-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Jan Kolovrat: Čtvero počasí
No.: 1351Auction price: 120 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:15
kniha, obálka a úprava L. Sutnar, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 95s., zcela odlepená obálka od listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 120 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Kratochvíl
(1885-1945)
Jménem republiky? Mé slovo k vítězství gajdovské pravdy
No.: 1352Auction price: 80 CZK (4 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:16
kniha, leták číslo 4, vytiskla Legiografie, vydal Čin, Praha, 1928, brož, 110s., při krajích a na hřbetu otrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 80 CZK (4 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Maria Augusta
(1897-1939)
Rukověť sběratelova, část 1.
No.: 1353Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:17
kniha, včetně přílohy s adresářem sběratelů, vydal Ludvík Bradáč, Praha, brož, 608s., obálka a některé listy po krajích nepatrně zohýbané a trochu otrhané, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dana Jandová
Graphia (Časopis o Exlibris)
No.: 1354Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:18
bibliofilie, sign. litografie D. Jandová, sign. tisk J.M. Bertrand, 2x linoryt Willy Braspennincx, vyd. Graphia, Belgie, 1985, 31s., ohnuté růžky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Karel
(1912-1990)
Nešťastné milující děvče
No.: 1355Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:19
bibliofilie, přepsal, dřevoryty vyzdobil a vydal O. Karel, podpis autora, Pardubice, 1944, sešit s obálkou, 10s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of O. Blazicek and The Graphic School C. Bouda
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Roger Richet
Les Émissions, Surcharges, Oblitérations et Vignettes des Sudétes (1880-1970)
No.: 1356Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:20
kniha, německy, vyd. neuveden, brož, 182s., trochu ušpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Wilhelm Ganzenmüller
Die Alchemie im Mittelalter
No.: 1357Auction price: 180 CZK (8 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:21
kniha, německy, vyd. Georg Olms Verlagsbuchhandlung, Hildesheim, 1967, clpl. vazba, 240s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 180 CZK (8 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
William Gamble
Penrose´s Pictorial Annual
No.: 1358Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:22
kniha, sestavil a k vydání připravil W. Gamble, vyd. A.W. Penrose & Co., Londýn, 1907, clpl. vazba, 160s. + řada čb. i bar. vyobrazení + 80s. dobových reklam, značně odřené desky, u předsádky uvolněná vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Louis Madelin
Verdun
No.: 1359Auction price: 180 CZK (8 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:23
kniha, 6 dobových fotografií a 1 mapka, francouzsky, vyd. Librairie Félix Alcan, Paříž, 1920, plpl. převazba, 156s., původní obálka vevázána, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 180 CZK (8 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Dalitzsch
Pflanzenbuch
No.: 1360Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:24
kniha, velké množství čb. a bar. vyobrazení, vyd. J.F. Schreiber, Esslingen & München, clpl. vazba, 250s., okraje vazby mírně odřené, několik listů lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Dopisy Boženy Němcové
No.: 1361Auction price: 220 CZK (10 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:25
bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu A. Nauman (signováno), tisk M. Pegrassi, báseň Fr. Halas, předmluva Fr. Hrubín, upr. J. Sonberg, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, ex. 649/777, ed. Klub 777 bibliofilů, volné listy v obálce, 60s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of p…
Current price: 220 CZK (10 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Vzpomínkový list
No.: 1362Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:26
bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Hollar periodický sborník grafické práce roč. II
No.: 1363Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:27
bibliofilie, 3 svazky, chybí číslo II., v přílohách 3x dřevoryt Karel Vik, 4x dřevoryt Petr Dillinger, 4x litografie Hugo Boettinger, Praha 1924 - 25, 220 s., brož., uvolněná opravovaná vazba u prvního svazku, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Lorenc
(1919-1999)
Kardinálská vesnice
No.: 1364Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:28
kniha, podpis s věnováním autora, obálka a titulní list Václav Tikal, ed. Próza, vydal Josef Lukasík, Ostrava 1947, 214 s., celopl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Na pospas aneb přísloví pro kočku
No.: 1365Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:29
kniha, podpis s věnováním autora, obálka a ilustrace Vilém Reichmann, ed. Pochod, vydal Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1947, 130 s., orig. brož, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
Paní z Vergi
No.: 1366Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:30
bibliofilie, lept na obálce a frontispise V. Zykmund, vydalo SNKLHU, Praha 1959, 300 výtisků, ruční papír Velké Losiny, 47 s., obálka přeložená, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
A. Bertrand: Kašpar noci
No.: 1367Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:31
bibliofilie, lept ve frontispise V. Zykmund, typo úprava Ant. Jero, 66. svazek edice Atlantis, vydal Ja V. Pojer, Brno 1947, 192 s., volné listy v org. papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Burian
(1945)
Úzkost
No.: 1368Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:32
kniha, podpis autora s věnováním na patitulu, frontispis dřevoryt J. Jirásek, ilustrace na patitulu J. Šlitr, 131.sv., vyd. PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1990, 1000ex., původní brož, 76s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Kaplan
(1928)
Mocní a bezmocní
No.: 1369Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:33
kniha, na obálce použitý obraz Ant. Málka, úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 469 s., brož., pokrčená, při okraji roztržená obálka, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Úkryt
No.: 1370Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:34
bibliofilie, 1. vydání, autor ob. a úpravy neuveden, tisk New-Yorské listy, vydáno nákladem autorových přátel v Texasu, 1943, pův. brož, 107 s., obálka při krajích lehce poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Kouřil
(1944)
Český rock´n´roll (1956 - 1969)
No.: 1371Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:35
kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Kořán
(1940-2017)
Living theatre
No.: 1372Auction price: 650 CZK (28 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:36
kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…
Current price: 650 CZK (28 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hora
Literatura a politika
No.: 1373Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:37
brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Černý
(1905-1987)
Křik koruny české
No.: 1374Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:38
kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pavel Tigrid
(1917-2003)
Ozbrojený mír
No.: 1375Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:39
kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)
No.: 1376Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:40
kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Haussmann
(1898-1923)
Zpěvy hanlivé
No.: 1377Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:41
kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Julius Ráb
Starodružiníci, kdo jsou a co budou
No.: 1378Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:42
kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Iljič Sidorin
Ohnisko světového požáru
No.: 1379Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:43
brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
neznámý autor
San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900
No.: 1380Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:44
bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED