• Antonín Podlaha

    (1865-1932)

    Chrámový poklad u sv. Víta v Praze. Jeho dějiny a popis

    No.: 359

    Auction price: 2.500 CZK (90 €)

    Planned termination: 17. 06. 2020 15:00

    kniha, popisný a historický průvodce svatovítským pokladem šest. Ant. Podlaha a Ed. Šittler, soupis a obsah jednotlivých dochovaných inventářů, 80 obr. tabulí, některé barevné, 94 vyobr. v textu, vyšlo nákladem Dědictví sv. prokopa, Praha 1903, zdobená polokož. vazba se zlacenými ornamenty, 308 + 1…

    Current price: 2.500 CZK (90 €)

  • Ferdinand Deml

    (1902-1974)

    Prager Akademiker-führer

    No.: 358

    Auction price: 1.800 CZK (65 €)

    kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v něme…

    Current price: 1.800 CZK (65 €)

  • Friedel Pick

    (1867-1926)

    Pragensia I. Der Prager Fenstersturz i. J. 1618 ; II. Denkschrift des Rektors Johannes Jessenius von Groß-Jessen an den Gerenallandtag von 1619 über Erneuerung der Prager Universität ; V. Die Prager Exekution i. J. 1621

    No.: 357

    Auction price: 2.800 CZK (100 €)

    bibliofilie, 3 svazky bibliofilsky zpracované a vydané k výročí českého stavovského povstání, přetisky dobových písemností, faksimile dokumentů a dobových ilustrací, nákladem vlastním, Praha 1918, 1920, 1922 3sv. , 45 +130 + 267s., pergamenová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrov…

    Current price: 2.800 CZK (100 €)

  • August Leopold Stöhr

    (1764-1831)

    Kaiser=Karlsbad, im Jahre MDCCCXXJJ. Ein Handbuch für Kurgäste und andere Freunde dieses weitberühmten Badeorts.

    No.: 356

    starý tisk, průvodce Karlovými Vary pro lázeňské hosty, základní dílo karlovarské historicko-vlastivědné literatury, mědiryt , rozkládací příloha, vydal Franieck‘sche Buchhandlung, Karlovy Vary 1822, 302s., dobová kartonová vazba , desky odřené, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Sebastian Wilibald Schiessler

    (1791-1867)

    Neues Gemälde der königlichen Hauptstadt Prag und ihrer Umgebungen. Ein Taschenbuch für Fremde und Einheimische

    No.: 355

    starý tisk, průvodce Prahou ze 30. let 19. stol. se statistickými daty o zaměstnání Pražanů, jejich vzdělání a spolcích, rozkládací plán Prahy v příloze, vydal H. J. Ender‘sche Buchhandlung, Prag 1834, 266s., poloplátěná vazba, papír skvrnitý, zašlý, se zateklinou, dobrý stav, Provenance: Antiquaria…

  • Franz Karl Wolf

    (1764-1836)

    Paul Nettl: Der Prager Kaufruf

    No.: 354

    bibliofilie, 36 ručně kolorovaných a 12 čb. tisků postav pražských měšťanů, obchodníků a podomních řemeslníků z 18. stol., předlohy kreslil F. K. Wolf, text sepsal P. Nettl, německy frakturou, vydal Gesellschaft deutscher Bücherfreunde in Böhmen, Praha 1930, brož + volné listy v polopl. kazetě, …

  • Ferdinand Břetislav Mikovec

    (1826-1862)

    Malerisch-historische Skizzen aus Böhmen

    No.: 353

    Auction price: 2.000 CZK (72 €)

    starý tisk, samostatný textový oddíl obsahující místopisné stati o 30 hradech, zámcích a chrámech v Čechách v albu litografických vedut Fr. Kalivody a Carla Hauna Album von Böhmen , vydal Eduard Hölzel‘s Verlag_Expedition, Vídeň a Olomouc 1860, 304s., plátěná dobová vazba se zlac. ořízkou, 1. vydání…

    Current price: 2.000 CZK (72 €)

  • Wolfgang Adolf Gerle

    (1781-1846)

    Prag und seine Merkwürdigkeiten. Ein Wegweiser für Fremde.

    No.: 352

    Auction price: 3.000 CZK (108 €)

    starý tisk, průvodce Prahou poloviny 19. století, německy, tištěno frakturou, mapa Prahy včetně jejího opevnění, Borrosch & André Verlag, Prag 1846, 169s., platěná vazba, kartonové desky, stránky zažloutlé, zatekliny, dobře čitelné, celkový stav dobrý , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.000 CZK (108 €)

  • Carl Adolph Redel

    (1659-?)

    Das Sehenswürdige Prag

    No.: 351

    Auction price: 8.000 CZK (286 €)

    starý tisk, před titulem rytina s vedutou Prahy, 7 dílů - knih věnovaných historii a popisu jednotlivých historických měst Pražských, věnování, předmluva, rejstřík, viněty, kustody, vlysy, iniciály, dvoubarevný titul, vydal Johann Peter Wolffas seel. Erben, Frankfurt a Leipzig 1710, polokož. novodo…

    Current price: 8.000 CZK (286 €)

    No.: 376

    Auction price: 30.000 CZK (1.072 €)

    Current price: 30.000 CZK (1.072 €)

  • Matthäus Merian

    (1593-1650)

    Prospect des Churfürstlichen Pfältzischen Resident Schlosses und Lustgartens zu Heidelberg

    No.: 375

    mědirytina, 1643, 24,5 x 34,7 cm, list z Merianova Theatrum Europaeum zpodobuje zámek v Heidelbergu, v pozadí je město a vlevo řeka Neckar, uprostřed slepený papír, na papíře převážně mimo tisk zahnědlé skvrny,

    Vyobrazení města Plzně v Čechách, které bylo generálem z Mansfeldu obléháno a dobyto. Roku 1618.

    No.: 374

    lept, ruční papír, 1618, 27 x 34,8 cm, místy mírně zažloutlý papír, Abbildung der Statt Pilsen in Böhmen und wie selbige durch Gen. von Mansfeld belägert und eingenommen worden. Anno 1618. Obraz Plzně je kreslen z ptačí perspektivy, různé stavby jsou kresleny velmi podrobně. Útok vojsk generála Mans…

  • Georg Matthaüs Seutter

    (1678-1757)

    Alegorická mapa Ostrov lásky

    No.: 373

    Auction price: 12.000 CZK (429 €)

    kolorovaná mědirytina, 1735, 49,5 x 57,3 cm, značeno PN v desce Matt. Seutter S. C. Maj. Geogr. In Augsp. , uprostřed přeloženo, zahnědlý okraj, při okraji mimo tisk zahnědlé skvrnky,

    Current price: 12.000 CZK (429 €)

  • Giovanni Giocomo de Rossi

    (1627-1692)

    Veduta - Řím ponte Milvio

    No.: 372

    Auction price: 1.600 CZK (58 €)

    mědirytina, 34,5 x 49 cm, značeno PD v desce Gio. Iacomo Rossi le stampa in Roma alla pace co Priu del S. P. , při okrajích mírně pomuchlaný papír,

    Current price: 1.600 CZK (58 €)

  • M. Rizzi Zanoni

    Mapa Německa

    No.: 371

    ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 30 x 44,8 cm, značeno v kartuši Par. M. Rizzi Zannoni, uprostřed slepený papír, na papíře drobné skvrnky,

  • Rigobert Bonne

    (1727-1795)

    Mapa Ameriky

    No.: 370

    ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 30,5 x 44,3 cm, uprostřed slepený papír, na papíře převážně mimo tisk zahnědlé skvrny,

  • Rigobert Bonne

    (1727-1795)

    Mapa Jižní Ameriky

    No.: 369

    ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 30 x 43,5 cm, uprostřed slepený papír, na papíře zahnědlé skvrny, při pravém okraji tisku zašpiněno, ,

  • Rigobert Bonne

    (1727-1795)

    Mapa území dvanácti izraelských kmenů

    No.: 368

    ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 33,7 x 43,8 cm, značeno v kartuši Par. M. Bonne, uprostřed slepený papír, na papíře převážně mimo tisk zahnědlé skvrny,

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Mapa Rakouska (Austria)

    No.: 367

    Auction price: 5.000 CZK (179 €)

    kolorovaná mědirytina, 36,3 x 52,5 cm, uprostřed slepený, mírně zažloutlý, při okrajích zašpiněný papír,

    Current price: 5.000 CZK (179 €)

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Mapa Labe

    No.: 366

    kolorovaná mědirytina, 39,2 x 49 cm, značeno PD v tisku: Amftelodami Apud Joannem Jansonium, uprostřed slepený, při okrajích mírně zažloutlý papír,

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Mapa Čech

    No.: 365

    Auction price: 7.000 CZK (250 €)

    kolorovaná mědirytina, 41 x 53,8 cm, rám, uprostřed přeloženo, papír mírně zažloutlý, na rámu oděrky,

    Current price: 7.000 CZK (250 €)

  • Gerard Valck

    (1651-1726)

    Mapa Moravy

    No.: 364

    kolorovaná mědirytina, 37,8 x 53 cm, rám, značeno DU v tisku: Gerardum Valk at Petrum Schenk, uprostřed přeloženo, na rámu oděrky,

  • Frederyk de Wit

    (1629/30-1706)

    Regnum Bohemia

    No.: 363

    Auction price: 4.500 CZK (161 €)

    kolorovaná mědirytina, 50 x 58,5 cm, uprostřed přeložený, lepený, zažloutlý papír,

    Current price: 4.500 CZK (161 €)

  • Georg Matthaüs Seutter

    (1678-1557)

    Prospect der Statt Kayser Carlsbad - Karlovy Vary

    No.: 362

    Auction price: 4.000 CZK (143 €)

    kolorovaná mědirytina, 49,2 x 57 cm, uprostřed přeložený, lepený papír, při horním okraji mimo tisk zahnědlé skrvny, při okrajích mírně zašpiněno,

    Current price: 4.100 CZK (147 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Adolf Hitler

    (1889-1945)

    Mein Kampf

    No.: 395

    Auction price: 1.000 CZK (36 €)

    kniha, 19 x 13 cm, vyd. Franz Eher, München, 1931, pův. clpl. vazba bez obálky, 781s., místy známky od polití, opotřebený stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (36 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Adolf Hitler

    (1889-1945)

    Mein Kampf

    No.: 394

    kniha, 19 x 13 cm, vyd. Zentralverlag der NSDAP, München, 1941, pův. clpl. vazba s orig. obálkou, 781s., lehce zašpiněná ořízka, lehce opotřebená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Různí autoři

    Freude und Arbeit (Radost a práce)

    No.: 393

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    německý propagandistický časopis, 1941, 36,5 x 26,5 cm, trojjazyčný text (německy, česky, rumunsky), 2. číslo, 6. ročník, 62 stran, vydal Internationale Zentralbüro Freude und Arbeit, Berlin, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Různí autoři

    No.: 392

    Auction price: 250 CZK (9 €)

    německý propagandistický časopis, 1942, 36,5 x 26,5 cm, dvoujazyčný text (německy, česky), 5-6. číslo, 7. ročník, 63 stran, vydal Internationale Zentralbüro Freude und Arbeit, Berlin, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (9 €)

  • Různí autoři

    No.: 391

    Auction price: 250 CZK (9 €)

    německý propagandistický časopis, 1942, 36,5 x 26,5 cm, trojjazyčný text (německy, česky, rumunsky), 4. číslo, 7. ročník, 62 stran, vydal Internationale Zentralbüro Freude und Arbeit, Berlin, mírně natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (9 €)

  • Různí autoři

    No.: 390

    Auction price: 250 CZK (9 €)

    německý propagandistický časopis, 1941, 36,5 x 26,5 cm, trojjazyčný text (německy, česky, rumunsky), 7. číslo, 6. ročník, 62 stran, vydal Internationale Zentralbüro Freude und Arbeit, Berlin, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (9 €)