• Václav Bláha st.

    (1922)

    Odrazy

    No.: 1

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:00

    pen drawing, paper, 1985, 42,5 x 62 cm, sign. RD V. Bláha 85, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Čáp

    No.: 2

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:01

    etching, 2005, 18 x 13 cm, sign. DM V. Bláha, no. 5/5, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Znak 1

    No.: 3

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:02

    colored etching, 2005, 18 x 13 cm, sign. DM V. Bláha, no. 1/5, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Kmen

    No.: 4

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:03

    etching, 2005, 18 x 13 cm, sign. DM V. Bláha, no. 2/5, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Znak 5

    No.: 5

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:04

    colored etching, 2005, 18 x 13 cm, sign. DM V. Bláha, no. 2/5, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Břeh v zimě

    No.: 6

    Auction price: 9.000 CZK (360 €)

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:05

    akvarel, papír, kresba, 1997, 40 x 56,5 cm, sign.DU V. Bláha 97, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

    Current price: 9.000 CZK (360 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Tíseň 1

    No.: 7

    Auction price: 7.500 CZK (300 €)

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:06

    pen drawing, paper, 1985, 63 x 40 cm, sign. RD V. Bláha 85, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

    Current price: 7.500 CZK (300 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Přelivy

    No.: 8

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:07

    aquarelle, painting, paper, 1997, 54 x 41 cm, sign. DM V.Bláha 97, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Pozorovatel

    No.: 9

    Auction price: 6.000 CZK (240 €)

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:08

    pen drawing, paper, 1985, 42 x 62 cm, sign. RD V. Bláha 85, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

    Current price: 6.000 CZK (240 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Slza

    No.: 10

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:09

    aquarelle, painting, paper, 57 x 39 cm, sign. DM V. Bláha, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Poesie

    No.: 11

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:10

    monotype, japan, 23,5 x 18 cm, sign. DM V. Bláha, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Trojúhelník

    No.: 12

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:11

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Terč

    No.: 13

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:12

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Souhvězdí II.

    No.: 14

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:13

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Červen

    No.: 15

    Planned termination: 27. 10. 2021 19:14

    coloured etching, 2005, 18 x 13 cm, sign. DM V. Bláha, n. 2/5, the disciple of K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and the group Radar

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Kříž na okně

    No.: 209

    Auction price: 40.000 CZK (1.600 €)

    Planned termination: 04. 11. 2021 15:00

    suchá jehla, monotyp, 1967, 15,3 x 11,2 cm, sign. PD Reynek, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 40.000 CZK (1.600 €)

    Last auctioneer: ID6**8 History of bids

    Estimate: 120 000 - 200 000 Kč CZK

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Motiv z Florencie

    No.: 34

    Auction price: 42.000 CZK (1.680 €)

    pastel, kombinovaná technika, papír, 1977, 21 x 23,5 cm, sign. PD Sklenář 77, rám, pravost díla ověřena a posouzena Zdeněk Sklenář foundation, nadační fond (posudek přiložen), výtečná ukázka z díla originálního českého malíře, grafika a ilustrátora. Vystudoval na UMPRUM v Praze, kde později zastával…

    Current price: 42.000 CZK (1.680 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

    Estimate: 55 000 - 65 000 Kč CZK

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Guillaume Apollinaire

    No.: 33

    Auction price: 15.000 CZK (600 €)

    akvarel, papír, 1964, 17 x 11 cm, sign. DU Sklenář 64, rám, pravost díla ověřena a posouzena Zdeněk Sklenář foundation, nadační fond (posudek přiložen), zásadní vliv na Sklenářovu tvorbu měla cesta do Číny roku 1955, kde zcela redefinoval svůj dosavadní pohled na formy evropského malířství. Po asijs…

    Current price: 16.000 CZK (640 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

    Estimate: 40 000 - 60 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Loďky

    No.: 32

    Auction price: 3.000.000 CZK (120.000 €)

    olej, karton, 1942, 16,2 x 21,3 cm, sign. PN J. Zrzavý 42, rám, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 3.000.000 CZK (120.000 €)

    Estimate: k CZK

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Starý strom

    No.: 31

    Auction price: 350.000 CZK (14.000 €)

    tempera, papír (lakovaná), přeneseno na překližku, 16,5 x 20,4 cm, sign vzadu Šíma, rám, Josef Šíma byl malíř a ilustrátor, studoval UPŠ a AVU v Praze u J. Preislera. Od r. 1921 byl členem Devětsilu, téhož roku odjel také do Paříže, kde se usadil definitivně. Počátky jeho výtvarného působení jsou sp…

    Current price: 350.000 CZK (14.000 €)

    Estimate: k CZK

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Krystal

    No.: 30

    Auction price: 16.000 CZK (640 €)

    dřevoryt, 19,5 x 15,5 cm, sign. PD Šíma, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. V. Bukovac and J. Preisler at The Academy of Fine Arts in Prague, studied Civil Engineering at The University of Technology in Brn…

    Estimate: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Anděl

    No.: 29

    lept, 14,7 x 9,8 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, č. 50/75, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Estimate: k CZK

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Akrobacie

    No.: 28

    Auction price: 28.000 CZK (1.120 €)

    pastel, kombinovaná technika, papír, 1947, 27,5 x 20,5 cm, sign. PD Reichmann 47, rám, Reichmann absolvoval své studium na Vysoké škole technické v Brně obor architektura. Postupně však rozšiřoval oblast svých zájmů na pole literární, básnické a výtvarné. Významným způsobem se také zapsal do dějin č…

    Current price: 28.000 CZK (1.120 €)

    Estimate: k CZK

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    No.: 27

    tuš, tužka, kombinovaná technika, papír, 1977, 63 x 49 cm, sign. DU Dalibor Chatrný 77, rám, autor je známým představitelem experimentálních a konstruktivních tendencí, které kontinuálně rozpracovával od počátku 60. let. Byl pedagogem na pražské AVU a brněnské FaVU a členem Klubu konkretistů nebo Pr…

    Current price: 15.000 CZK (600 €)

    Estimate: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Stanislav Podhrázský

    (1920-1999)

    Sedící akt

    No.: 26

    Auction price: 18.000 CZK (720 €)

    tužka, papír, 1999, 40,5 x32 cm, the disciple of prof. F. Tichy, member of the group Maj

    Current price: 18.000 CZK (720 €)

  • Miloslav Chlupáč

    (1920-2008)

    Postava

    No.: 25

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1992, 30,5 x 27,5 cm, sign. LD Chlupáč M, rám, the disciple of prof. K. Stipl and prof. J. Wagner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Umelecka beseda, the group Maj, Nova skupina

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Muzikant (Stanislav Apolín))

    No.: 24

    Auction price: 250.000 CZK (10.000 €)

    olej, karton, 1958, 48,5 x 34 cm, sign. PD B. Matal 58, rám, tento významný autor byl nejmladším členem Skupiny 42. Od zobrazování městské periferie a civilistních námětů, jak je propracovávali jeho skupinoví kolegové, se však posléze přimknul k abstrakci s geometrickými prvky, která v jeho díle zás…

    Current price: 250.000 CZK (10.000 €)

    Estimate: k CZK

  • Kamil Lhoták

    Podivná hra (ilustrace)

    No.: 23

    Auction price: 20.000 CZK (800 €)

    akvarel, tuš, papír, 10,5 x 9,5 cm, sign. DU Kamil Lhoták, pasparta, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvorby. Nikdo jiný na…

    Current price: 20.000 CZK (800 €)

    Estimate: k CZK

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Na pivu

    No.: 22

    Auction price: 35.000 CZK (1.400 €)

    tuš, běloba, papír, 13,5 x 12 cm, sign. LD Jos. Lada, rám, Josef Lada byl přední český malíř, ilustrátor, scénograf, karikaturista a kreslíř, vyučil se knihařem a poté krátce studoval na UMPRUM v Praze u prof. Dítěte a Hofbauera, ale vzápětí se začal živit ilustracemi do časopisů a ilustroval knížk…

    Current price: 35.000 CZK (1.400 €)

    Estimate: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Hold fetišismu

    No.: 21

    olej, plátno, 1935, 62 x 49,5 cm, sign. LD V. Zykmund, 35, rám, LD autorsky název obrazu, český malíř, grafik, fotograf a výtvarný teoretik studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u prof. Cyrila Boudy a prof. Oldřicha Blažíčka. Zykmund působil také jako vysokoškolský pedagog. Byl s…

    Estimate: 4 000 000 - 5 000 000 Kč CZK