Dražené položky
SEZNAM AUTORŮ-
Jan Chaloupek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1958)
Zdeněk Lorenc: Okolo surrealismu
Položka č.: 247Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dvojlist s texem Z. Lorence (podpis), přiložen graf. list J. Chaloupka Pocta Bohumlu Hrabalovi (sign., 46/100), vyd. Galerie Vltavín, Praha, 1997, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
Skupina Ra (6. svazek edice)
Položka č.: 246Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, sborník s texty a s vyobr. děl (Istler, Koreček, L. Kundera, B. Lacina, Z. Lorenc, V. Reichmann, V. Tikal, V. Zykmund), vyd. v Brně, 1947, při příležitosti první výstavy Skupiny, upr. V. Zykmund, ob. V. Reichmann, přiložen list se seznamem vyst. prací (76), sešit, 36s., drobné oděrky při ok…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
Skupina Ra - P.F. 1947
Položka č.: 245Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, soukromý neprodejný tisk edice Ra (sv. 5), náklad 100ks, v úpravě V. Reichmanna a s obálkou M. Korečka, vyd. v Brně, 1946, obs. 2x báseň (L. Kundera, Z. Lorenc) a 5 čb. vyobrazení děl (J. Istler, V. Zykmund, B. Lacina, V. Reichmann, V. Tikal), drobný sešit, v dobrém stavu, Antiqari.at Radho…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Zykmund (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1914-1984)
Ludvík Kundera: Výhružný kompas
Položka č.: 244Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 16 původních bromostříbrných fotografií V. Zykmund, texty L. Kundera, pozdější tisk fotokopie textů, orig. podpis L. Kundery v tiráži, Brno, květen 1944, 20 ex., leporelo v papírových deskách a obálce,, Antikvariát Ostrovní, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, spoluzakl…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
Edudant a Francimor
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckop…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
K. Čapek: R.U.R. Rossum´s Universal Robots
Položka č.: 242Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, tištěno jako rukopis typem Ohio v úpravě Josefa Čapka, naklad. značka a viněta v titulu Josef Čapek, tisk Fr. Obzina, 25. sv. ed. Aventinum, vyd. Ot. Štrorch-Marien, Praha 1920, dobová clpl. vazba, 97 s., desky lehce opotřebené, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na…
Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
Petr Kropotkin: Mladým lidem
Položka č.: 240Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
Jules Romains: Na březích Villette
Položka č.: 238Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož, vazba rozpadlá, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zaklad…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
Položka č.: 236Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakla…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 811Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Špála (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 812Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
Položka č.: 235Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
Položka č.: 640Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. B…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha (Bibliofilská aukce (211. Aukce))
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
Položka č.: 639Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, významná osobnos…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šimůnek (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
(1872-1939)
Udolí z městečka
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:00
olej, lepenka, 1929, 50 x 70 cm, sign. PD Jar. Šimůnek 1929, lehce odřené okraje
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
Náměstí v Rakovníku
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:01
rytina z kovu, 24 x 33,5 cm, značeno PD , rám
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
Krajinka
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:02
olej, plátno, 53,5 x 65 cm, sign. PD, rám, místy odpadlá malba
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
R. Kohout (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
Žně u Sedlčan
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:03
olej, plátno, 40 x 48 cm, sign. PD R. Kohout, rám, malba není upevněna k rámu
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Skrbek (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
(1888-1954)
Rodný dům Antala Staška / Stanov
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:04
lept, 34 x 44 cm, sign. PD Jaroslav Skrbek 19, rám, prasklé sklo, studium na VŠUP v Praze, poté žák M. Pirnera a M. Švabinského na AVU v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
A. Stašek (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
Senoseč
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:05
tisk, plátno, 43 x 50 cm, sign, PD A. Stašek , rám
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Neurčený autor (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
Krajina v zimě
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:06
olej, papír, 33 x 43 cm, sign. PD , rám
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Pavlík (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
(1901-1966)
Karafiáty
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:07
olej, překližka, 57 x 34,5 cm, sign. PD LN V. Pavlík, rám, žák prof. J. Drahoňovského, J. Mařatky, J. Bendy, a V. H. Brunnera na VŠUP v Praze, poté O. Španiela na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a Sdružení výtvarníků v Praze
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Kupka (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
(1905-1971)
Hospodářský vývoj
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:08
olej, překližka překližka, 54,5 x 85,5 cm, sign. PD K. Kupka, rám, popraskáno, studoval v krajinářské škole Antonína Kalvody v Běhařově, člen SČVU
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID1**6 Historie příhozu
-
Vladimír Antušek (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
(1900-1968)
Můstek na vsi
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:09
olej, lepenka, 53 x 68 cm, sign. PD Vlad. Antušek, rám, studium na UPŠ v Praze
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Stein (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
(1888-?)
Žně
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:10
olej, plátno, 1931, 80 x 97 cm, sign. PD V. Stein, rám, mlaba místy sedřená
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
Zlaté kapky
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:11
lept, 69 x 47 cm, sign. PD, rám, č. 2/10
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Karel Kupka (Aukce děl z fondu České Spořitelny 2024)
(1905-1971)
Hospodářský vývoj
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 14. 05. 2024 13:12
olej, překližka, 54,5 x 85,5 cm, sign. PD Karel Kupka, rám, studoval v krajinářské škole Antonína Kalvody v Běhařově, člen SČVU
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu