• Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    Položka č.: 457

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Plicka

    (1894-1987)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 814

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Antikvariát Dlážděná, člen SČVU

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Steimar

    (1887-1968)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 821

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1957, Strojopisný děkovný dopis s podpisem z 20.V.1957, v původní obálce, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emanuel Svoboda

    (1883-1967)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 820

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1954, 21 x 29,7 cm, Rukopisný dopis týkající se alšovské bibliografie a Tomanova slovníku, s podpisem z 1.května 1954, v původní obálce; přiložena novoročenka na rok 1947s alšovským motivem a podpisy manželů: Emanuel Svoboda, Marina Svobodová-Alšová, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Silovský

    (1891-1974)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 819

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis a pohlednice, 1956, Rukopisný dopis s podpisem z října 1956, v původní obálce; sign. pohlednice z prosince 1956, Antikvariát Dlážděná, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice na Uměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Uměle…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Pelc

    (1895-1967)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 813

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1963, 21 x 30,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 28.VII.1963, v původní obálce, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Konvolut 4 pozdějších katalogů

    Položka č.: 282

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalogy, 1) Topičův salon, Praha, 1948, sešit, přiložena pozvánka; 2) Ilustrace Jana Zrzavého, Galerie ČFVU, Praha, 1956, sešit 3) Jan Zrzavý - Ilustrace z Kytice, vyd. Albatros, Praha, 1976, text B. Stehlíková, volné listy a 4) Věra Jičínský, Topičův salon, 1941, s textem Jana Zrzavého, dvojlist, …

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Benito Mussolini

    (1883-1945)

    Mluvím s Brunem

    Položka č.: 847

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, Orbis, Praha 1943, Ex. 1076/1500, 131 s., plpl. vazba s obálkou, dobrý stav knihy, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vilém Zítek

    (1890-1956)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 846

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1946, 17 x 22,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z roku 1946, v původní obálce, psáno na zadní straně fotografické podobizny operního pěvce (basista, člen Národního divadla, v r. 1946 jmenován národním umělcem), Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Volavka

    (1899-1985)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 844

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1963, 30 x 21 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 8.1.1963, v původní obálce. Historik umění, zaměřený na české a francouzské umění 19. a 20. stol., technické a technologické předpoklady vzniku uměleckého díla., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Burka

    (1886-1947)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 841

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1932, 18,5 x 14 cm, dřevorytové PF 1933 ve formátu 12 x 9 cm, sign. PD Burka, v původní obálce, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kouly a A. Liebschera na ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arthur Novák

    (1876-1957)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 839

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1932, 21 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.XII.1932, v původní obálce, s autorským razítkem Arthura Nováka, redaktora Hollaru (překladatel, redaktor, kritik, bibliofil). Poděkování P. Tomanovi st. za možnost tisknout jeho práce a přání k 60. narozeninám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Kafka

    (1878-1942)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 834

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1938, 21 x 31,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 30.VIII.1938, doplnit, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Křička

    (1884-1949)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 832

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis a úmrtní oznámení, 1937/1949, 15 x 11 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 19.XII.1937, vloženo do dopisu s úmrtním oznámením z r. 1949, podepsána A. Křičková, v původní obálce. Překladatel, pedagog, básník, knihovník. , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Karikatury Adolfa Hoffmeistera

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, podpis na obálce a úv. stať A. Hoffmeister, vyd. Síň Mánesa, Praha, 1927, obs. seznam 270 kreseb s dobovými cenami, 3x dvojlist sepnutý sponkou, lehce zažloutlý papír, mírně natržený papír v přehybu, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen Devětsil…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Památný den v Kuksu

    Položka č.: 759

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla, vydal autor, Tasov 1933, viněty a iniciály dřevorytem Fr. Bílek, 553 výtisků, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Dobrodružství noci a vějíře

    Položka č.: 760

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis a věnování V. Nezval, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Plzeň 1927, 1 sv. edice Viola, Ex. 34/835, 20 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ján Smrek

    (1898-1982)

    Hostina

    Položka č.: 761

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání básnické sbírky, podpis básníka v tiráži, obálka a frontispis Jozef Kostka, 10. sv. edice Komorná knižnica, vydalo Vydavateľstvo Elánu, Bratislava 1944, pův. brož, 250s.,ex. 1666/2000, similijapan, hřbet lehce odřený, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Vik

    Jaroslav Durych: Budějovická louka

    Položka č.: 758

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, kresby a úprava Fr. Vik, 6 sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1928, Ex. 51/200, 29 s., brož, obálka místy poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Umberto Urbano

    (1885-1969)

    Rukopis s podpisem

    Položka č.: 788

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    tuš, papír, 6 x 15 cm, podpis na kart. papíru, kart. i fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kotalík

    (1920-1996)

    Korespondence

    Položka č.: 793

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    5x dopis s podpisem, 30 x 21 cm, 5x dopis s podpisem J. Kotalík, 1x dopisní obálka, volné listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, člen VO Umělecká beseda, SČUG Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Jaroslav Durych: Sedmikráska

    Položka č.: 757

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, titul. list a obálka K. Svolinský, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1927, Ex. 56/100, z knihovny Ant. Grimma, vevázaná obálka, 173 s., karton vazba v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a č…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Morávek

    (1896-1959)

    Chrudim (12 původních dřevorytů)

    Položka č.: 533

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radh…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miloslav Moucha

    (1942)

    Miloslav Topinka: Rozvírání prázdna

    Položka č.: 522

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na tit. listě M. Topinka, čb. il. M. Moucha, vyd. Papírenská manufaktura Velké Losiny, 2016, ex. A.T., pův. lamin. vazba, 62s., lehce ohmatané desky, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, zúčastňuje se výstav Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pravoslav Kneidl

    (1927-2003)

    Řád Strahovské knihovny 1672

    Položka č.: 507

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, faksimile k 300. výročí vzniku teologického sálu Strahovské knihovny, vyd. PNP, Praha, 1971, karton. desky s ornamentem, doprovodný text P. Kneidl, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Dajč

    (1943)

    Jaroslav Seifert: Podzim

    Položka č.: 500

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu J. Dajč, vyd. Josef Dolívka, Kostelec na Hané, 2004, jako 36. sv. ed. Réva, volné listy v pův. ob., ex. 17/50, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Toufra, Bulanta, Kosa a Hyliše na Pedagogickém institutu v Jihlavě, žák pr…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    R. Krupička: Práh srdce

    Položka č.: 498

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kobliha, vydala Knihovna, Praha 1920, 58 s., polopergamen. vazba, naprasklá předsádka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Rudolf Medek: Prsten

    Položka č.: 497

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2 dřevoryt. viněty a úprava Fr. Kobliha, vydal arch. Fr. Tichý, Hradec Králové 1914, 58 s., polopergamen. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    R. Ponchon: Múza v hospodě

    Položka č.: 495

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, přednostní výtisk, mědiryt na titul. listu, 3x mědiryt v příloze a podpis v tiráži V. Mašek, tisk M. Pegrassi, vydal Václav Pour, Praha 1948, zakázková polokož. vazba, ex. 63/300, 37s., suchá pečeť Pourovy edice v tiráži, ruční maršovský papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, s…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    K. Leger: Z kolínských básní Karla Legra

    Položka č.: 494

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept, dřevoryt na ob. a na titul. listu, úprava C. Bouda, autorův podpis na titulu, lepty tisk A. de Pian, doslov Miloslav Hýsek, vydala Knihovní rada města Kolína, Kolín 1929, pův. brož, 20s., ruční papír Holland (van Gelder), nerozřezáno, skvrny na obálce, vzadu zašpiněna, velmi do…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook