• Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jiří Wolker: Balady

    Položka č.: 655

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. lept v titulu, typo. úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1925, Ex. 322/500, 61 s., karton vazba, na hřbetu lehce vybledlá a zvlněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Slovo k Otčenáši Františka Bílka

    Položka č.: 670

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, výklad a studie k Otčenáši Fr. Bílka, doprovázeno Bílkovými ilustracemi pův. Otčenáše, 65 kreseb a vydal Nový život, Nový Jičín, 1904, clpl. vazba, 132s., zlacená ořízka a písmo nápisu na deskách, desky zašpiněné a skvrnité, vnitřek ve velmi dobrém stavu , Antikvariát Ostrovní, žák prof. P…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 811

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Brdečka

    (1917-1982)

    K.H. Borovský: Král Lávra

    Položka č.: 632

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, kresby J. Brdečka, vydal Jos. Hladký, Hranice 1940, Ex. 52/55, 29 s., karton vazba, místy vybledlá vazba, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Imaginativní malířství 1930-50

    Položka č.: 256

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, zakázaný katalog k zakázané výstavě, koncepce a texty Věra Linhartová a František Šmejkal, ob. a úprava J. Istler, obs. reprod. děl: Šíma, Štyrský, Toyen, Muzika, Janoušek, Wachsmann, Sychra, Makovský, Tikal, Sklenář, Istler, Medek, Lacina, Teige a E. Medková, vyd. Alšova jihočeská galerie,…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Výstava nových obrazů Jana Zrzavého

    Položka č.: 272

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, letáček se sezname vyst. prací (20) s dobovými cenami, Aventinská mansarda, Praha, 1928, na titulu rukopisný vpisek 1928 barevnou pastelkou (J.Z.?), 4s., velmi dobře zachováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Hojer

    Jestřábe, díky. Jaroslavu Foglarovi. Hoši od Bobří řeky a přátelé

    Položka č.: 295

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, sborník vzpomínek skautů a přátel na J. Foglara uspořádali J. Hojer a V. Černý, vydalo nakladatelství Ostrov, Praha 2000, 239 s., laminátová vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Hoši od Bobří řeky

    Položka č.: 293

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, il. B. Čermák, obálka V. Boukal, vydala Mladá fronta, Praha 1947, 8. vydání, plpl. vazba, desky odřené, zašlé, lehce zkosený hřbet , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Rambousek

    (1895-1976)

    Miguel de Unamuno: Tragický pocit života v lidech a v národech

    Položka č.: 466

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryt s portrétem autora ve frontispisu J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1927, ed. Symposion, sv. 27, ex. 120/500 na Japanu Banzay, pův. brož, 233s., zaprášené okraje listů, uvolněné archy, mírně zohýbané růžky, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Tisk V. Preissiga

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dvojlist, bar., 30 x 17cm, s textem v angličtině, uvedeno Printed in Czechoslovakia, nedat., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    2x exlibris pro Vladimíra Franceva

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    2x ex libris, 11 x 12cm a 7,5 x 9,5cm, při okrajích lehce zahnědlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Saga o Gunnlaugovi Hadím Jazyku

    Položka č.: 565

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 15,5 x 9,5 cm, sign. lept J. Konůpek, č. 41, přl. Emil Walter, vyd. L. Bradáč, Praha, 1919, pevná vazba, 67s., vazba opoteřbena, otlučené rohy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČ…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Alfred de Vigny: Smrt vlka

    Položka č.: 573

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 25,5 x 18 cm, sign. dřevoryt J. Konůpek, vyd.Družstevní práce, České Budějovice, 1945, přkl. Karel Šafář, ex.: 18/250, volné archy v obálce, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČU…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Francois Villon: Dvě balady

    Položka č.: 585

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 21 x 15 cm, 1 x sign. dřevoryt ve frontispisu, 7 x dřevoryt Zd. Mézl, úprava J. Kneidl, přel. Ot. Fischer, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, volné listy v papírové obálce, 18 s., věnování v triráži bez souvislosti, velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodráž…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Vítězslav Nezval: Strach

    Položka č.: 229

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka a titul. list J. Štyrský, vydalo Ústř. studentské knihkup. a nakladatelství, Praha 1930, 4. sv. edice Pražské Saturnalie, 2000 výtisků, 82 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu potrhaná, poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Most - Básně 1919 - 1921

    Položka č.: 221

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1. vydání Nezvalovy prvotiny pod křídly U.S. Devětsil, dřevoryt za titulem Arnošt Ráž, ed. Zajímavá knihovna sv. 5, vydal St. Kočí, Brno 1922, polopl. převazba, 74 s, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Kouřil

    (1911-1984)

    František Nechvátal: Železná mříž

    Položka č.: 214

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis a věnování autora, úprava M. Kouřil, kresba ve frontispise Fr. Kaláb, vydal Václav Petr, Praha 1937, 65 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Rossmann

    (1905-1984)

    Jaroslav Zatloukal: Proměny

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispise P. Dillinger, vydal J.M. Stejskal, Praha - Brno 1940, úprava Z. Rossmann, 1000 výtisků, 117 s., brož, drobné skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Richard Broj: Větrný mlýn

    Položka č.: 206

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podpis autora v tiráži, úprava Ot. Mrkvička, vydal Al. Srdce, Praha 1926, obálka vevázaná, 550 výtisků, 73 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Josef Delteil: Cholera

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka J. Šíma, titul. list K. Teige, překlad V. Szpyka, 17. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 101 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená a zažloutlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tam…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Dora gabe: Dávno (Nekoga)

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 20 x 14 cm, il. Toyen, vyd. Dědictví Komenského, Praha, 1938, překlad Vítězslav Nezval, pevná poloplátěná vazba, 52s., lehce prohnuté desky, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Karneval

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    brož, 19,5 x 14 cm, ob. J. Don (J. Fromek), titl. list K. Teige a O. Mrkvička, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, edice Odeon, pův. brož, 103s., restaurováno, nový slepý hřbet, obálka opotřebena, portháno při krajích, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau,…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Film

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    brož, 19,5 x 14,5 cm, vyd. V. Petr, Praha, 1925, pův. brož, 128s., restaurováno, nový hřbet, původní nalepen, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Zelenka

    (1904-1944)

    A. Kolek: Traktáty Kleofáše Pistoria

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. Fr. Zelenka?, vyd. Společenské podniky, Přerov, 1939, pův. brož s ob., 335s., rozvolněná brož - volné archy, okraje ob. lehce opotřebeny, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Vítězslav Nezval: Schovávaná na schodech

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, adaptace Calderovy hry, 1. vydání, úprava K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1931, Ex. 93/100, 157 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealist…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Hlaváček

    (1874-1898)

    Pozdě k ránu

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, Moderní revue, Praha 1896, 200 výtisků, 45 s., karton dobová vazba, ohmatané stránky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • George Orwell

    (1903-1950)

    Farma zvířat

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 17 x 13 cm, 1. vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1946, překlad J. Havelka, il. M. Pokorný, clpl. vazba, obálka chybí, 143s., kniha restaurována, nová předsádka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, barvotiskové ilustrace F. Schneider ve frontispisu, dvě v přílohách, viněta v titulu a v závěru, německy, frakturou, vydal Tietz? Verlag, Berlin cca 1890, 116 s., plpl. vazba s reliéfní kresbou a v rámeček vlepenou barvotiskovou ilustrací, desky naprasklé a př…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Krusoe. S pěti obrázky.

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež vzdělal Jaroslav Tvrdý, 5 barvotiskových ilustrací v přílohách monogram. K.Z. a barvotisková ob. lepená na deskách, ornamentální viněty v úvodu kapitol, drobné závěrečné viněty, iniciály, vydal Alois Hynek, Praha okolo 1890, 128s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, desky při okrají…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Povídky z Robinsona a Strýce Toma

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, Robinsona podle J. Campe zpracoval Fr. Věrný a Chaloupku strýčka Toma upravil Č. Stránický, 6 barvotiskových ilustrací v přílohách (2 Robinson a 4 Strýc Tom) a barvotisková ob. na deskách, nakladatel neuveden (Alois Hynek?), rok vydání okolo 1890, 86 + 72s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, d…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook