Michael Florian
(1911-1984)
Elisabeth Madox Robertsová: Zelená zem divů
Položka č.: 667Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, bar. linoryty, úprava a ob. M. Florian, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1941, ed. Symposion, sv. 137, pův. brož, 259s., několik uvolněných archů, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
Jakub Deml: Rosnička
Položka č.: 668Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
bibliofilie, černo-zelená kresba tištěná na tit. listě J. Váchal, podp. autora na patitulu, vyd. Pavla Kytlicová, Tasov, 1927, 500 výtisků, pův. brož, 116s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel …
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Jan Konůpek
A.V. Frič: Zákon pralesa
Položka č.: 669Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
bibliofilie, indiánská ornamentace, iniciálky, obrázky a vazba J. Konůpek, vyd. Zátiší knihy srdce i ducha B.M. Klika, Praha, 1921, pův. karton. vazba, 85s., hřbet vazby lehce poškozen, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze…
Doc. Dana Puchnarová
K. H. Mácha - Máj
Položka č.: 670Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
knižní tisk D. Puchnarová - básně, 2016, 29,7 x 21 cm, sign. na posledním listě D. Puchnarová, výtisk č. 18
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Jiří Slíva
Franz Kafka Blues, s autorskou grafikou a podpisem autora
Položka č.: 671Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
kniha, 2024, 20 x 20,2 cm, sign. první list Jiří Slíva, Součástí knížky je grafika, barevná litografie, č. 15/50, sign. nahoře i dole Jiří Slíva, 14,1 x 8,3 cm, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Ernst Weiers
(1909-1978)
Katalog k výstavě s přiloženými litografiemi
Položka č.: 672Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
katalog se dvěma litografiemi, 38,5 x 25,8 cm
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Jan Měřička
Grafika
Položka č.: 673Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Jiří Brázda
EXL PF ETC (Lásky v detailech vs. detaily lásek)
Položka č.: 674Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Rastislav Michal
Intimní motivy
Položka č.: 675Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 1975, Soubor obsahuje 10 mědirytin, rozměr souboru 32 x 22 cm. Vydali Rastislav a Marta Michalovi ve čtyřiceti číslovných výtiscích na ručním losínském papíru o Vánocích 1975. Tento výtisk má číslo 30., žák prof. J. Vodrážky, A. Pelce, M. Holého a K. Součka, člen UVU
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Milan Bauer
(1963)
Anatomia Gramatika
Položka č.: 676Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Karel Šafář
(1938-2016)
Soubor grafický listů
Položka č.: 677Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Různí autoři
Ex libris Marionet III
Položka č.: 678Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Zdenka Krejčová
Oscar Wild - Slavík a růže
Položka č.: 679Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
bibliofie, 1993, 5 x lept s akvatitnou, vše 14,5 x 10 cm, vše sign. PD Z. Krejčová, svázano v pevné vazbě, vydal Aulos, Praha 1993 v počtu 100 ks, tento má číslo 42/100. Zadní desky polité, hřbet poškozený
Vladimír Komárek
Jaroslav Seifert Jen verše o lásce
Položka č.: 680Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 4x suchá jehla od Vladimíra Komárka, 1980, 30,5 x 22 cm, sign. Komárek, Seifert, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Jakub Zeman
Haiku - básničky na tři řádky
Položka č.: 681Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, 2000, sign. vše H. Storchová, devadesát básní mladého autora doprovodila devíti lepty Hana Storchová, vydalo nakladatelství Bonaventura v nákladu 150 výtisků, tento má číslo 54
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Josef Sudek
(1896-1976)
Soubor tří fotografií
Položka č.: 682Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 1996, 17 x 22,8/ 22 x 27/ 23 x 16 cm, Za odborné asistence Anny Fárové vydala firma Jassen-Cilag u příležitosti 100. výročí narození a 20. výročí úmrtí Josefa Sudka., Fotografie ,,Okno mého ateliéru nalepa na špatné straně papíru s popisem, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafic…
Oldřich Kulhánek
Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara
Položka č.: 683Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Více autorů
Československé legie v Rusku, malířské dokumenty
Položka č.: 684Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Ota Janeček
Ilja Hurník: Tři múzy
Položka č.: 685Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Jan Charles Vondrouš
(1884-1970)
Grafické zjevy I.
Položka č.: 686Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 28 x 21 cm, sign. lept J. C. Vondrouš, vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha, 1940, ex.: 153/200, složky sešité nití a volně vložené do obálky, 20s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Ladislav Kuklík
Petr Bezruč: Maryčka Magdonova
Položka č.: 687Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 11 x 8 cm, 3x sign. kombinová technika L. Kuklík, vyd. Supraphon, Praja, 1988, edice Lyra Pragensis a Polyhymnia, ex.: 6/200, ruční papír z Velkých Losin, pův. kožená vazba, kart. pouzdro, 25s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠ…
Petr Helbich
Fotografie
Položka č.: 688Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
kniha, fotografie, 27 x 20 cm, vlepena orig. sign. fotografie P. Helbich, vyd. Greisen, Praha, 2008, ex.: 46/100, pův. clpl. vazba s obálkou, 119s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Marta Hrůzová
Z čínské lyriky
Položka č.: 689Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
tuš, akvarel, 15 x 13 cm, 2x sign. kolorovaná celostr. kresba, 1x drobná klorovaná kresba M. Hrůzová, vyd. Klub bibliofilů v Myslibořicích, 1939, podpis autorky a překladatele v tiráži, tisk J. Pejchl, ex.: č. 15, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Mario Stretti
(1910-1960)
Paul Verlaine: Písně beze slov
Položka č.: 690Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 19 x 12 cm, 3x sign. suchá jehla M. Stretti, podpis F. Hrubín v tiráži, vyd. V. Bujárek, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Fr. Hrubín: Černá denice
Položka č.: 691Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
brož, 30 x 18 cm, 2x litografie Zd. Sklenář, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, brož s obálkou, nestr., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5
Jiří Bouda
(1934-2015)
Soubor 9 exlibris z Východních Čech a 1 z Prahy v barevných litografiích
Položka č.: 692Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
10x litografie, 21 x 10 cm, soubor sign. bar. lit. Jiří Bouda, nákl. 140 výtisků, Praha, 1996, volné graf. listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž
Ota Janeček
Hudba z respiria 300
Položka č.: 693Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
bibliofilie, 1987, 21 x 15 cm, č. 50/200, Zamyšlení nad jubilejním vysíláním Hudby z respiria od dr. Jana Zelenky a verše Zdeňka Vokurky, Vladimíra Šefla a Emy Destinnové vyzdobil orig. komb. technikou Ota Janeček (8,5 x 6,5 cm), sign. PD Ota Janeček. Vydal Český hudební fond, Praha, 1987, měkká šit…
Daniela Havlíčková
(1946-1999)
Jan Pilař: Zázrak dorozumění
Položka č.: 694Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 1981, 21 x 16 cm, vše sign. DU DHavlíčková, autorský tisk, Bibliofilie vydaná nakladatelstvím Suprahon v roce 1981 jako 17. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 70. publikaci v edici Lyry Pragensis. 4 barevné kombinované techniky ve formátu 14,8 x 10,5 cm provedla Daniela Havlíčk…
Jiří Anderle
Hudba z respiria 250
Položka č.: 695Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
bibliofilie, 1985, 21,5 x 15,5 cm, sign. DU Jiří Anderle, č. 178/200, Zamyšlení nad jubilejním vysíláním Hudby z respiria od dr. Jana Zelenky a verše M. Floriana a P. Cincibucha, vyzdobil orig. komb. technikou Jiří Anderle (13,5 x 10 cm). Vydal Český hudební fond, Praha, 1985, měkká šitá vyzba v pap…
Eva Bednářová
(1937-1986)
Julian Tuwim: Hold Chopinovi
Položka č.: 696Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 1985, 21,5 x 15 cm, autorský tisk, Čtyřmi barevnými kombinovanými technikami vyzdobila Eva Bednářová. Sestavil, z polštiny přeložil a průvodní text napsal Jaroslav Simonides. Vydal Supraphon v roce 1985 v edici Lyry Pragensis a bibliofil. edici Polyhymnia. Vydáno 200 číslovaných výtisků…