-
Josef Šíma
(1891-1971)
Benjamin Jedlička: Paříž 1945
Položka č.: 970Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:54
Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Cvejn
(1911-1986)
Jindra Černohorský: Odjezdy
Položka č.: 964Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:48
bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Čadík
(1891-1979)
O klenotnictví jižního Ruska ve starověku
Položka č.: 940Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:24
kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Kavárna A.F.F.A.
Položka č.: 889Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:33
4x sešit, neoficiální periodikum studentů AMU, kteří poté sehráli významnou roli v listopadu 1989, konvolut 4 čísel a 1 přílohy, roč. I. č. 1 - leden 1987, šéfredaktor: Martin Mejstřík, neprodejné, náklad 800ks, bez titulního listu, + příloha Noční bar č.1/1987, roč. I. č. 5 - 30.5.1988, roč. II. č.…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hugo Gellert
(1892-1985)
Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1
Položka č.: 1481Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:25
kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Auguste Villiers de L’Isle-Adam (hrabě)
(1838-1889)
Tribulat Bonhomet, R. de Gourmont: Lilita, J. Kalivoda: Záhady spiritismu vědecky osvětleny, E.A. Poe: Stín
Položka č.: 1443Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:47
kniha, souvazba čtyř knih: Lilita a Tribulat Bonhomet, obojí výzdn. a tit. list Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumannová, 1913 a 1912, 64+177s., Stín, dřevoryty vyzd. M. Klicman, vyd. K. Neumannová, 1916, 82s., Záhady spiritismu, vyd. Volná myšlenka, Praha, nedat., 94s., plpl. přev., velmi dobrý stav …
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Z pařížských dopisů Jana Zrzavého
Položka č.: 1328Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:52
bibliofilie, orig. sign. suchá jehla před titulem a podpis v impresu Vl. Komárek, 2 orig. fotografie J.Z. a podpis v impresu Jar. Krejčí, výběr 11 dopisů z pařížské korespondence Jana Zrzavého s Johannesem Urzidilem a MUDr. Antonínem Starým z let 1924–1929, doslov sepsali a v impresu se podepsali Lu…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Antonová
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
Položka č.: 1270Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:54
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně pro…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Sýs a Pavel Taussig
Báseň a kresba
Položka č.: 1199Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:43
tuš, fix, papír, formát A3, uprostřed přeloženo, rukopisná báseň s ilustrací
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dušan Pálka
(1942-2011)
Mikuláš s čertem a andělem
Položka č.: 1060Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:24
tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Jakýpak děkuju! To bylo na dobírku!, od pravého dolního rohu k levému hornímu rohu politý papír, na pravé straně mimo kresbu ušpiněno, ohmataný papír, levý dolní růžek ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, fotograf, kreslíř, karikaturista
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marko Čermák
(1940)
Karlštejnsko
Položka č.: 1047Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:11
tiskovina, mapa, 44 x 60,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marko Čermák
(1940)
Střední Berounka, vodácko-tábornická mapa
Položka č.: 1046Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:10
tiskovina, mapa, 43,5 x 65,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marko Čermák
(1940)
Horní Berounka, vodácko-tábornická mapa
Položka č.: 1045Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:09
tiskovina, mapa, 43,7 x 61 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marko Čermák
(1940)
Soutok Sázavy s Vltavou
Položka č.: 1044Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:08
tiskovina, mapa, 45 x 61,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marko Čermák
(1940)
Dolní Berounka
Položka č.: 1043Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:07
tiskovina, mapa, 43,5 x 59, 5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marko Čermák
(1940)
Brdy část hřebeny
Položka č.: 1042Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:06
tiskovina, mapa, 2008, 41,3 x 58,7 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Stingl
(1930-2020)
Indianer ohne Tomahawks
Položka č.: 924Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:08
kniha, podpis a věnování M. Stingla v titulu, vydal Urania-Verlag, Leipzig 1977, pl. s ob., 228s., velmi dobrý stav, okraje obálky drobně poškozené, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion (Básně)
Položka č.: 899Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:43
Bibliofilie, obálka, frontispis, titul, viněty v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, podpis na patitulu J. Karásek ze Lvovic, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1913, brož, 60s., přesahy obálka pomačkané, na přední straně obálky flíček, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Kořán
(1940-2017)
Living theatre
Položka č.: 1372Vyvolávací cena: 650 CZK (28 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:36
kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…
Aktuální cena: 650 CZK (28 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Washington Irving
(1783-1859)
Aninka Delarbrowá / z Washingtona Irvinga ; Slowané, čili, Oswobozenj Arkony / od Bulharina ; Předsudek / od Senkowského
Položka č.: 1514Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:58
kniha, dva soubory Biblioteky zábawného čtenj v jednou svazku, Biblioteka zábawného čtenj sv. 5 a 6., s překl. od J.B. Malého, z ruštiny přel. A. Hansgirg a Sl. Tomjček, tisk w knjžecj arcibiskupské knihtiskárně, řjzenjm a nákladem Wáclawa Špinky, Praha 1837, polokož. vazba, 156 a 144 s., listy z…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Hollar periodický sborník grafické práce roč. II
Položka č.: 1363Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:27
bibliofilie, 3 svazky, chybí číslo II., v přílohách 3x dřevoryt Karel Vik, 4x dřevoryt Petr Dillinger, 4x litografie Hugo Boettinger, Praha 1924 - 25, 220 s., brož., uvolněná opravovaná vazba u prvního svazku, stav dobrý, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Sirotek
Položka č.: 1307Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:31
kniha, soubor šesti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, druhé vydání, clpl. vazba, 37 x 27, zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdn…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
Položka č.: 1264Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:48
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SV…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Petr Kávon: La Cérémoie Gachée
Položka č.: 1230Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:14
kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen TT klubu, člen Sdružení Q
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Catalogue des Tableaux peints par douze Artistes: Beauverie, Bureau, Chataud, Champeaux, Darru, Hereau, Mathon, Pille, Quost, Porcher, Ribor, Vuillefroy
Položka č.: 1201Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:45
katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Irina Nakhova
(1955)
Works / Werke / Raboty 1973 - 2004
Položka č.: 938Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:22
kniha, podpis s věnováním J. Šalamounovi, interview s B. Wally, studie j. Becksteina, přehlídka děl a instalací z l. 1989 - 2004, vydala Internationale Sommerakademie fur Bildende Kunst, Salzburg 2004, brož, 128s., ob. drobně opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Kalendář
Položka č.: 922Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:06
kniha, podpis na patitulu, ilustrace, obálka a úprava A. Hoffmeister, přednostní výtisk na holandském papíře, 255. sv. edice Aventinum, tisk Fr. Obzina, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1930, 150s., původní brož., nerozřezáno, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stál…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Rodinný výjev II.
Položka č.: 1598Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:22
tuš, pauzovací papír, 23,5 x 19,3 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Rodinný výjev I.
Položka č.: 1597Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:21
tuš, pauzovací papír, 23 x 20 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Jóžin Béďa
Položka č.: 1594Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:18
akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 26 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO