• Jarmila Novotná

    (1907-1994)

    Byla jsem šťastná

    No.: 942

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:26

    kniha, 20,5 x 13,5 cm, podpis J. Novotné na titulu s vročením, vydal Melantrich, Praha 1991, pl.vazba s ob., 320s., ob. drobně poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jeanne DOrge

    (1879-1964)

    Voice in the Circle & Lobos

    No.: 943

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:27

    bibliofilie, 24 x 16 ; 19 x 12 cm, podpis a věnování americké básnířky a malířky Jeanne DOrge s vročením na patitulu sbírky Voice in the Circle, vazba Hans E. Schuberth, vydal Noel Young, Santa Barbara (California) 1955, polopl. vazba, 96s., ex. 500, drobné nečistoty, velmi dobrý stav první vydaná …

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Steker

    (1949)

    Výstava volné tvorby mladých výtvarníků Karlovarska

    No.: 944

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:28

    katalog, 25 x 18 cm, návrh obálky a úprava Fr. Steker, katalog prací 14 výtvarníků, úvod. slovo V. Vízdal, vydala Galerie umění Karlovy Vary 1987, volné archy v deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Kouzelná obálka

    No.: 945

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:29

    kniha, 20 x 12,5 cm, podpis autorky, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 72 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, rozlepeno, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Skleněná koule

    No.: 946

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:30

    kniha, 20 x 13 cm, podpis autorky, obálka K. Svolinský, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 77 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jiří David: Vladimír Komárek

    No.: 947

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:31

    kniha, 22 x 23,5 cm, podpis a dedikace umělce, vydalo Severočeské nakladatelství, Liberec 1967, barevné a čb. ukázky prací, 24 s. textu + 56 s. příloh, clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav knihy, obálka při okrajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Napříč Fantomázií

    No.: 948

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:32

    kniha, autorův podpis a věnování na patitulu, ilustrace fokalky M. Kořečka, ob. a typo V. Bláha, vydala Práce, Praha 1991, 158s., pl. vazba s ob., hrany desek a okraje obálky opotřebené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Majerová

    (1882-1967)

    Náměstí Republiky

    No.: 949

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:33

    kniha, podpis M. Majerové, ilustrace J. Čapek, ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Hladiny tůní

    No.: 950

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:34

    kniha, kresby a podpis K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of …

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Petr

    (1884-1964)

    Z dílen Umělců

    No.: 951

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:35

    kniha, podpis s věnováním Josefu Paterovi a přiložený dopis Fr. Petra malíři a laickému bratru kláštera ve Lnářích známému pod jménem fráter Josífek, vydalo Dělnické nakladatelství, Praha 1947, 187s., pův. brož, obálka při krajích a na hřbetu poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leopold Parma

    (1891-1968)

    P. Bezruč: Město pod Radhoštěm

    No.: 952

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:36

    bibliofilie, sign. dřevoryt L. Parmy ve frontispisu, podpis P. Bezruče na titulu, tisk Kryl a Scotti, vydal Propagačního odboru Krajinské výstavy moravskoslezského Pobezkydí, Frenštát p. Radhoštěm 1934, nestr., brož, ex. 214/250, ruční papír van Gelder, dobrý stav vnitřku, obálka skvrnitá, poškozená…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Jos. Hora: Hladový rok

    No.: 953

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:37

    kniha, podpis v titulu Josef Hora, ob. V. Špála, 33. sv. ed. Proud, tisk Legiografie, vydal Čin, Praha 1926, pův. brož, 227s., ob. při krajích potrhaná a skvrnitá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jožka Baruch

    (1892-1966)

    Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života

    No.: 954

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:38

    bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína

    No.: 955

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:39

    bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Re…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Sůra

    (1929-2011)

    Miloš Doležal: Kamení

    No.: 956

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:40

    bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of prof. R. Benes, the disciple of prof. K. …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Ondráček

    (1898)

    Josef Hora: Černý závoj

    No.: 957

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:41

    bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Štorch-Marien

    Chvála nakladatelského povolání

    No.: 958

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:42

    kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    A.B. Kohout: Hadí květ

    No.: 959

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:43

    kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila

    No.: 960

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:44

    kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Michl

    (1901-1977)

    J.S. Machar: Dvacet pohlednic z Kysiblu

    No.: 961

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:45

    bibliofilie, podpis v patitulu J.S. Machar, sign. kolorovaný frontispis, věnování a graf. úprava Fr. Michl, přednostní kolorovaný výtisk, tisk Jan Kobes, 2. sv. edice Páteční sloupky, vydal V. J. Krýsa, Plzeň 1931, Ex 17/30, 26 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Vik

    Otokar Fischer: Požadavek dne

    No.: 962

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:46

    bibliofilie, podpis Ot. Fischer, úprava a výzdoba Fr. Vik, vydal M. Píša, Brno 1932, 160 výtisků, 12 s., brož., nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindra Černohorský

    (1911-1988)

    Písně o světle domova

    No.: 963

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:47

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, ilustrace Fr. Zedníček, obálka a úprava J. Eliáš, 1. svazek edice VSJA, vydal Všestudentský spolek Jihočeští akademici, Písek 1940, Ex. 12/300, 41 s., brož, lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Cvejn

    (1911-1986)

    Jindra Černohorský: Odjezdy

    No.: 964

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:48

    bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Václavíček

    (1916-1989)

    Jaromír Měšťan: Zvěrokruh

    No.: 965

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:49

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, 12x dřevoryt a frontispis J. Václavík, edice Zvěrokruh, České Budějovice 1939, 29 s., brož, drobné skvrny na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František B. Kouba

    (1906-1938)

    Jaromír Měšťan: Smlouvání s časem

    No.: 966

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:50

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, grafická úprava, frontispis a iniciálky do dřeva vyryl F.B. Kouba, 5. soukromý tisk edice Gemini, České Budějovice 1936, 200 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Vik

    Jiří Mahen: Démoni

    No.: 967

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:51

    bibliofilie, podpis J. Mahena v tiráži, frontispis, typo. úprava F. Vik, 23. svazek edice Amfora, vydal J. Hladký, Hranice 1909, Ex. 6/200, 58 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    Juliusz Slowacki: Otec morem nakažených v El-Arish

    No.: 968

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:52

    bibliofilie, přebásnil a podepsal Vl. Holan, dřevoryt B. Lacina, úprava a obálka Fr. Muzika, vydal Spolek českých bibliofilů a nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1953, 37 s., brož, obálka lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of the surrealistic group…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Požár Tater

    No.: 969

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:53

    bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Benjamin Jedlička: Paříž 1945

    No.: 970

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:54

    Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    J. Tkadlec: Poutník, jenž se vrací - tři obrazy ze života J. A. Komenského

    No.: 971

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:55

    Bibliofilie, obálka, sign. frontispis, viněta v titulu a na patitulu a podpis v tiráži J. Konůpek, ed. Život a sen, vydal J. A. Verner, Pustá Rybná 1942, orig. brož s ob., 95 s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.