Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Mikoláš Aleš (Rare books (211th auction) - oline part)
(1852-1913)
Ze života a pracovny mistra Mikoláše Alše
No.: 1314Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:38
kniha, výbor 166 reprodukcí jeho prací pro českou mládež, slovem doprovází J.F. Svoboda, vydalo nakladatelství Aloise Šaška, Velké Meziříčí, 1913, 310 s., poloplátěná nepůvodní vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arno Nauman (Rare books (211th auction) - oline part)
(1887-1959)
Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání
No.: 1315Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:39
bibliofilie, sign. lito ve frontispisu, 8x samostat. lito a bar. lito na obálce A. Nauman, typo M. Kaláb, 4. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, Ex.12/750, 130s., maršovský papír, velmi dobrý stav, razít…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Langer (Rare books (211th auction) - oline part)
(1894-1943)
Zpěvy zavržených
No.: 1316Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:40
Bibliofilie, vybral a přeložil z hebrejštiny Jiří Langer, obálka a typo Josef Sonberg, edice Malá antologie hebrejského básnictví X.-XIX.stol., vydal Akademický spolek Kapper, Praha 1939, pův. brož, 43 s., 800ex., papír Pannekoek, přesahy ob. při krajích pomačkané, horní kraj hřbetu podlepený, velm…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1872-1941)
Ot. Březina: Ruce
No.: 1317Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:41
Bibliofilie, frontispis a čtyři reprodukce kreseb Fr. Bílek, ed. Symposion knihy nové doby sv. 33, vydal Hugo Kosterka, Král. Vinohrady 1908, orig. brož, 64 s., ob. místy má skvrny, přesahy jsou pokrčené, okraje listů ohmatané, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirn…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Richard Marek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1883-1951)
M. Rutte: Ohnivá vlna (1920 - 1921)
No.: 1318Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:42
Bibliofilie, obálka a viněta v titulu linoryt a úprava J. Marek, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, orig. brož, 55 s., stav velmi dobrý, listy mírně zažloutlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha (Rare books (211th auction) - oline part)
(1877-1962)
J. Krecar: Legenda o sestře Valerianě
No.: 1319Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:43
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, 2 x sign. dřevoryt v příloze, titulní list, bohatě dekorovaná iniciála, vstupní a závěreč. viněta vše dřevorytem, do dřeva rytá kartonáž, předsádka a úprava Fr. Kobliha, exlibris knihovna Ant. Grimma, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady (Praha) 1920, …
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tavík František Šimon (Rare books (211th auction) - oline part)
(1877-1942)
Teréza Dubrovská: Večery v Bissone
No.: 1320Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:44
bibliofilie, sign. lept ve frontispisu a kresba v titulu T. F. Šimon, podpis v tiráži a úprava M. Kaláb, podpis s věnováním Dr. Miloslava Novotného, úvodní sonet Jiří Karásek ze Lvovic, vydal J. Otto, Praha 1933, orig. brož s ob., 70 s., ex. I./200, holandský papír Pannekoek, celofánový přebal potrh…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Štěch (Rare books (211th auction) - oline part)
(1908-1982)
K.J. Erben: Kytice
No.: 1321Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:45
bibliofilie, obálka, titul. viněta a 9 celostr. příloh vše dřevorytem a úprava K. Štěch, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, 154 s., brož, obálka při okrajích lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Graphics at the atelier of prof. Z. Kratochvil at The Academy of Art…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Štursa (Rare books (211th auction) - oline part)
(1880-1925)
René Boylesve: Moje láska
No.: 1322Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:46
bibliofilie, obálka a frontispis linoryt J. Štursa, 48. sv. edice Knihy dobrých autorů, vydala Kamila Neumannová, Královské Vinohrady 1908, 103 s., brož, zažloutlé listy, poškozený hřbet, na obálce skvrny, zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský (Rare books (211th auction) - oline part)
(1896-1986)
Dopisy neznámé české šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
No.: 1323Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:47
bibliofilie, sign. mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připravil a textem uvedl V. A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., ruční papír Van Gelder Zonen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostro…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský (Rare books (211th auction) - oline part)
(1873-1962)
L. Páleníček: Švabinský a hudba
No.: 1324Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:48
bibliofilie, podpis na patitulu L. Páleníček, frontispis suchá jehla M. Švabinský, v edice Kladenský lis vytiskl, vysadil a vydal Josef Cipra, Kladno 1979, 13 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil S. Urban (Rare books (211th auction) - oline part)
(1903-1997)
Jan Šnobr: Sedm vybraných básní
No.: 1325Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:49
bibliofilie, tři barev. heliogravury a podpis v tiráži B. S. Urban, podpis básníka v tiráži, 8. svazek sbírky 7 vybraných básní, vydal a upravil F. J. Müller, Praha 1944, Ex. 233/350, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský (Rare books (211th auction) - oline part)
(1873-1962)
Prokop Toman: Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců
No.: 1326Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:50
kniha, sign. litografie ve frontispisu Max Švabinský, dedikace a podpis na patitulu Prokop H. Toman, vydalo SNKLHU, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 224 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle (Rare books (211th auction) - oline part)
(1872-1941)
Jaroslav Hutka: Slova & písně
No.: 1327Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:51
bibliofilie, orig. sign. lept před titulem Jiří Anderle, biografickými poznámkami a svými podpisy v tiráži doplnili Fr. Dvořák a Jan Šulc, úprava, redakce a podpis v tiráži Martin Dyrynk, tisk bří Dřímalové, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2002, brož. s obálkou, ex. 188/650, papír Colorit, 44…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1928-2002)
Z pařížských dopisů Jana Zrzavého
No.: 1328Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:52
bibliofilie, orig. sign. suchá jehla před titulem a podpis v impresu Vl. Komárek, 2 orig. fotografie J.Z. a podpis v impresu Jar. Krejčí, výběr 11 dopisů z pařížské korespondence Jana Zrzavého s Johannesem Urzidilem a MUDr. Antonínem Starým z let 1924–1929, doslov sepsali a v impresu se podepsali Lu…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Majer (Rare books (211th auction) - oline part)
(1882-1963)
Božena Němcová: Kávová společnost
No.: 1329Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:53
bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu A. Majer, úprava M. Kaláb, 2. sv. ed. Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1926, ex. 41/100, karton. vazba s pův. přebalem, 30s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Hynais and H. Sweger, constituent member of T…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Suchánek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1933-2021)
Otokar Březina: Esej
No.: 1330Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:54
bibliofilie, 3x orig. litografie V. Suchánek, značeno na kameni Vlad. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v ob., 170 ex., nestr., obálka při okraji natržená, lehce pokrčená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bo…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Jacob (Rare books (211th auction) - oline part)
(1876-1944)
Obrana Tartufova
No.: 1331Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:55
kniha, Ekstase, výčitky, vidiny, modlitby, básně a rozjímání obráceného žida, přel. B. Reynek, 16. sv. edice Paprsek, tisk Vokolek, vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1929, pův. brož, 158s., 300 ex., dobrý stav, ob. zašlá, listy zažloutlé, částečně nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Bouda (Rare books (211th auction) - oline part)
(1934-2015)
Adolf Branald: Kdo uchová město?
No.: 1332Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:56
bibliofilie, 5x litografie J. Boudy, 4. svazek edice EVA, vydala Bonaventura, Praha 1991, Ex. 129/200, ruční papír z Velkých Losin, 41 s., volné listy v org., papír. přebalu, skvrna na papíře, restaurováno, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School…
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Benda (Rare books (211th auction) - oline part)
(1882-1970)
Jean Sire de Joinville: Život svatého Ludvíka krále francouzského
No.: 1333Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:57
kniha, návrh obálky, frontispis, drobné viněty v titulu, úvodní iniciála vše dřevorytem Jar. Benda, dvoubarev. tisk F. Obzina, přel. Otto A. Tichý, 43. sv. edice Dobré dílo, vydal Antonín Smrž, Stará říše 1917, pův. brož, 225s., velmi dobrý stav, vazba lehce zkosená, přesahy ob. pokrčené, Provenanc…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Šerých (Rare books (211th auction) - oline part)
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
No.: 1334Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:58
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová (Rare books (211th auction) - oline part)
(1912-1994)
Xenofón: Historie krásné Pantheie
No.: 1335Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:59
bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský (Rare books (211th auction) - oline part)
(1896-1986)
Z korespondence Bedřicha Smetany
No.: 1336Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:00
bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of pr…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera (Rare books (211th auction) - oline part)
(1920-2010)
Kurt Schwitters aneb Merz
No.: 1337Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:01
bibliofilie, úvodní text a překlad básní L. Kundera, návrh obálky P. Konečný, vydaloDivadlo hudby, Olomouc 1989, sešit, ex. 350, 8s., velmi dobrý stav, ob. mírně pomačkaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Dvořáček (Rare books (211th auction) - oline part)
(1895-1970)
Marcel Schwob: Imaginární životy
No.: 1338Auction price: 2.800 CZK (117 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:02
bibliofilie, vzácně se vyskytující tisk, sign. lept ve frontispisu a 5 sign. samostat. leptů na japonu L. Dvořáček, úprava Jar. Žlebek, vysázel Frant. Navrátil a vytiskl Ferdinand Mígl, plotny leptů po zhotovení šesti zvláštních otisků byly zničeny, 1. sv. edice 200, vydal Arno Sáňka, Brno 1923, pol…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Klouda (Rare books (211th auction) - oline part)
(1929-2010)
Křížová cesta
No.: 1339Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:03
bibliofilie, 15 x dřevoryt (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Mánes (Rare books (211th auction) - oline part)
(1820-1871)
Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder
No.: 1340Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:04
kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha (Rare books (211th auction) - oline part)
(1860-1939)
Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém
No.: 1341Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:05
bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Dvořáček (Rare books (211th auction) - oline part)
(1911-1945)
Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka
No.: 1342Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:06
kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Richard Marek (Rare books (211th auction) - oline part)
(1883-1951)
André Gide: Saul
No.: 1343Auction price: 120 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:07
bibliofilie, úprava a dřevoryty, J. Marek, vydal A. L. Střížek, Stará říše 1918, 120 s., brožovaná, obálka lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 120 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED