-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Rozkvetlé stromy
Položka č.: 230Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, papír, 57,3 x 44,5 cm, sign. PD K. Oberthor, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Skála
(1908-2001)
Don Quijote, Sancho Panza a Rocinanta (putování noční krajinou)
Položka č.: 229Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, 1976, 58,7 x 78,7 cm, sign. PD K. Skála 76, rám, drobné oděrky na rámu, při krajích mírně oloupaná barva, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Nechleby na AVU v Praze, poté prof. Souverbieho na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen JUV v Praze
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Moře
Položka č.: 228Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.500 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, běloba, tuš, papír, 1969, 31,3 x 88 cm, sign. PD Liesler 69, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnoval se grafic…
Aktuální cena: 36.000 CZK (1.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Ullrych
(1893-1948)
Pradleny
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1934, 108 x 132 cm, sign. vzadu B. Ullrych 1934, rám
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Augustin Vlček
(1865-1934)
Děti Antonína Slavíčka, Eva a Jan
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 1902, 38,5 x 38,5 cm, sign. PU Vlček 1902, rám, Augustin Vlček byl českým malířem portrétů a restaurátorem. Studoval na pražské Akademii u Antonína Lhoty a Františka Čermáka a následně na mnichovské Akademii. Jeho malířské dílo, především portréty, charakterizuje dobový secesní akadem…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Sv. Petr radí sv. Pavlovi
Položka č.: 225Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 42,5 x 31 cm, přelom 18 a 19 st., Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
-
Neznámý autor
Ukřížování
Položka č.: 224Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
Olej, plátno - rentoaláž, 31,5 x 17 cm, drobná olejová malba představuje v baroku oblíbený námět truchlící Panny Marie stojící před Ukřižovaným Kristem. Tlumená barevnost odpovídá náladě výjevu, který se odehrává na kopci Golgota. Pod křížem je umístěna lebka, v pozadí jsou vidět obrysy města předst…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Zátiší s hruškami
Položka č.: 223Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, dřevo, 30,5 x 40,5 cm, rám, z pozůstalosti Josefa Lieslera, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kundera
(1911-2005)
Les Sardines
Položka č.: 222Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1969, 27,5 x 41,5 cm, sign. PD Kundera 69, rám, vzadu razítko Galerie E. Gaors z Marseille, vzadu na rámu číslo soupisu No 62 RK
Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emil Filla
(1882-1953)
Kubistická hlava
Položka č.: 221Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
bronz, v. 27,5 cm, socha na mramorovém podstavci, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Gutfreund
(1889-1927)
Toaleta
Položka č.: 220Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
bronz, v. 44,5 cm, č. 1/4, pozdější odlitek, odlito z původního sádrového modelu v roce 2003 v počtu 7 kusů, původní sádra z r. 1911 pochází z pozůstalosti fotografa Eugena Wiškovského, reprodukováno: soupis NG 1995/96 str. 187, soupis č. 37, autor byl významný sochař první poloviny 20. století - pr…
Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Krása mládí ve svém boji
Položka č.: 219Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
bronz, pozdější odlitek, 1910, v. 35 cm, plastika je zastoupena ve 2 variantách v GHMP, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes a Umělecké besedy
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Roučka
(1942)
Akrobat
Položka č.: 218Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 33 x 23 cm, sign. DU Roučka, č. 15/200, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Roučka
(1942)
Dvě postavy
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 29 x 21 cm, sign. PD Roučka, č. 11/47, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Balcar
(1929-1968)
P.F. 1960 - Jiřina Hořejší
Položka č.: 216Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvatinta, lept, 1959, 13,5 x 7,2 cm, sign. PD Jiří Balcar 59., papír mimo tisk lehce pošpíněný, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, Žák prof. F. Tichého a F. Muziky na VŠUP v Praze. Člen skupiny Máj a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vysušil
(1926-2014)
Bez názvu
Položka č.: 215Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 2005, 70,5 x 54,5 cm, sign. DU K. Vysušil 2005, rám, č. 5/10, žák prof. O. Nejedlého a K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky, spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Róna
(1957)
Náklaďák s bombama
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
serigrafie, 1997, 41,5 x 30 cm, sign. PD Róna 97, č. 77/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Velíšek
(1963)
Řezník
Položka č.: 213Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 2023, 28 x 23 cm, sign. DU Martin Velíšek 2023, č. P/V, žák prof. S. Libenského a J. Svobody na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Chaba
(1925-2009)
U vody
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
suchá jehla, 1957, 17,7 x 25 cm, sign. PD Karel Chaba, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Střížek
(1959)
Noční tramvaj
Položka č.: 211Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvatinta, 2011, 41 x 29,5 cm, sign. PD Antonín Stířžek 2011, č. 97/100, studium na SUPŠ, žák J. Ptáčka na AVU v Praze
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
-
Petr Ptáček
(1965)
1959 Dodge Coronet
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 2022, 26,5 x 40 cm, sign. PD Petr Ptáček 2022
Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Bouda
(1934-2015)
Stodvojka
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1988, 20 x 43 cm, sign. PD Jiří Bouda 88, č. 3/60, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu
-
Ivana Lomová
(1959)
Věčný vůdce
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 2013, 35 x 34,5 cm, sign. PD Ivana Lomová 2013, č. 59/126, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Gemrot
(1983)
V hlubině
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 5.600 CZK (234 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 2013, 27,5 x 50,5 cm, sign. PD Jan Gemrot 2013, rám, č. 105/140
Aktuální cena: 5.600 CZK (234 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michael Rittstein
(1949)
Stanování
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 2000, 29,5 x 20,5 cm, sign. PD M. Rittstein 00, č. 21/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michael Rittstein
(1949)
Sprcha
Položka č.: 205Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1996, 39 x 49 cm, sign. PD M. Rittstein 96, č. 8/50, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dalibor Smutný
(1964)
Toulitka
Položka č.: 204Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
mezzotinta, 1998, 60,5 x 60 cm, sign. PD D. Smutný 98, č. 6/30, při okrajích mimo tisk mírně pkrčený a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dana Puchnarová
(1938)
Poezie vody
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
reliéfní tisk, lept, 1965, 32 x 25,2 cm, sign. PD Puchnarová 65, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. K. Součka, L. Čepeláka, členka SČUG Hollar a SOV
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Axmann
(1955)
Vinice V.
Položka č.: 202Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 2001, 79 x 98,5 cm, sign. PD Mikoláš Axmann 2001, č. 2/35, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠ - výtvarný obor v Praze, žák L. Čepeláka na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar a Corpora Spiritus
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Maskot
Položka č.: 201Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 14,3 x 20,6 cm, sign. PD Ladislav Novák, rám, č. 28/50, Antikvariát Ostrovní, člen TT klubu, člen Sdružení Q
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO