-
Erich Kästner
(1899-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 815Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1972, 20,5 x 14,5 cm, Strojopisný dopis v němčině s podpisem z 18.4.1972, v původní obálce s autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Hašková
(1946)
Babylonská věž
No.: 553Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 10 barevnými komb. technikami ve formátu 12 x 9 cm, 2003, 20,7 x 14,5 cm, vše sign. DU Eva Hašková 03, autorský tisk, Edice Biblos, svazek č.48, Praha 2003. V nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 100 čísl. výtisků, volné listy v kart…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Hory a řeky v Československu
No.: 535Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 4x sign. litografii A.J. Alex, Gejza Angyal, Willi Nowak, V. Silovský, 1x nesign. litografii M. Švabinský, 2x sign. dřevoryt P. Dillinger a Karel Vik (bar.), 2x sign. lept Heinrich Hönich, A. Majer, a 1x sign. suchou jehlu A. Moravec, vyd. Státní nakladatelství, Praha, 1932, nekomp…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Sergej Konstantinovič Makovskij
(1878-1962)
Lidové umění Podkarpatské Rusi
No.: 525Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi vzácně se objevující publikace o tkalcovství, řezbářství, keramice a dalších uměleckých řemeslech na Podkarpatské Rusi, vyd. Plamja, Praha, 1925, rusky, nečísl. exemplář (celkem 300 kusů, vyšlo několik jazykových mutací), obs. 110 čb. a bar. velmi kvalitních vyobrazení, pův. brož s pův.…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Skácel: Chyba broskví
No.: 493Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, originální sign. kolorovaná kresba na tit. listě C. Boudy vedle podpisu J. Skácela, jedná se o soukromé strojopisné vydání Josefa Sedláka ze Šternberka u Olomouce z r. 1974, volné listy v pův. pap. ob., na posledním listě dovětek: tato kniha byla autorem opuštěna v zimě roku 1974, velmi…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Georg Trakl
(1887-1914)
Básně Jiřího Trakla
No.: 668Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. tisk, viněta, úprava Josef Marek, překlad B. Reynek, 42. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará Říše 1917, 84 s., karton vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
František Bílek
(1872-1941)
Křížová cesta
No.: 650Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 51 x 34 cm, 28 velkoformátových tabulí s reprodukcemi děl F. Bílka, vytiskl grafický ústav Jana Štence, vydala Jana Hlavatá, Praha 1914, 12. svazek edice Umělecké snahy, volné listy v deskách s reliéfem F. Bílka, desky zhotovil Ant. Jelínek, ochranné pouzdro, dobrý stav, Provenance: An…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
No.: 235Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Ar…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Werkverzeichnis der Graphik
No.: 269Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, věnování a podpis na tit. listě J. Anderle, první publikace bilancující umělcovo dílo a zároveň unikátní katalog postupně doplňovaný v letech 1972-1985, s mimořádně kvalitními reprodukcemi, jako příloha přiložen ceník Preisliste grafického díla taktéž s reprodukcemi děl ke dni 15.9.1985, vy…
Current price: 2.400 CZK (100 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Agnoldomenico Pica
(1907-1990)
Nuova architettura nel mondo Quaderni della Triennale
No.: 371Auction price: 2.400 CZK (100 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1938, 22 x 21 cm, kniha italského architekta, italský text, bohatý fotografický doprovod, množství plánků a nákresů, vydal Ulrico Hoepli, Milano, vazba původní, 522 stran, s obálkou, přebal po kraji otřepen a natržen, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.400 CZK (100 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Ketzek
(1906-1978)
Naši Svatí a Blahoslavení
No.: 572Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 47 x 33 cm, 12 sign. litografií F. Ketzek, předmluva S.M. Braito, Praha 1944, volné listy v org. karton. deskách, karton zašpiněn, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. H. Brunner, J. Benda
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Mádlo
(1934-2008)
Vracím se k tobě moje město
No.: 570Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
11x litografie, 41 x 60 cm, 11x sign. litografie Jiří Mádlo, vyd. Nástup, Pelhřimov, 1967, ex.: 190/200, volné listy v obálce, chybí litografie č. 11 a 13, obálka více opotřebena, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. Rada and V. Silovsky
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Book of Advice
No.: 577Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v angličtině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID6**4 History of bids
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Podoby 1934
No.: 201Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, soubor kreseb a koláží A. Hoffmeister, ob., patitul, titul, 33 listů a jejich seznam, chybí č. 3, 24, 36, vydal SVU Mánes Praha 1933, volné listy v orig. karton. pouzdře, hrany pouzdra odřené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Johann Arndt
(1555-1621)
Jana Arnda paterý knihy O pravém křesťanství
No.: 172Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, převazba s pohárem a zlacením Josef Raiman, Rožďalovice, vyd. Wilfing Kristián, 1783, (Bratislava?), dvoubar. tit. list, 806s. + 6 listů rejstříku, listy mírně ohmatané, některé ušpiněné, okraje desek odřené, jinak vcelku pěkný, zachovalý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Moše Jisrael Landau
(1788-1852)
Tehilath El
No.: 167Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 x 10 cm, hebrejský a německý text, vyd. J. B. Brandeis, Prag, 1897, celokožená vazba s ozdobným kováním a perletí, kovová zámková spona, zlacená ořízka, 563s., část spony lehce uvolněna, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joseph Ignatz Claus
(1691-1775)
Der an vilen Orthen eingeladene Gast-Prediger das ist Unterschidliche Predigen an denen Fest-Tägen Christi des HErrn der Allerseeligsten Jungfrauen und Mutter Gottes Mariä/ der lieben Apostlen/ an anderer Heiligen Gottes
No.: 164Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33 x 21 cm, německý text frakturou, latinský text antikvou, titul. s. červeně a černě, ozdobné linky, marginálie, iniciály, ozdobné dřevoryty na koncích kapitol, vyd. Joseph Wolff, Augspurg, 1752, celokožená vazba, 561s., naprasklý hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Mánes
(1820-1871)
A. J. Vrťátko: Perly české
No.: 161Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 16 x 12 cm, vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle ná…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Secundus: Tironum causa latine vertit, atque indicem latinitatis adjiciendum curavit, Philippus Julius Lieberkühn
No.: 146Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, přeložil z němčiny do latiny, slovníkem opatřil a předmluvou uvedl Philippus Julius Lieberkühn, latinsky antikvou, místy kurzívou, viněta v titulu a v závěru, linky, stránkové kustody, vydal Sumptibus officinae librariae Orphanotrophei et Frommanni, Zullichoviae (Sulechów) 1785, novodobá pol…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe, of York, Mariner. Illustrated with One Hundred and Ten Wood Engravings.
No.: 120Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis, ilustrace na titul. listu a ilustrace v textu vše dřevorytem, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, vydal Ward & Lock, London, okolo 1865, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu, zlat. ořízka, 312 s., desky vzadu poškozené oděrem a velkou sk…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Le Nouveau Robinson, Faisant partie de lencyclopédie universelle pour les ecoles.
No.: 119Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podle 4. vydání přeložil z němčiny a předmluvou uvedl Michel Huber, několik ilustrací v textu, francouzsky latinkou, linky, stránkové kustody, Verlag Brunsvic (Braunschweig) 1793, 480 s., novodobá kartonová vazba, drobné skvrny v textu, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson der Jüngere
No.: 94Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dva díly v jednom svazku, rytina ve frontispisu 1. dílu, pravděpodobně podobizna autora sedícího mezi dětmi pod stromem,a 2. dílu, německý text frakturou, zdobné linky, signatury, kustody, vydal B. Ph. Bauer, Wien 1812, polokož. vazba se zlac. ornamenty na hřbetu, XVIII, 522s., vazba na hřbet…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Haňťa Press č. 1-9 + 13, 14 a 16
No.: 59Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
13x sešit, konvolut, čtvrtletník Společnosti Bohumila Hrabala, obs.: č. 1, mj. o založení SBH, ex. 48/50, č. 2, mj. Dosti Hrabala! a texty Jima Čerta, ex. 86/90, č. 3-4, 3x sešit, mj. Manifest explosionalismu, včetně přílohy B. Hrabal: Potopená katedrála, č. 5, mj. Prolegomena k novému braku (M. Kro…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Běla Kolářová
(1923-2010)
Photographies 1956-1964
No.: 258Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, ztěží ukořistitelný katalog s velkým množstvím vyobrazení děl autorky, vyd. Revue K (Jiří Kolář), Alfortville, 1989, úv. text Jedna z cest francouzsky a anglicky (separátně vložen český překlad s poznámkou, že text vznikl na výzvu Anny Fárové při přípravě její knihy Současná fotografie v Če…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Sedmero Emanuela Lešehrada
No.: 634Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Buch der Ratschläge
No.: 578Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v němčině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture an…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID6**4 History of bids
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Půlnoční pacient
No.: 414Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vzácně se objevující exilové vydání románu E. Hostovského, takto první vydání v češtině, vyd. Universum Press Company, New York, 1959, ob. M. Šašek, pův. brož, 191s., lehce zkosený hřbet s drobným úbytkem papíru při dolním a horním okraji, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Čchi Paj-š’
(1864-1957)
Josef Hejzlar: Čchi Paj-š’
No.: 396Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, monografie významného čínského básníka a malíře, vyd. Odeon, Praha, 1970, upr. Z. Sklenář, pův. clpl. vazba s ob., 240s., jen drobně pokrčená ob. při dolním okraji, jinak velmi krásný a velmi dobrý stav knihy!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Le Corbusier
(1887-1965)
Croisade ou le crépuscule des académies
No.: 379Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 15 cm, vzácné první vydání ilustrované fotografickými reprodukcemi, vyd. G. Crès & Cie, Paris, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, na několika místech vl. razítko, 88s., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
J. Augusta: Hlubinami pravěku
No.: 325Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 35 x 25 cm, návrh obálky, kresba na vazbě, 60 tabulí ilustrovaných barev. a čb. kvašem Zdeněk Burian, úvod a doprovodný text tabulí prof. J. Augusta, úprava E. Dostál, ed. Věda mládeži, vydala Mladá fronta, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 39s + 60 příloh, listy lehce zažloutlé, ob. při krají…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED