• Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Šel malíř chudě do světa

    Položka č.: 1314

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 15:15

    kniha, 1977, 13 x 10 cm, podpis a věnování autora, Československý spisovatel, Praha, ilustrace M. Aleš, pevná vazba v ochrané fólii, 90 stran, velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Fajtl

    (1912-2006)

    Vzpomínka na padlé kamarády

    Položka č.: 1313

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 15:14

    kniha, 1980, 19,5 x 12,5 cm, podpis a věnování autora, nakl. Mladá Fronta, vazba nepůvodní, celoplátěná, 360 stran, stav velmi dobrý, lehce opotřebená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Maria

    (1870-1942)

    Korále

    Položka č.: 1300

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 15:01

    kniha, podpis s věnováním autora na patitulu, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1932, polokož. převazba, 161s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Básně noci (Dílo II.)

    Položka č.: 1282

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:43

    kniha, podpis s věnováním básníku Františku Nechvátalovi na tit. listě V. Nezval, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1952, plpl. vazba s obálkou, 134s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Zpěv míru

    Položka č.: 1279

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:40

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1951, clpl. vazba, 88s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Josef Čapek (Postavy a dílo, sv. 14)

    Položka č.: 1278

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:39

    kniha, podpis na tit. listě V. Nezval, vyd. Fr. Borový, Praha, 1937, brož, 1937, 38s., zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ivan Olbracht

    (1882-1952)

    O zlých samotářích

    Položka č.: 1277

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:38

    kniha, podpis s věnováním na patitulu I. Olbracht, vyd. Fr. Borový, Praha, 1927, brož, 190s., zašlé okraje obálky, několik uvolněných listů, místy flíčky na papíře, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Overwintering

    Položka č.: 1276

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:37

    kniha, podpis s věnováním básniku J. Hrubému L. Kundera na tit. listě, bez nakl. údajů, do angl. přel. Ian Hilton, brož, 54s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • František Xaver Šalda

    (1867-1937)

    Boje o zítřek (Meditace a rapsodie 1898-1904)

    Položka č.: 1271

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:32

    kniha, podpis s věnováním V. Tillemu na předsádce F.X. Šalda, vyd. Volné směry, Praha, 1905, plpl. převazba, 222s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Fotografie

    Položka č.: 1254

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:15

    fotografie, podpis na dolním okraji J. Seifert, čb. fotografie J. Seiferta, 15,8 x 12, nedatováno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Fotografie z večera poesie

    Položka č.: 1253

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:14

    fotografie, podpis na levém okraji J. Seifert, čb. fotografie J. Seiferta z Večera poesie, 8,5 x 11,5, vzadu datováno 23.3.1955,, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Gustave - Henri Jossot

    (1866-1951)

    LAssiette au Beurre • Circulez!

    Položka č.: 1241

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 14:02

    časopis, 1904, 31,5 x 24,5 cm, humoristický a satiristický časopis, barevné litografie, Assiette au Beurre, Paříž, původní brož, 14 stran, opotřebovaná a natržená obálka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu

  • Salvator Dalí

    (1904-1989)

    DALI

    Položka č.: 1237

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 13:58

    katalog, 1967, 35 x 25 cm, vydáno jako katalog k výstavě v roce 1967, přílohy katalogu: 39 faksimile zkušebních tisků a desátého výtisku graf.listů ilustrací ke Zpěvům Maldorovým 1934, titulní list knihy La Femme invisible 1930, vydal Dientzehoferův dům, Praha, vazba původní, volné listy, 40 stran, …

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Denník malé Ti-ca - Bounat Louis

    Položka č.: 1231

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 13:52

    kniha, 1919, 20,5 x 13 cm, Ilustrace Otakara Štáfla, vydal Jan Kotík, vazba původní, 83 stran, s obálkou, stav dobrý, obálka nepatrně opotřebená, Antikvariát Dlážděná, studium na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Eda Kriseová

    Klíční kůstka netopýra a jiné povídky

    Položka č.: 1191

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 13:15

    kniha, 1982, 18 x 10,5 cm, Sixty-Eight Publishers, Toronto, brožovaná vazba, 224 stran, odřené růžky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Karel Taige

    (1900-1951)

    Blaise Cendrars - Zlato

    Položka č.: 1156

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 12:37

    kniha, 1926, 20 x 14 cm, Praha, Jan Fromek, 1926, vazba původní, brožovaná, 153 stran, obálka Karla Taigeho, stav dobrý, obálka otřepená v okrajích, listy nerozřezané, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Julius Mařák

    (1832-1899)

    Frontispice k Máchovu máji

    Položka č.: 1155

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 12:36

    zinkografie, 10,5 x 7 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Haushofera na Akademii v Praze a E. Schleicha a L. Rottmanna na Akademii v Mnichově

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Básník

    Položka č.: 1148

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 12:29

    dřevoryt, 12,1 x 6,4 cm, monogr. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Konůpek

    Položka č.: 1147

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 12:28

    lept, 13,4 x 9,1 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Konůpek

    Básníkův hrob

    Položka č.: 1120

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 12:01

    litografie, 11 x 8 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Máchovská krajina

    Položka č.: 1119

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 12:00

    litografie, 12,5 x 10 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Jan Konůpek

    Básník přednáší

    Položka č.: 1118

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:59

    litografie, 12 x 9 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Vanitas

    Položka č.: 1117

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:58

    litografie, 12 x 9 cm, monogr. PD K, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Hudebník a víly

    Položka č.: 1116

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:57

    litografie, 11 x 7,5 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Poutník v rujnách

    Položka č.: 1115

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:56

    litografie, 15 x 10 cm, monogr. LD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Dívka vyhlížející loďku

    Položka č.: 1111

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:52

    lept, 1965, 13,5 x 8,5 cm, sign. PD Stan. Kulhánek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a J. Preislera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Máj

    Položka č.: 1110

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:51

    akvatinta, lept, 1936, 9 x 8 cm, LD značeno v desce S. Kulhánek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a J. Preislera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Olly Komendová-Soentgerathová: Neotpýří mlčení

    Položka č.: 1059

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 11:00

    bibliofilie, sign. litografie neurčené autorky, přeložil a vydal J. Seifert (podpis pod závěrečným slovem), Praha, 1984, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Malíři Vladimíru Komárkovi

    Položka č.: 1058

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:59

    bibliofilie, 9x sign. a 1x nesign. (v tiráži) dřevoryt Vl. Komárek, bez nakl. údajů, 1980, nečíslováný ex., soubor básní a dopisů, volné listy v obálce, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Praha v barevných dřevorytech

    Položka č.: 1053

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 10:54

    bibliofilie, celostránkové bar. dřevoryty, dřevoryty v textu a podpis v tiráži K. Vik, vyd. Müller a Spol., Turnov, 1944, úv. slovo Zd. Wirth, brož, 100s., okraje obálky mírně opotřebeny, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)