex. 28/75, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radho…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Jules Lemaitre: Dvanáct povídek na okraj starých knih

    Položka č.: 748

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:14

    Bibliofilie, čtyřmi akvatintami vyzdobil P. Šimon (vše signované), vyd. jako IV. svazek Edice Kladenský lis, upravil a vytiskl Josef Cipra, 1949, ex. 88/99, podpis překladatele (Karel Růžička) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A.…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Lumír Čivrný: Sonety paní

    Položka č.: 749

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:15

    Bibliofilie, 7x litografie v textu 1x na obálce J. Bauch, podpis autora a výtvarníka na patitulu, vyd. F.J. Müller, Praha, 1943, ex. 192/300, listy svázané nití v obálce, nestránkováno, okraje obálky nepatrně odřené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na U…

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Maxime Lalanne

    (1827-1886)

    Traité de La Gravure a L’eau-Forte

    Položka č.: 750

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:16

    Bibliofilie, text a 10x ukázka gravur M. Lalanne, v textu řada čb. vyobrazení ryteckých nástrojů a tiskařských strojů, vyd. Lefranc & Cie, Éditeurs, Paříž, 1920, brož, 106s., obálka na dolním hřbetu mírně poškozená, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Max Švabinský

    Medailon Ludvíka Páleníčka

    Položka č.: 751

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:17

    Bibliofilie, signovaná litografie vlastního portrétu ve frontispisu M. Švabinský, podpis autora na patitulu, vyd. K. Kryl, Kroměříž, 1943, listy svázané nití v obálce, okraje obálky lehce zašlé, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Různí autoři

    Sborník k 70. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně

    Položka č.: 752

    Vyvolávací cena: 700 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:18

    Bibliofilie, 8x grafický list (Mir. Bravenec, Vl. Drápal, Zd. Fuksa, D. Janoušek, A. Mikulka, M. Pytlová, P. Rudolf a H. Tomášková-Willmannová), vše signováno, ex. 82/100, volné listy v deskách, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1977 (sborník drobné grafiky)

    Položka č.: 753

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:19

    Bibliofilie, 2x dřevoryt (C. a J. Bouda), 3x linoryt (A. Beran, E. Hašková, M. Roubíčková-Lesařová), 1x bar. linoryt (J. Šváb) a 1x lept (Fr. Peterka), vše signováno, vyd. Klub přátel výtv. umění, Chrudim, 1977, ex. 231/250, obs. dva sešity s texty různých autorů (např. V. Cinybulk) a několika čb. v…

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    K.J. Erben: Zlatý kolovrat

    Položka č.: 754

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:20

    Bibliofilie, pěti barevnými celostránkovými a šesti barevnými dřevoryty v textu vyzdobil J. Hodek, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, 1930, ex. 30/180 s podpisem výtvarníka v tiráži, ruční holandský papír, pův. polokožená vazba, 22s., hřbet a růžky desek poškozené, jinak velmi dobrý stav, antiqar…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Vittoria Colonna a Michelangelo Buonarroti: Sonety

    Položka č.: 755

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:21

    Bibliofilie, dvěma signovanými mědirytinami doprovodil J. Šerých, vyd. Nibiru, Praha, 2005, ex. 63/100 na papíře Excudit, mědirytiny tiskli M. a P. Dřímalovi, verše vybral, sestavil a pozn. napsal Milan Friedl (podpis s věnováním na patitulu), listy svázané nití v obálce, 24s., výborný stav, antiqar…

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    V. Nezval: Dobrodružství noci a vějíře

    Položka č.: 756

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:22

    Bibliofilie, akcenty V. Preissig, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1927, ed. Viola, 800 výtisků, americká kartonáž, 20s., mírně odřené desky, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Kálidása (Šest ročních období)

    Položka č.: 757

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:23

    Bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a kresby v záhlaví L. Jiřincová, vyd. NČSAV, Praha, 1956, ex. 527/800, upr. M. Kaláb, přel. O. Friš, volné listy v obálce, 52s., lehce zažloutlé okraje, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Karel Svolinský

    J. Wolker: Svatý kopeček

    Položka č.: 758

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:24

    Bibliofilie, vazba Rajman, Rožďalovice, výzdoba K. Svolinský, vyd. Prostějovští knihomilové, Prostějov, 1940, pův. obálka vevázána, 250 exemplářů, celokožená vazba se zlacením, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČU…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Karel Žižkovský

    Ztráta paměti?

    Položka č.: 759

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:25

    Bibliofilie, bez grafických příloh, nevšední i všední paměti sběratele K. Žižkovského, vyd. Jan Runštuk a K. Žižkovský, Praha, 2007, ex. 93/120, pův. brož v koženkovém pouzdře, 128s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)