Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Grafika a kresby z let 1943 - 1948

    Položka č.: 737

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 11:03

    katalog, 20,5 x 15 cm, 1x litografie ve frontispise M. Švabinský, vyd. B. Buchtelík, Praha, 1948, podpis Z. Švabinská a titl. listě, pův. sešit, 19s , dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Stanislav Vymětal

    (1929-1992)

    Šachy hra královská

    Položka č.: 734

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 11:00

    volné listy, 21 x 10 cm, 11x sign. linoryt S. Vymětal, vyd. Klub přátel výt. umění, Mohelnice, 1976, ex. 83/200, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    15 dětských alegorií

    Položka č.: 731

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:57

    kniha, 23,5 x 33 cm, 15x fotolitografie M. Švabinský, vyd. a fotogr. Bartoš, Praha, fotolit. a tisk Farský, Praha, pův. clpl. vazba, 15s., odřený hřbet, na stránkách flíčky, Antikvariát Dlážděná, žák V. V. Mánesa, CH. Rubena a F. Tkadlíka na pražské Akademii, poté studium na Akademii v Mnichově, čle…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Žena

    Položka č.: 727

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (67 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:53

    kniha, 23,5 x 27,5 cm, 1x přiložená sign. serigrafie O. Janeček, vyd. Odeon, Praha, 1971, v knize 70x reprodukce autora, pův. pevná clpl. vazba s obálkou, obálka mírně zašpiněna, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Mabinogi: Keltské pověsti

    Položka č.: 725

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:51

    kniha, 37 x 27 cm, 25x ilustrace J. Konůpek, vyd. Cipra a Záleský, 1949, podpis J. Konůpek v tiráži, volné archy v obálce, 124s., na obálce skvrna od polití, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen S…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Josef Václav Myslbek - K 60. výročí smrti Myslbekovy a k 20. výročí skonu Švabinského

    Položka č.: 721

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:47

    bibliofilie, 28 x 18 cm, ilustrace na titl. Listě M. Švabinský, vyd. jako soukromý tisk L. Páleníček, Kladno, 1981, podpis vyd., volné listy v obálce, 12s., obálka lehce zašpiněna, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Legenda o Svaté Kateřině

    Položka č.: 720

    Vyvolávací cena: 600 CZK (23 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:46

    bibliofilie, 29 x 20 cm, litograficky kol. dřevoryty Karel Svolinský, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1941, nákl. 320 výtisků, tento nečísl., volné listy v ob., 189s., ochranné kartonové pouzdro, lehce natržená obálka, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRU…

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Dobrodružství na Sahaře

    Položka č.: 719

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:45

    bibliofilie, 20 x 26 cm, soubor kreseb V.H. Brunnera, vyd. Kamil Resler, Praha, 1928, ex. 56/60, brož bez ob. nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    K. J. Erben - Poklad

    Položka č.: 716

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:45

    bibliofilie, 33,5 x 21 cm, 5x dřevoryt Václav Karel, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1927, ex. 217/225, podpisy autorů v tiráži, brož v ob. 46s., lehce povolená šitá vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. K…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jaroslav Seifert - U malíře Vladimíra Komárka

    Položka č.: 718

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:44

    bibliofilie, 21 x 13 cm, orig. sign. dřevoryt V. Komárek, tištěná Seifertova báseň a faksimile rukopisu této básně, složené listy v kart. Deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Otokar Březina - Esej

    Položka č.: 717

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (45 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:43

    bibliofilie, 32 x 21 cm, 3x orig. litografie V. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha, 1988, volné listy v ob., nestr., opotřebená obálka, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen …

    Aktuální cena: 1.200 CZK (45 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Antonín Hála

    (1895-1952)

    Dřevoryty

    Položka č.: 710

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (45 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:39

    20x dřevoryt, 1929, 50 x 35,5 cm, vše sign. PD A. Hála, 114/200, vydal Bohuslav Durych v Přerově, text Bedřich Konařík, v původním papírovém přebalu, obsahuje seznam vyobrazení dřevorytů vzniklých v letech 1924 - 1929, kompletní, desky potrhané v hřbetní části, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Šva…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (45 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The House - O knize Vojtěcha Preissiga

    Položka č.: 711

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:37

    volné listy v obálce, 25,5 x 17 cm, text napsal dr. Tomáš Vlček, graficky upravil v rámci své maturitní práce P. Büchler, příležitostný tisk k stému výročí narození Vojtěch Preissiga, volné listy v obálce, 44 stran, obálka lehce zašpiněná, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, č…

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Město ve znamení ohně - Marie Majerová

    Položka č.: 708

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:34

    bibliofilie, 1940, 30 x 22 cm, 17 reprodukcí kreseb S. Kulhánka, expl. číslo 12, vazba původní, brožovaná, s obálkou, potrhaný ochraný obal, vamotná vazba bez poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a J. Preislera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    Položka č.: 707

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:33

    bibliofilie, 1922, 18 x 13 cm, originální signovaný lept Zdeňka Juny, vydal Jan Perout, Brno, vazba původní, 103 stran, stav velmi dobrý, vazba nepatrně zašlá, listy lehce zažloutlý, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Petr Pištělka

    (1887-1963)

    Cestou domů

    Položka č.: 703

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (56 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:29

    bibliofilie s 10. dřevoryty a předmluvou Rudolfa Medka, 1921, 45,5 x 36 cm, vše signováno, grafický přehled mladého legionáře z cest po Rusku a Dálném východu, Švábenice na Moravě 1921, volné listy v kartonovém obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. H. Schweigra a M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Různí autoři

    XV Ex libris dřevorytů

    Položka č.: 700

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:26

    bibliofilie s 15 dřevoryty, 1938, 18,4 x 12 cm, čís. 48, autoři: L. Klimešová, V. Lesková, J. Novák, E. Pokorný, V. Kostroun, H. Schneidrová, L. Voneš, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Fráňa Šrámek - Sobotka uprostřed cesty

    Položka č.: 696

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:22

    bibliofilie s osmi grafikami, 2003, 21 x 11 cm, jednotlivé listy signovány, autoři: A. Antonová, J. Bouda, M. Houra, J. Kábrt, J. Kaiser, J. Kavan, M. M. Šechtlová, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka na naše mládí

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:17

    bibliofilie se dvěmi suchými jehlami, 1976, 29,5 x 19,5 cm, sign. na frontispise Jan Bauch, 138/150, pro Spolek Českých bibliofilů vydalo nakladatelství Restaurace a jídelny, Praha 2001, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, pr…

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Jou Hloucha

    Pohádky japonských dětí

    Položka č.: 690

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:16

    kniha, 25 x 18,2 cm, Zemědělské knihkupectví A. Neubert v Praze 1926, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • Jaroslav Skrbek

    (1888-1954)

    Léto v rodném Podkrkonoší

    Položka č.: 688

    Vyvolávací cena: 7.800 CZK (289 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:14

    29x lept, 1935, 58 x 40 cm, vše signováno, 14/15, velikost leptů 31 x 20 až 28 x 40, soubor třiceti leptů (jeden chybí), vydáno autorem s jeho předmluvou v omezeném počtu 15 číslovaných a podepsaných exemplářů, Praha 1935, volné listy v poloplátěném přebalu, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v P…

    Aktuální cena: 7.800 CZK (289 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Karel Hojden

    (1893-1975)

    Havířské písně

    Položka č.: 686

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:12

    bibliofilie, 1972, 30,3 x 24 cm, Příbram, 1972, volné listy, mírně zašpinený obal, mírně ohnuté rohy obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, poté prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium u F.Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Jean Effel

    (1908-1982)

    Stvoření světa

    Položka č.: 681

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:07

    16 x ofset, 32,7 x 24,5 cm, vše značeno v tisku Jean Effel, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Listina krále Vladislava

    Položka č.: 680

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:06

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1938, 33 x 25 cm, sign. PD Jar. Dobrovolský, Hodonín 1938, zašpiněný přebal

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Diabolo

    Položka č.: 674

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:00

    bibliofilie, obálka a úprava V. Obrtel, ex. 239/550, ed. Olymp, sv. 5, vytiskla Legiografie, vyd. Nakladatelství Vaněk & Votava, Praha, 1926, brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Karel Kryl

    (1944-1994)

    Lot

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 500 CZK (19 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:06

    bibliofilie, 2x sign dvoubar. perokresba Z. Krejčová, vyd. SČB, Praha, 1990, ex. 38/250 s podpisem autora a M. Dyrynka (úprava) v tiráži, ed. Pulpilla, sv. 5, ruční velkolosínský chamois papír, rozměr brožury: 13,6x8,8 cm, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Slovensko v drevorytoch

    Položka č.: 650

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:06

    bibliofilie, 16 barev. dřevorytů v příloze, velký barev. titulní dřevoryt, 8 barev. dřevorytů v textu, 2 koncové viněty, barev. dřevoryt závěru,na patitulu monogram a podpis K. Vik, text Dr. Vojtěch Tilkovský, úprava J. Macák, tisk z původních desek Severografie Turnov,vydal SVKL, Bratislava 1958, …

    Aktuální cena: 1.950 CZK (73 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Kamil Benář - Fryderyk a Marianna (Chopin v Mariánských Lázních)

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (45 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:03

    bibliofilie, 28 x 20,5 cm, 5x sign. bar. litografie a lit. obálka V. Suchánek, vyd. Supraphon, Praha, 1981, ex. 168/200, ruční papír z Velkých Losin, šitý knižní blok v pův. pap. vazbě, 25s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V…

    Aktuální cena: 3.100 CZK (115 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Ferdiš Duša

    (1888-1958)

    Matěj Tanner - Hora Olivetská

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 500 CZK (19 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:03

    bibliofilie, 33 x 26 cm, 20x dřevoryt F. Duša, vyd. Adolf Perout, M. Ostrava, 1939, podpis F. Duša v tiráži, ex. 31/200, volná vazba v pův. obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák M. Slevogta, člen Koliby, obce umělecké tvorby na Moravě, SČUG Hollar, Skupiny výtvarných umělců v Brně, Umě…

    Aktuální cena: 600 CZK (23 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    B. Beneš Buchlovan: Grafické opojení

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 600 CZK (23 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:03

    bibliofilie, 6 kreseb, ob. a titul J. Konůpek, úprava M. Kaláb, pro účastníky večera S.Č.U.G. Hollar vytiskla a vydala Průmyslová tiskárna, Praha 1932, 150 ex., papír Pannekoek, 27s., polopergamen. vazba se zlac. ořízkou, obálka vevázána vzadu, celofánový přebal, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

Facebook