-
Max Švabinský
(1873-1962)
Volné směry Janu Nerudovi
No.: 594Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie M. Švabinského: Podobizna J. Nerudy, text F.X. Šalda, výtvarný doprovod: H. Böttinger, J. Preisler, S. Sucharda, L. Šaloun, F. Šimon, K. Špillar, vydal Fr. Topič, Praha 1911, brož., 24 s., obálka při okrajích a hřbetu poškozená, lehce zažloutlá, jinak dobrý stav , Provenance…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leo Kayser
(1868-1933)
Friedrich Hebbel: Meine Kindheit
No.: 599Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept L. Kayser, vydal O. Kayser, Eisenach 1908, 69 s., karton. vazba, lehce zašlá, na hřbetu poškozená, v horní části chybí asi 1 cm, drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Sivko
(1923-1974)
Vzpomínky z Vietnamu
No.: 595Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a 3 sign. linoryty v textu V. Sivko, příloha Hollar, roč. 29, Praha 1957, 10 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Vodrazka at The State Graphic School in Prague, prof. F. Troster at The Academy of Arts, Architecture and Design in…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Katja Hajek
(1950-2008)
Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)
No.: 457Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Plicka
(1894-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 814Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of SCVU
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Steimar
(1887-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 821Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1957, Strojopisný děkovný dopis s podpisem z 20.V.1957, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emanuel Svoboda
(1883-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 820Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1954, 21 x 29,7 cm, Rukopisný dopis týkající se alšovské bibliografie a Tomanova slovníku, s podpisem z 1.května 1954, v původní obálce; přiložena novoročenka na rok 1947s alšovským motivem a podpisy manželů: Emanuel Svoboda, Marina Svobodová-Alšová, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 819Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a pohlednice, 1956, Rukopisný dopis s podpisem z října 1956, v původní obálce; sign. pohlednice z prosince 1956, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. K. M. Crncic at The School of Applied Arts in Zagreb, prof.…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Konvolut 4 pozdějších katalogů
No.: 282Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalogy, 1) Topičův salon, Praha, 1948, sešit, přiložena pozvánka; 2) Ilustrace Jana Zrzavého, Galerie ČFVU, Praha, 1956, sešit 3) Jan Zrzavý - Ilustrace z Kytice, vyd. Albatros, Praha, 1976, text B. Stehlíková, volné listy a 4) Věra Jičínský, Topičův salon, 1941, s textem Jana Zrzavého, dvojlist, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Pelc
(1895-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 813Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 21 x 30,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 28.VII.1963, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and M. Pirner at the Academy of Fine Arts, member of The Manes Association of Fine Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Benito Mussolini
(1883-1945)
Mluvím s Brunem
No.: 847Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Orbis, Praha 1943, Ex. 1076/1500, 131 s., plpl. vazba s obálkou, dobrý stav knihy, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vilém Zítek
(1890-1956)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 846Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1946, 17 x 22,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z roku 1946, v původní obálce, psáno na zadní straně fotografické podobizny operního pěvce (basista, člen Národního divadla, v r. 1946 jmenován národním umělcem), Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Volavka
(1899-1985)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 844Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 30 x 21 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 8.1.1963, v původní obálce. Historik umění, zaměřený na české a francouzské umění 19. a 20. stol., technické a technologické předpoklady vzniku uměleckého díla., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Burka
(1886-1947)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 841Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 18,5 x 14 cm, dřevorytové PF 1933 ve formátu 12 x 9 cm, sign. PD Burka, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. J. Koula and A. Liebscher at Czech Technical University in Prague (CTU)
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arthur Novák
(1876-1957)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 839Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 21 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.XII.1932, v původní obálce, s autorským razítkem Arthura Nováka, redaktora Hollaru (překladatel, redaktor, kritik, bibliofil). Poděkování P. Tomanovi st. za možnost tisknout jeho práce a přání k 60. narozeninám, Provenance: Antiquarian Dlážděn…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Kafka
(1878-1942)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 834Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1938, 21 x 31,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 30.VIII.1938, doplnit, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Křička
(1884-1949)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 832Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a úmrtní oznámení, 1937/1949, 15 x 11 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 19.XII.1937, vloženo do dopisu s úmrtním oznámením z r. 1949, podepsána A. Křičková, v původní obálce. Překladatel, pedagog, básník, knihovník. , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Karikatury Adolfa Hoffmeistera
No.: 250Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis na obálce a úv. stať A. Hoffmeister, vyd. Síň Mánesa, Praha, 1927, obs. seznam 270 kreseb s dobovými cenami, 3x dvojlist sepnutý sponkou, lehce zažloutlý papír, mírně natržený papír v přehybu, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the constituent member of Devetsil, ex-commisa…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Památný den v Kuksu
No.: 759Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla, vydal autor, Tasov 1933, viněty a iniciály dřevorytem Fr. Bílek, 553 výtisků, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Dobrodružství noci a vějíře
No.: 760Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování V. Nezval, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Plzeň 1927, 1 sv. edice Viola, Ex. 34/835, 20 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ján Smrek
(1898-1982)
Hostina
No.: 761Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání básnické sbírky, podpis básníka v tiráži, obálka a frontispis Jozef Kostka, 10. sv. edice Komorná knižnica, vydalo Vydavateľstvo Elánu, Bratislava 1944, pův. brož, 250s.,ex. 1666/2000, similijapan, hřbet lehce odřený, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Vik
Jaroslav Durych: Budějovická louka
No.: 758Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby a úprava Fr. Vik, 6 sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1928, Ex. 51/200, 29 s., brož, obálka místy poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Umberto Urbano
(1885-1969)
Rukopis s podpisem
No.: 788Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 6 x 15 cm, podpis na kart. papíru, kart. i fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kotalík
(1920-1996)
Korespondence
No.: 793Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
5x dopis s podpisem, 30 x 21 cm, 5x dopis s podpisem J. Kotalík, 1x dopisní obálka, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, The Manes Association of Fine Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Jaroslav Durych: Sedmikráska
No.: 757Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, titul. list a obálka K. Svolinský, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1927, Ex. 56/100, z knihovny Ant. Grimma, vevázaná obálka, 173 s., karton vazba v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Morávek
(1896-1959)
Chrudim (12 původních dřevorytů)
No.: 533Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloslav Moucha
(1942)
Miloslav Topinka: Rozvírání prázdna
No.: 522Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na tit. listě M. Topinka, čb. il. M. Moucha, vyd. Papírenská manufaktura Velké Losiny, 2016, ex. A.T., pův. lamin. vazba, 62s., lehce ohmatané desky, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Pravoslav Kneidl
(1927-2003)
Řád Strahovské knihovny 1672
No.: 507Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile k 300. výročí vzniku teologického sálu Strahovské knihovny, vyd. PNP, Praha, 1971, karton. desky s ornamentem, doprovodný text P. Kneidl, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Dajč
(1943)
Jaroslav Seifert: Podzim
No.: 500Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept ve frontispisu J. Dajč, vyd. Josef Dolívka, Kostelec na Hané, 2004, jako 36. sv. ed. Réva, volné listy v pův. ob., ex. 17/50, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Toufr, Bulant, Kos and Hylis at The Institute of Education in Jihlava, prof. Hadlac…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
R. Krupička: Práh srdce
No.: 498Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kobliha, vydala Knihovna, Praha 1920, 58 s., polopergamen. vazba, naprasklá předsádka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED