-
Jan Kristofori
(1931-2004)
Kompozice Mozart
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
-
Jindřich Novák
(1923-2011)
Scéna
Položka č.: 194Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1970, 80 x 100 cm, monogr. LD JN a sign. na zadní straně Jnovák 1970, rám, Studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky. S grafickými technikami jej seznámil Pavel Šimon. V kresbách často zachycoval pražská zákoutí, v grafice…
Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 35 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Demokracie
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 2004, 19,8 x 29,7 cm, sign. PD Renčín/2004, dole text: Musíte se smířit s tím, že demokracie není dokonalá., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Manželé
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: My dva, Marie, se shodneme už jen v kritice Evropské unie!., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Před trafikou
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,2 x 29,5 cm, sign. PD Renčín, dole text: Lidová moudrost říká - je máj, vyženeme kozy v háj. Pornočasopisy jsou čilejší. Ty je tam vyhánějí celý rok., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Přiletěj češi
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: Přiletěj češi. To je správné. Banánové republiky si mají předávat zkušenosti., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
V laboratoři
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23 x 30,5 cm, dole text: My jsme vlastně taková laboratoř Evropy. Tady se zkoumá co to udělá, když se husitská krev smíchá s pivem., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Pastičky
Položka č.: 188Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22 x 26,7 cm, Text: "Vidíš, já to říkal hned na podzim, že nám myši ty pastičky v chalupě neodpustěj!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Strašná slova
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 21 x 27 cm, Text: "Ty jseš jedinej, od koho se ta strašná slova mohl naučit!". Na zadní straně technické poznámky z redakce., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Wabi
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22 x 27,5 cm, Text: "No tak, Wabi, co ti to udělá, tak je vem na to předkolo Porty s sebou!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Buřty
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 25,7 x 21 cm, Text: "Eště před chvílí tu ležely dva buřty", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Kokot
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 25,4 x 21,5 cm, Text: "Ko-ko ko-ko kokot", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Stínadla
Položka č.: 183Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19,8 x 16,8 cm, Text: "Strašně bych chtěl někdy propátrat tvoje stínadla!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Zámecká prohlídka
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 27,4 x 19,4 cm, sign. PN Neprakta, vzadu razítko Neprakta, mimo kresbu zašpiněno, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 55 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Budoucnost je v pojištění I.
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 1988, 24 x 32,5 cm, sign. PD Neprakta, ilustrace k publikaci J. K. Kobra: Budoucnost je v pojištění, Praha 1988, 1. strana obálky. Na publikaci se podíleli různí ilustrátoři, Neprakta byl autorem obou stran obálky. Publikace s reprodukcí nabízené kresby na obálce je součástí pol…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Před výstupem
Položka č.: 180Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Budoucnost je v pojištění II.
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 1988, 23,5 x 32 cm, ilustrace k publikaci J. K. Kobra: Budoucnost je v pojištění, Praha 1988, 1. strana obálky. Na publikaci se podíleli různí ilustrátoři, Neprakta byl autorem obou stran obálky. Publikace s reprodukcí nabízené kresby na obálce je součástí položky. Vydala Česká …
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Černí baroni
Položka č.: 178Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
tuš, akvarel, papír, 23,5 x 18 cm, sign. PD neprakta, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Černí baroni
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
tuš, akvarel, papír, 1997, 23,5 x 14,5 cm, sign. a věnování DU Neprakta 1997, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Josef Hlinomaz
(1914-1978)
Tygr z Ešnapůru
Položka č.: 176Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
propiska, kombinovaná technika, papír, 1977, 14 x 16 cm, sign. PD Hlinomaz 77, rám, dílo legendárního českého naivního umělce, který se na výtvarné scéně prosadil i přesto, že neprošel akademickým školením. Solitér Hlinomaz si své publikum získal osobitým pojetím kompozice, svěžím humorem a nápadito…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Dva kosi
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, papír, 18. 11. 1949, 19 x 25 cm, rám, číslo soupisu T. Janečka 8239, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Pozdrav z Litoměřic
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
tuš, papír, 1947, 23,5 x 17,5 cm, sign. PD Ota J. 47, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
V africkém rovníkovém pralese
Položka č.: 173Vyvolávací cena: 450.000 CZK (18.750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
kvaš, papír, 27 x 47 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ... Nyní měl Hendrik vzácnou příležitost setkat se s nimi v jejich království. Ne, nemůže ji propást ani za cenu vlastního života. Vědec zvítězil nad člověkem. Průvod pokračoval ve směru zvuku pomalu, krok za krokem, a všichni dbali, aby na sebe neup…
Aktuální cena: 450.000 CZK (18.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 500000 - 600 000 CZK
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Tygři
Položka č.: 172Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
tuš, papír, 2022, 52 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2022, Studoval na VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Věnuje se volné grafice, kresbě a ilustraci. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby …
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK
-
Jan Hísek
(1965)
Úsvit
Položka č.: 171Vyvolávací cena: 18.500 CZK (771 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
mezzotinta, 1996, 35,2 x 59,5 cm, sign. PD Jan Hísek 1996, č. 19/29, Studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (1984–1990), ateliér knižní kultury a písma u profesora Milana Hegara a docenta Jan Solpera. Místo Jana Híska v kontextu současné malby a grafiky je zcela svébytné. Jedná se o byto…
Aktuální cena: 18.500 CZK (771 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK
-
Jaroslav Vožniak
(1933-2005)
Z cyklu ptáci
Položka č.: 170Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, 1971, 49,5 x 63 cm, sign. PD Jaroslav Vožniak 1971, č. 1/30, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definován…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jozef Jankovič
(1937-2017)
Trikrát to isté
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 1988, 55 x 93 cm, sign. DU Jankovič 88, č. 24/50, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Jaroslav Róna
(1957)
Portrét manželů B.
Položka č.: 168Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK
-
Jiří Sopko
(1942)
Hlavičky
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 96/100, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 15 000 - 25 000 CZK
-
Jiří Sopko
(1942)
Koupání
Položka č.: 166Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
litografie, 1993, 52,2 x 36,2 cm, sign. PD Jiří Sopko 1993, č. 48/50, Jiří Sopko (* 1942) studoval mezi roky 1956–1960 na pražské Akademii u prof. Antonína Pelce. První výstava mu byla uspořádána v roce 1970 a na dlouhou dobu byla také výstavou poslední. Již zde Sopko zaujal svébytnou barevností a e…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 15 000 - 25 000 CZK