• Karel Vik

    (1883-1964)

    Praha v barevných dřevorytech

    Položka č.: 648

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:00

    bibliofilie, 10 dřevorytů v příloze, 28 dřevorytů v textu, viněta v titulu, závěru, patitulu K. Vik, text Fr. Táborský, úprava A. Novák, vydal Müller a spol.,Turnov 1944, 99s., druhé vydání, plátěná vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Pope…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Praha v barevných dřevorytech

    Položka č.: 647

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    bibliofilie, 10 dřevorytů v příloze, 28 dřevorytů v textu, viněta v titulu, závěru, patitulu K. Vik, text Fr. Táborský, úprava A. Novák, vydal Müller a spol.,Turnov 1928, 101s., polopergamen. vazba se zlac. ražbou na deskách a hřbetu, zlacená ořízka, ochranné pouzdro, obálka vevázána, velmi dobrý st…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Český Ráj v barevných dřevorytech

    Položka č.: 646

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, 16 dřevorytů v příloze, 31 dřevorytů v textu, 1 na obálce, 1 v titulu a 1 v závěru v barvě K. Vik, texty Jos. Pekař, Z. Wirth a K. Vik , vydal Müller a spol.,Turnov 1930, s.118, na imitaci japanu, polopl. vazba s obálkou vevázanou, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na odbo…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    ExLibris OH

    Položka č.: 643

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    linoryt, 8,5 x 4,5 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    ExLibris JN

    Položka č.: 642

    linoryt, 8,8 x 5,1 cm, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    ExLibris J.R.

    Položka č.: 641

    linoryt, 9,1 x 4,3 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Dům

    Položka č.: 640

    linoryt, 10,6 x 5,4 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Strom

    Položka č.: 639

    linoryt, 9,2 x 5 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Pták

    Položka č.: 638

    linoryt, 11,5 x 3,5 cm, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

    Vue du Chateau Engelhaus

    Položka č.: 660

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    sépiová kost, papír, 20 x 30,5 cm, papírová pasparta, zažloutlý papír s flíčky, poškozeno - polito, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

    Ibišek bahenní

    Položka č.: 659

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    ručně kolorovaná litografie, 45,8 x 29 cm, nepatrně zažloutlý papír, DU drobně zašpiněno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Jiřina zahradní

    Položka č.: 658

    ručně kolorovaná litografie, 41 x 26 cm, mírně zažloutlý papír, několik drobných zahnědlých skvrnek mimo tisk, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    K. Kinský: O práci Karla Vika v turnovské tiskárně

    Položka č.: 652

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    bibliofilie, konvolut 3 tisků, “O práci Karla Vika…“ ,obs. dřevoryt Trosky, Turnov 1958, leták, 8s. , dvoulisty „Das Werk Meister Karel Viks“,“S masterom Karelom Vikom“, obs. dřevoryty Salla terrena ve Valdštejnské zahradě, nedat., Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Střední Čechy

    Položka č.: 651

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    bibliofilie, 44 orig. litografií, 6 barev. dřevorytů K. Vik, rozkládací reprodukce velké kresebné veduty Prahy, úprava O. Menhart, edice Pragensia, vydal Orbis, praha 1953, 90s., polopl. vazba s ob., dobrý stav, obálka potrhaná a zašlá, hrany desek odřené, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné t…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    St. Goar

    Položka č.: 668

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    mědirytina, 1654, 12 x 32,1 cm, značeno v desce PD W. Hollar delineavit, papírová pasparta, uprostřed přeloženo, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Antonín Mánes

    (1724-1843)

    Stromek v návěstí

    Položka č.: 667

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    lept, 1829, 23,2 x 20 cm, značeno v desce Ant. Mánes 1829, textilní pasparta, vzadu popsáno: Stromek v návěstí lept 1829, Graf. sb. nár. galerie v Praze R11489, cat. č. 566 Eva Raithartová, Ant. Mánes, mírně zažloutlý papír s hnědými skvrnkami, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.400 CZK (136 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

    Perlová ulice

    Položka č.: 665

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    kolorovaná mědirytina, 27 x 39,2 cm, při okrajích zašpiněný a PD v rohu 2 x natržený papír, , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Franz Hogenberg

    (1535-1590)

    Císařský palác v Praze

    Položka č.: 664

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    kolorovaná rytina, 1594, 14,1 x 48 cm, rám, NU nápis: Palatium Imperatorum Pragae Quod Vulgo Ratzin Appellatur. Pohled na Prahu, rytina z 5 dílu Braun & Hogenbergova Civitas Orbis Terrarum, zažloulý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Mladá dáma s kloboukem v perleťovém hávu

    Položka č.: 673

    stará grafika, lept, 13,5 x 9, dole přípis HHolbein inv: Whollar fec: A.A. Bierling excud: 1647, ze série portrétů vytvořených podle starších Holbeinových maleb pro sbírku lorda Arundela, při okrajích lehce poškozený papír, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Robert Brun

    V. Havel: Chvála bláznovství

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, 5x sign. lept R. Brun, podpis V. Havla na tit. listě, vyd. Ivan Hrdina, Praha, 1991, ex. 97/200, obs. dvojlist s děkovnou řečí V. Havla k přednesu při slav. cerem. uděl. Erasmovy ceny z roku 1986, volné listy v ob., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Brunovského a V. Hlo…

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

  • Jiří Anderle

    Bohumil Hrabal: Libeňské artikule (menší formát)

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    bibliofilie, 10 ručně kolorovaných a sign. leptů J. Anderle, k 80. nar. B. Hrabala vydal Ivan Hrdina v nakladatelství Galerie Honor, Praha, 1994, ex. 7/100 na ručním papíře z Velkých Losin (formát papíru 29,5x21 cm), texty B. Hrabala adresované grafikovi a malíři Vladimíru Boudníkovi, volné listy v …

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    Bohumil Hrabal: Libeňské artikule (větší formát)

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    bibliofilie, 10 ručně kolorovaných a sign. leptů J. Anderle (přednostní vydání na papíře formátu 42x29,5cm), k 80. nar. B. Hrabala vydal Ivan Hrdina v nakladatelství Galerie Honor, Praha, 1994, ex. 10/13 na ručním papíře z Velkých Losin, texty B. Hrabala adresované grafikovi a malíři Vladimíru Boudn…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Ivan Suk: Lesy a ulice

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 3x linoryt K. Teige, vyd. St. Minařík, Praha, 1920, upr. V.H. Brunner, 1200 výtisků, 57s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    L´Assiette au Beurre No. 164 (Postes télégraphes téléphones)

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    časopis, franc. satir. týdeník s anarch. sklony, obs. 1 dvoustránkovou kresbu F. Kupky, vyd. v Paříži, květen, 1904, nestr., pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    L´Assiette au Beurre No. 41 (L´Argent)

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    časopis, franc. satir. týdeník s anarch. sklony, samost. číslo Peníze, obs. 14 kreseb F. Kupky, vyd. v Paříži, 1902, čís. 41 (leden), nestr., mírně potrhané a zašlé okraje, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké b…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Josef Liesler

    Také jedno Faunovo odpoledne

    Položka č.: 69

  • Max Beckmann

    (1884-1950)

    Kasimir Edschmid - Die Fürstin

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    bibliofilie, 30 x 23,5 cm, 6x lept M. Beckmann, vyd. Gustav Kiepenheuer, Weimar, 1918, ex. 246/500, pův. clpl. vazba ve slepé papírové ob., 81s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Joanny Bricaurd - Černá mše

    Položka č.: 8

    bibliofilie, 26 x 19 cm, 3x sign. dřevoryt J. Hodek, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1925, 100 č. výtisků, č. tohoto sv. zakryto tuší, celokožená vazba, 57s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Triptych

    Položka č.: 38

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    Alena Vrbová: Fontana di Trevi

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu