• Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Kosmopes

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2020 15:00

    tuš, papír, 20 x 14 cm, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Paul Cézanne

    (1839-1906)

    Portrait du Peintre Armand Guillaumin au pendu

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    lept, 1873, 15,8 x 11,8 cm, rám, otisk z původní desky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Setkání Rúth s Bózem

    Položka č.: 139

    litografie, 1960, 35 x 26 cm, rám, grafický list od významného světového umělce, který svým snovým pojetím uměleckého světa uchvátil předválečnou Paříž je vhodnou investicí - jde o krásný výjev obsahující všechny důležité rysy Chagallovy tvorby, a navíc jde o autora, jehož cenový horizont na světové…

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Rekonvalescentka

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    akvatinta, 1919, 14,8 x 13,4 cm, sign. PD T. F. Šimon, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 8 000 CZK

  • Ludvík Vacátko

    (1873-1956)

    Útok těžké jízdy

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    olej, překližka, 1951, 42,5 x 66,5 cm, sign. PD Vacátko 1951, rám, Ludvík Vacátko byl vynikajícím znalcem anatomie zvířat, v roce 1928 vydal knihu „Malířství zvířat“. Jeho obrazy zachycují nejčastěji koně, zvěř a bitevní scény. I na tomto obraze spatříme autorovo charakteristické tvarosloví a mimořá…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Modrá hlava 1-3

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    digitální grafika, papír, 2006-2014, 30 x 15,5 cm, sign. LD Brázda, autorský tisk

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Na jevišti 1-3

    Položka č.: 143

    digitální grafika, papír, 2006-2014, 30 x 37 cm, sign. LD Brázda, č. 2/3, Malíř Pavel Brázda už v mládí definoval svůj umělecký směr, který nazval „hominismem“, tedy uměním o lidech a pro lidi. Spolu se svou manželkou, též výtvarnicí, Věrou Novákovou, byli v roce 1949 z politických důvodů vyloučeni …

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Eros

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK

  • Rudolf Adámek

    (1882-1952)

    Krakonoš

    Položka č.: 1

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2020 18:01

    olejová tempera, karton, 1930, 53 x 38 cm, sign. PD R. Adámek 30, rám, v dílech Rudolfa Adámka se setkáme s tajemnými krajinami, divokou přírodou či symbolickými vizemi, rezonujícími v lidském podvědomí. Adámek patří mezi členy skupiny Sursum, jež sdružovala umělce, toužící ve svých dílech zachytit …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Tvář dívky z Brassempouy

    Položka č.: 11

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:25

    kombinovaná technika, kvaš, papír, 12,3 x 8,2 cm, sign. PD Z. Burian, zobrazování lidské postavy či tváře bylo pro pravěkého člověka téměř zapovězeným aktem. Když pomineme kultovní ztvárnění Venuší, na které se tento imperativ nevztahoval, známe dnes pouze několik málo vzácných výjimek zobrazení lid…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Dhan Gopal Mukerdži - Můj slon Kárí

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:19

    kniha, 24,5 x 19 cm, ilustrace a obálka Z. Burian, vyd. J. R. Vilímek, Praha, nedat., pův. nakl. vazba s pův. papírovou obálkou, 79s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Otisk lidské ruky z jeskyně v Gargas

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:18

    kvaš, papír, 23,4 x 28 cm, sign. PD Z. Burian, stopy rukou paleolitických lovců zanechané na stěnách jeskyní představují skutečnou záhadu. Tyto záznamy pravěké lidské existence byly pravděpodobně vytvořeny otiskem dlaně na sklaní plochu, kterou následně lovci ostříkali směsí vody a červené nebo hněd…

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Tvář z Věstonic

    Položka č.: 12

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:17

    kombinovaná technika, kvaš, papír, 12,3 x 6 cm, monogr. PD ZB, obdobnou výjimku přestavuje také podobizna tváře z Věstonic. Dohromady pak tyto dvě Burianovy rekonstrukce tvoří vzácnou ukázku pravěké vůle k zobrazování podoby obyčejného člověka, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze…

    Aktuální cena: 13.001 CZK (521 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    H. Hawthorne - Tajemství navajského kaňonu

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:16

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, edice S puškou a lasem, pův. clpl. vazba, 178s., kniha restaurována, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Waldo Fleming - Ztracená karavana

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:15

    kniha, 20,5 x 14 cm, il. Z. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1940, pův. plpl. vazba, 291s., lehce odřený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Zdeněk Burian

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:13

    tisk, plakát, 2005, 70 x 49,5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Lov vikuní

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    tuš, papír, 21x 21 cm, sign. PD Z. Burian , ilustrace ke knize Vězeň z Cochabamby, Eva Hoffmannová, 1974, Albatros. Román o cestovali a přírodovědci Tadeáši Haenkovi, byl poslední dobrodružnou knihou, kterou Z. Burian ilustroval, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Robinson a marné pokusy rozdělat oheň

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:08

    kombinovaná technika, tuš, papír, 14 x 24 cm, sign. LD Z. Burian, rám, Teprve teď si Robinson uvědomil, v jakém velikém nebezpečí se nacházel. Kdyby byl zůstal hluboko mezi keři, nebyl by před ohněm utekl. Tak rychle se oheň šířil. Byl to příšerný pohled. Katastrofa však přinesla Robinsonovi velké d…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Robinson se shledává s Evropanem

    Položka č.: 8

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:07

    kombinovaná technika, tuš, papír, 17,5 x 24 cm, monogr. LD ZB, rám, Rozřízli nožem pouta zajatců na rukou a na nohou a vynesli je na břeh. Pátek položil do prázdného člunu velký kámen a potopil jej. Evropan byl muž asi čtyřicetiletý, v chatrném již obleku, velmi zmořen přestálými útrapami a chvěl se…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Robinson staví krb a komín

    Položka č.: 7

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:06

    kombinovaná technika, tuš, papír, 16,5 x 24,5 cm, sign. LD Z. Burian, rám, Pod převislou skalní stěnou se během měsíce nakupila hromada hrnčířské hlíny. Jednoho dne se Robinson dal do výroby cihel. Hlínu rozmělňoval vodou a hnětl ji na želvích štítech. Na dřevěné desce formoval z hlíny cihly. Str. 1…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Paranthropus při sběru bobulí

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:05

    kvaš, papír, 14,5 x 26 cm, sign. PD Z. Burian, rám, Zdeněk Burian se řadí mezi umělce, kteří svou tvorbou výrazně napomohli k popularizaci vědy a historie. Dobrodruh tělem i duší ve svých dílech ztvárňoval vzdálené doby i končiny, jež ho vábily svým tajemstvím. Zcela zásadní je pro jeho tvorbu rok 1…

    Aktuální cena: 140.000 CZK (5.600 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Krajina u Siwalik Hills

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 17:03

    kvaš, papír, 27 x 9 cm, sign. LD Z. Burian, rám, Burianovy rekonstrukce jako jedny z mála vykazují poetický náboj, jehož účinek posiluje i barvená paleta obrazů, která jim dodává na přitažlivosti. Na první pohled zaujmou čisté, jasné tóny s dějem odehrávajícím se v prozářeném denním světle. Ilustrac…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Exlibris Jiří Novotný

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 15:22

    ocelorytina, 1944, 5,2 x 3,1 cm, DU značeno v desce JAŠ, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Exlibris Břetislav Peterka

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 15:21

    ocelorytina, 1943, 4,5 x 3,6 cm, LD značeno v desce JAŠ, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Exlibris B. Vrbský

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 15:20

    ocelorytina, 6,7 x 4,3 cm, DU značeno v desce Š, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Exlibris A. Petrák

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 15:19

    ocelorytina, 1946, 4,2 x 3 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, při okraji lehce pokrčený, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Exlibris A. Petrák

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 15:18

    ocelorytina, 1946, 4,2 x 3 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Exlibris Jan Beránek

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 15:17

    ocelorytina, 1944, 4,4 x 3 cm, sign. PD J.A. Švengsbír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Exlibris B. Hradečný

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 15:16

    ocelorytina, 5,9 x 2,5 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Exlibris Vláďa Bujárek

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2020 15:15

    ocelorytina, 1943, 5 x 3,3 cm, PN značeno v desce JAŠ, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)