Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Jan Konůpek (Rare books auction (211th auction))
(1883-1950)
August Vermeylen: Věčný žid
No.: 464Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 72/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., lehce vybledlý hřbet desek, na tit. listě podpis pův. majitele, jinak velmi dobrý, pěkný stav!…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jana Horáčková (Rare books auction (211th auction))
(1962)
Manuál Script Rebeky
No.: 469Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, autorské písmo a typografie J. Horáčková, vyšlo jako 17. svazek experimentální edice speciálního ateliéru knižní grafika a písma na UMPRUM, Praha, 1995, ex. 8/40, knihařsky zpracoval Jan Hybner, papír Ingres Fabriano, lehce zašlé desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
David Němec (Rare books auction (211th auction))
(1961)
Pavel Zajíček: Kniha moří
No.: 468Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, grafický list ve frontispisu a il. D. Němec, vyd. Pulchra, Praha, 2011, ex. 213, ob. a upr. Petr Krejzek, studio ReDesign, pův. brož s karton. pouzdrem, 189s., výborný stav knihy, pouzdro lehce opotřebené, pův. přiložené CD chybí, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eugenio Montale (Rare books auction (211th auction))
(1896-1981)
Příležitosti
No.: 467Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vybral, vydal a upravil M. Dyrynk, 1979, podpisy v tiráži M. Dyrynk, J. Vladislav (překlad) a Vlasta Dyrynková (dřevoryt a kresba) + soukromé věnování J. Vladislava, volné listy v ob., 21s., v dobrém stavu, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
F.T. Marinetti: Osvobozená slova
No.: 234Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, 4 původní Marinettiho obraz. přílohy se zčeštělými hesly, klíčové dílo zakladatele futurismu, přel. J. Macák, 6. sv. edice Atom, vydali V. Petr a K. Tvrdý, Praha 1922, brož., 75 s. + 4 slož. přílohy, zažloutlé listy, obálka při okrajích jen lehce pokrčená, velmi dobrý …
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
Pro delfína
No.: 233Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
brož, 15,5 x 9,5 cm, vydal po dorozumění s Dr. Ot. Štorchem-Marienem v 300 výtiscích na japanu Jordanově v prosinci 1923 Bohuslav Reynek v Petrkově u Něm. Brodu a vytiskli knihtiskaři Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 58s., lehce rozlepeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studie…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID2**5 History of bids
-
František Otta (Rare books auction (211th auction))
(1908-1999)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou kresbou
No.: 816Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1967, 18 x 24,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 12.12.1967, v původní obálce s autorským razítkem. Text na ručním papíře, z jedné strany vyzdoben kresbou pastelem a tuší, sign. LD Otta. Pedagog, spisovatel, malíř, grafik, historik umění. Od 1927 v zahraničí: Madrid, Londýn, Paříž, poté v Chi…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Erich Kästner (Rare books auction (211th auction))
(1899-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 815Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1972, 20,5 x 14,5 cm, Strojopisný dopis v němčině s podpisem z 18.4.1972, v původní obálce s autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Plicka (Rare books auction (211th auction))
(1894-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 814Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of SCVU
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1890-1938)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 829Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1938, 10,3 x 14,8 cm, Rukopisný dopis s podpisem z r. 1938, dopis vložen do obálky s úmrtním oznámením zaslané Tomanovi rodinou Karla Čapka v lednu 1939, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Viktor Stretti (Rare books auction (211th auction))
(1878-1957)
Členská legitimace SČUG Hollar
No.: 828Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1928, 7,3 x 12 cm, podepsáni majitel průkazu Dr Prokop Toman, předseda spolku Viktor Stretti, pokladník Arthur Novák, razítko S.Č.U.G. Hollar Prah, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Liska, F. Jenewein and G. Schmoranz at The Academy of Arts, Architecture and Design in…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Herbert Struna (Rare books auction (211th auction))
(1899-1980)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 827Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 11 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem, v původní obálce, psáno na zadní straně reprodukce Strunovy kresby. Ladislav Herbert Struna (27. června 1899 v Praze – 14. února 1980 v Praze) byl český herec a malíř. Během svého života si za více než 60 let zahrál zhruba v 80 českých hraných filmech, …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Svatopluk Machar (Rare books auction (211th auction))
(1864-1942)
Pohlednice Prokopu Tomanovi st.
No.: 826Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1938, 9 x 14 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 24.4.1938 s podpisem J. S. M., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emil Hácha (Rare books auction (211th auction))
(1872-1945)
Blahopřejný list Prokopu Tomanovi
No.: 825Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
17x podpis, 34 x 21 cm, Blahopřejný list Prokopu Tomanovi, podepsáni mj. Emil Hácha, Dr. Šafařovič, Jaromír Nigrin, Ostrčil ad., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Plicka (Rare books auction (211th auction))
(1894-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 824Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1967, 10,5 x 15,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 10.12.1967, v obálce značené Prokopem Tomanem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of SCVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Waldes (Rare books auction (211th auction))
(1876-1941)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 823Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1932, 13,5 x 17,5 cm, Lept J. Hlavsy s pražským motivem, podepsán J. Waldes chotí, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Waldes (Rare books auction (211th auction))
(1876-1941)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 822Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 20,5 x 32 cm, Strojopisný dopis s podpisem z 21.12.1932, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Steimar (Rare books auction (211th auction))
(1887-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 821Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1957, Strojopisný děkovný dopis s podpisem z 20.V.1957, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emanuel Svoboda (Rare books auction (211th auction))
(1883-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 820Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1954, 21 x 29,7 cm, Rukopisný dopis týkající se alšovské bibliografie a Tomanova slovníku, s podpisem z 1.května 1954, v původní obálce; přiložena novoročenka na rok 1947s alšovským motivem a podpisy manželů: Emanuel Svoboda, Marina Svobodová-Alšová, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Silovský (Rare books auction (211th auction))
(1891-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 819Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a pohlednice, 1956, Rukopisný dopis s podpisem z října 1956, v původní obálce; sign. pohlednice z prosince 1956, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. K. M. Crncic at The School of Applied Arts in Zagreb, prof.…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Rambousek (Rare books auction (211th auction))
(1895-1976)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 818Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1955, 22,5 x 17,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 19.4.1955, v původní obálce. Rambousek v textu oceňuje Dodatky i Toamnův slovník, dílo adresátova otce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Preisler, M. Svabinsky and V. Nechleba, co-founder of The Umelecka beseda, memb…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Nové krajiny a zátiší
No.: 281Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis pod volně vloženou fotografií J. Zrzavý, vyd. Vilímkova galerie, Praha, 1947, 8 čb. vyobrazení, sezn. vyst. prací, text M. Míčko, sešit, nestr., téměř odpadlá a při okrajích lehce poškozená ob., jinak dobrý stav; přiložena pův. dobová pozvánka na výstavu, Aantiqari.at Radhošťská, , t…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Výstava obrazů
No.: 280Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, text Fr. Halas, vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1940-1941, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (28), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artis…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Antonín Pelc (Rare books auction (211th auction))
(1895-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 813Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 21 x 30,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 28.VII.1963, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and M. Pirner at the Academy of Fine Arts, member of The Manes Association of Fine Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Sudek (Rare books auction (211th auction))
(1896-1976)
Josef Sudek
No.: 283Auction price: 12.000 CZK (500 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 83 čb. litofotografií podle původních negativů ze sbírky M. Khola a 1 pův. čb. fotografie M. Khola, vyd. v roce stého výročí narození a dvacátého výročí úmrtí J. Sudka; vyd. MoraviaPress, Břeclav, 1996, ex. 97/300 s podpisy autorů knihy: Jaroslav Boček (text), Pavel Jedlička (úprava) a …
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Konvolut 4 pozdějších katalogů
No.: 282Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalogy, 1) Topičův salon, Praha, 1948, sešit, přiložena pozvánka; 2) Ilustrace Jana Zrzavého, Galerie ČFVU, Praha, 1956, sešit 3) Jan Zrzavý - Ilustrace z Kytice, vyd. Albatros, Praha, 1976, text B. Stehlíková, volné listy a 4) Věra Jičínský, Topičův salon, 1941, s textem Jana Zrzavého, dvojlist, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Jan Zrzavý (Rare books auction (211th auction))
(1890-1977)
Výstava nových obrazů a kreseb
No.: 278Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, text J. Pečírka, vyd. Alšova síň, Umělecká beseda, Praha, 1939, dvojlist (4s.), se seznamem vyst. prací (30), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Karel Šafář (Rare books auction (211th auction))
(1938-2016)
Soubor grafický listů
No.: 445Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
10 x lept, uloženo v papírovém obalu, rozměr alba 30 x 15 cm, vše sign. PD K. Šafář, the disciple of Prof. R. Fiala at the Tertiary School of Applied Arts in Prague, Prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Zatloukal (Rare books auction (211th auction))
Kříž lásky
No.: 754Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování v titulu a tiráži autora, obálka a úprava Josef Zamazal, vydal Stan, Břeclav 1930, 4 sv. edice Stan, 70 s., brož, při okrajích lehce pokrčená obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID2**5 History of bids
-
Hanns Kerrl (Rare books auction (211th auction))
(1887-1941)
Reichstagung in Nürnberg 1938 (Der Parteitag Grossdeutschland)
No.: 855Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obs. značné množství čb. fotografií nacistického Německa, vyd. Baterlandischer Verlag, Berlin, 1939, pův. clpl. vazba s pův. ob., 406s., desky při okrajích mírně odřené, růžky lehce naražené, na ořízkách flíčky, jinak velmi dobrý a pěkný stav knihy, ob. při okrajích otřepená a s flíčkama, na …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED