Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě ležící

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akryl, lepenka, sololit, 1987, 70 x 51 cm, sign. DU Načeradský 1987, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně …

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Figures

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    proláž, 1975, 21 x 16 cm, monogr. PD JK, pasparta, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let …

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Kompozice

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 36,5 x 36,5 cm, sign. PD Vasarely, rám, č. 64/90, malíř, grafik a  sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Zasněžené včelí úly

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1917, 24,5 x 24,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, Vydáno 150 listů, Klub přátel umění, Brno. Uvedeno pod č. 284 v soupisu grafického díla na tfsimon.com. Na zadní straně značeno razítkem Doc. Dr. Karel Wachsmann, zažloutlý papír a při pravém okraji mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Dynamicky

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1999, 41 x 56 cm, sign. DU A. Lamr 99, DU autorský název, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemp…

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Hmotičky

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1997, 40,5 x 27,5 cm, sign. DU A. Lamr 97, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě kudlanky

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akvarel, uhel, papír, 2006, 66 x 51 cm, sign. DU Načeradský 2006, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Mladý muž

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kvaš, tuš, papír, 1989, 59 x 43 cm, sign. DU Načeradský 89, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Sopko

    (1942)

    Bez názvu

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akvarel, pastel, ruční papír, 1993, 41,5 x 28,5 cm, sign. PD Sopko 93, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ptáček

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    proláž, 1976, 17 x 10,5 cm, monogr. PD JK, pasparta, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Tanec

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    dřevoryt, 1960, 50 x 30 cm, sign. PD Dalí, rám, č. 41/200, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Zátiší s ovocem

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1939, 32,5 x 40,5 cm, sign. PD V. Špála 39, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Kytice

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1930, 50 x 40 cm, sign. PD V. Špála, S. V. U. Mánes svým členům na rok 1930, při okrajích mimo tisk mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Koledníci

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1936, 26 x 16 cm, sign. PD Jos. Lada 36., Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lev Bobby

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    suchá jehla, 1938, 13,6 x 21,8 cm, sign. PD Tichý 39, značeno PD v desce Tichý 38, soupis František Dvořák František Tichý Grafické dílo č. 15, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Z cyklu Variace na Rorschachův test (Rejnok, Milá Teklo, pamatuješ na ten potok?)

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    symetrická grafika, 1967, 34 x 48,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1967, rám, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Strukturální grafika

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    strukturální grafika, 1960, 18,5 x 37,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1960 - XI., rám, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Stopy materiálu

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    aktivní lept, 1959, 14 x 24,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1959, pasparta, autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcela neznalý pr…

    Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Bez názvu

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    monotyp, 1965, 20,5 x 15 cm, sign. DU Istler 65, pasparta, kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na mezinárodním poli pů…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Strukturální grafika

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    strukturální grafika, 1968, 34,5 x 48,5 cm, sign. DU Boudník 1968, rám, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Bez názvu (Motor-Město)

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    aktivní grafika se strukturou, 1960, 23 x 16,5 cm, sign. DU V. Boudník 1960, pasparta, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 56.000 CZK (2.334 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

Instagram

Facebook