-
Adolf Alex Jelínek
(1890-1957)
Ex libris
Položka č.: 1196Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:40
bibliofilie, 1923, 31 x 25,5 cm, cyklus 10 leptaných ex libris, úvodní slovo Dr. K. Herain, vydáno v počtu 150 ks, tento má číslo 128. Vloženo do lepenkocých desek s autorovým podpisem na titulu.
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Otec s dcerou
Položka č.: 1093Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:57
tužka, papír, 14,8 x 10,7 cm, dole text: -Tatíčku, pohoupej mne. -Jo, to bys mi musela opatřit nějakou staromódní židli., Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Podmořský výjev
Položka č.: 1092Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:56
tuš, papír, 14,5 x 11,3 cm, dole text: -Stavělo by se rychleji pí koljuško, nebýti těch sepií inkoustových., Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Žraloci
Položka č.: 1091Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:55
tuš, papír, 14,6 x 11,4 cm, dole text: -Ba, jeden tatínek uživí devět harantů, ale devět dětiček fotra neuživí….., Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
O berlích
Položka č.: 1090Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:54
tuš, papír, 15,5 x 11,1 cm, monogr. PD N, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Ze sportu diluviálního
Položka č.: 1089Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:53
tuš, papír, 15,3 x 11,1 cm, monogr. PD N, nahoře text: Ze sportu diluviálního. (30.000 let před olympiádou), Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Beze slov (Cognac)
Položka č.: 1087Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:51
propiska, papír, 7,7 x 14,9 cm, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Bapt. Langthaler
Reisebilder von der Adria aus Herzegowina und Bosnien
Položka č.: 983Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:07
kniha, německy, 106 čb. ilustrací, vyd. Druck und Verlag des Kath. Pressvereines, Linz, 1904, plpl. převazba, 212s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Novoročenka 1972
Položka č.: 930Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:14
serigrafie, sign. dvoubarevná serigrafie V. Fuka, 1971, osobní přání s podpisem ve formě dopisu, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Svoboda
(1920-2002)
V. Ptáčková: Josef Svoboda
Položka č.: 912Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:56
kniha, podpis světoznámého scénografa a výtvarníka Jos. Svobody v monograficky provedeném katalogu, vydal Divadelní Ústav Praha, 1984, ed. Režisér - Scénograf sv. 12, brož., 203s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Dikobraz
Položka č.: 884Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:28
časopis, konvolut čísel 14-33 (4.4. - 13.8. 1968), č. 35 (27.8.1968), č. 37-52 (10.9. - 27.12 1968), č. 1-10 (1.1. 1969 - 4.3. 1969) a mimořádné protiokupační číslo (Druhé zvláštní vydání ve větším formátu z 27. srpna 1968, celostr. bar. kresby a karikatury např. A. Born, S. Holý, O. Jelínek, V. Jir…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mathilde Ringelsberg
Květiny
Položka č.: 1596Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:20
5x tužka, papír, 1829 - 1831 , 28 x 20 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
BLLOW-ICE
Položka č.: 1577Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:01
fix, akvarel, karton, 49 x 69 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Happy New Year 71
Položka č.: 1554Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:38
fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Foehr
(1880-1943)
Bauten und Entwürfe
Položka č.: 1532Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:16
kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ferdinand Deml
(1902-1974)
Prager Akademiker-führer
Položka č.: 1529Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:13
kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
V. Nezval: Absolutní hrobař * básně 1937
Položka č.: 1507Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:51
kniha, Nezvalova nejslavnější surrealistická sbírka, 6 ilustrací v přílohách dekalky V. Nezval, frontispis a úprava J. Štyrský, vydal Fr. Borový, Praha 1937, pozdější pl. vazba, 228s., bez obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Neviditelná Moskva
Položka č.: 1506Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:50
bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhau…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Praha s prsty deště
Položka č.: 1501Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:45
bibliofilie, Básně 1936 - titulní list, autorská viněta, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1936, celopl. dobová převazba, 206s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole B…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Básně noci
Položka č.: 1500Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:44
bibliofilie, básnické skladby z poetistického období z let 1922 – 1930 - obálka a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1938, orig. brož, 207s., vlastnické razítko spisovatele Gézy Včeličky ve spodní části titulního listu, dobrý stav, obálka zažloutlá, při krajích pokrčená, okraje hřbetu drob…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Weinfurter
(1876-1942)
Zázraky a jejich výklad okultními naukami
Položka č.: 1447Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:51
kniha, vydal Josef Springer, Praha 1927, 133s., dobová polopl. vazba, ob. nalepena na deskách, hřbet při krajích uvolněný, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje VII.
Položka č.: 1414Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:18
bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 1404Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:08
kniha, heliogravura fotografie podobizny B. Němcové ve frontispisu, vazba, viněta v titulu, iniciály a úprava V.H. Brunner, vazba Bradáč, doslov a popis vydání Milan Svoboda, 3. sv. knihovny Kytice, tisk Dělnická tiskárna, vyd. Milan Svoboda, Královské Vinohrady 1912, 1000ex, na anglickém papíře Oxf…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
Položka č.: 1385Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:49
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
Položka č.: 1248Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
Položka č.: 1235Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:19
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Václav Eisenreich
(1892-1969)
Žena a muž
Položka č.: 1183Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:27
2x litografie, 1929, obě 25,7 x 18,8 cm, obě sign. PD F. V. Eisenreich 1929, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze v počtu 300 výtisků, z nichž tento má číslo 272, původní obal, žák V. Šípa a J. Konůpka, poté studium na AVU v Praze u J. Obrovského a M. Švabinského
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Jiránek
(1938-2012)
Zmizíme
Položka č.: 1078Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:42
tuš, papír, 21,3 x 32,6 cm, sign. PD Vladimír Jiránek, zažloutlý a při horním okraji natržený papír (cca 4 cm), Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dušan Pálka
(1942-2011)
Ve službě nepiju
Položka č.: 1061Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:25
tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole text: Děkuju, ve službě nepiju., podél pravého dolního okraje lehounce ohnutý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, fotograf, kreslíř, karikaturista
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dušan Pálka
(1942-2011)
Inzerát
Položka č.: 1059Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:23
tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Vážený pane Hromádko, děkuji za Vaši odpověď na můj inzerát v rubrice Seznámení. Vaše foto mi posílat nemusíte, protože o mužskejch jsem ztratila iluze už dávno..., podél pravého horního rohu ohnutý papír, při krajích ohmataný papír, na papíře pár drobnýc…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO