• Wilhelm Ganzenmüller

    Die Alchemie im Mittelalter

    No.: 1357

    Auction price: 180 CZK (8 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:21

    kniha, německy, vyd. Georg Olms Verlagsbuchhandlung, Hildesheim, 1967, clpl. vazba, 240s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 180 CZK (8 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • William Gamble

    Penrose´s Pictorial Annual

    No.: 1358

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:22

    kniha, sestavil a k vydání připravil W. Gamble, vyd. A.W. Penrose & Co., Londýn, 1907, clpl. vazba, 160s. + řada čb. i bar. vyobrazení + 80s. dobových reklam, značně odřené desky, u předsádky uvolněná vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Louis Madelin

    Verdun

    No.: 1359

    Auction price: 180 CZK (8 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:23

    kniha, 6 dobových fotografií a 1 mapka, francouzsky, vyd. Librairie Félix Alcan, Paříž, 1920, plpl. převazba, 156s., původní obálka vevázána, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 180 CZK (8 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Dalitzsch

    Pflanzenbuch

    No.: 1360

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:24

    kniha, velké množství čb. a bar. vyobrazení, vyd. J.F. Schreiber, Esslingen & München, clpl. vazba, 250s., okraje vazby mírně odřené, několik listů lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Dopisy Boženy Němcové

    No.: 1361

    Auction price: 220 CZK (10 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:25

    bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu A. Nauman (signováno), tisk M. Pegrassi, báseň Fr. Halas, předmluva Fr. Hrubín, upr. J. Sonberg, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, ex. 649/777, ed. Klub 777 bibliofilů, volné listy v obálce, 60s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of p…

    Current price: 220 CZK (10 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Vzpomínkový list

    No.: 1362

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:26

    bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Hollar periodický sborník grafické práce roč. II

    No.: 1363

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:27

    bibliofilie, 3 svazky, chybí číslo II., v přílohách 3x dřevoryt Karel Vik, 4x dřevoryt Petr Dillinger, 4x litografie Hugo Boettinger, Praha 1924 - 25, 220 s., brož., uvolněná opravovaná vazba u prvního svazku, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Lorenc

    (1919-1999)

    Kardinálská vesnice

    No.: 1364

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:28

    kniha, podpis s věnováním autora, obálka a titulní list Václav Tikal, ed. Próza, vydal Josef Lukasík, Ostrava 1947, 214 s., celopl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Na pospas aneb přísloví pro kočku

    No.: 1365

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:29

    kniha, podpis s věnováním autora, obálka a ilustrace Vilém Reichmann, ed. Pochod, vydal Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1947, 130 s., orig. brož, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Paní z Vergi

    No.: 1366

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:30

    bibliofilie, lept na obálce a frontispise V. Zykmund, vydalo SNKLHU, Praha 1959, 300 výtisků, ruční papír Velké Losiny, 47 s., obálka přeložená, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    A. Bertrand: Kašpar noci

    No.: 1367

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:31

    bibliofilie, lept ve frontispise V. Zykmund, typo úprava Ant. Jero, 66. svazek edice Atlantis, vydal Ja V. Pojer, Brno 1947, 192 s., volné listy v org. papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Burian

    (1945)

    Úzkost

    No.: 1368

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:32

    kniha, podpis autora s věnováním na patitulu, frontispis dřevoryt J. Jirásek, ilustrace na patitulu J. Šlitr, 131.sv., vyd. PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1990, 1000ex., původní brož, 76s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Kaplan

    (1928)

    Mocní a bezmocní

    No.: 1369

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:33

    kniha, na obálce použitý obraz Ant. Málka, úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 469 s., brož., pokrčená, při okraji roztržená obálka, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Úkryt

    No.: 1370

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:34

    bibliofilie, 1. vydání, autor ob. a úpravy neuveden, tisk New-Yorské listy, vydáno nákladem autorových přátel v Texasu, 1943, pův. brož, 107 s., obálka při krajích lehce poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Kouřil

    (1944)

    Český rock´n´roll (1956 - 1969)

    No.: 1371

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:35

    kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Kořán

    (1940-2017)

    Living theatre

    No.: 1372

    Auction price: 650 CZK (28 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:36

    kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…

    Current price: 650 CZK (28 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hora

    Literatura a politika

    No.: 1373

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:37

    brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    Křik koruny české

    No.: 1374

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:38

    kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Tigrid

    (1917-2003)

    Ozbrojený mír

    No.: 1375

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:39

    kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Garrigue Masaryk

    (1850-1937)

    La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)

    No.: 1376

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:40

    kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Haussmann

    (1898-1923)

    Zpěvy hanlivé

    No.: 1377

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:41

    kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Julius Ráb

    Starodružiníci, kdo jsou a co budou

    No.: 1378

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:42

    kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Iljič Sidorin

    Ohnisko světového požáru

    No.: 1379

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:43

    brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • neznámý autor

    San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900

    No.: 1380

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:44

    bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Provenance: Antiquarian Ost…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edgar Rice Burroughs

    (1875-1950)

    Tarzan (Lidé v jeskyních)

    No.: 1381

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:45

    kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Kostroun

    Devisová příručka

    No.: 1382

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:46

    kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka

    No.: 1383

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:47

    kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antoni Gaudí

    (1852-1926)

    Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca

    No.: 1384

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:48

    kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Lewis Carroll

    (1832-1898)

    Alice´s Adventures in Wonderland

    No.: 1385

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:49

    kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Crhounek

    (1900-1973)

    Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény

    No.: 1386

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:50

    kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.