• Ladislav Karoušek

    (1926-1991)

    Únorové slunce

    Položka č.: 281520

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:23

    olej, plátno, 1973, 60 x 90 cm, lišta, vzadu razítko: Dílo Akademického malíře Ladislava Karouška, žák prof. V. Silovského a M. Holého, člen skupiny M 57

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michal Burget

    (1970)

    Na samotě II

    Položka č.: 281627

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:10

    olej, plátno, 2023, 70 x 62,5 cm, sign. LD M B 23, lišta

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dalibor Matouš

    (1925-1992)

    Zátiší s loutnou

    Položka č.: 282026

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:33

    pastel, lepenka, 70. léta, 30 x 72 cm, sign. LD Dalibor Matouš, rám, dílo představitele české malby. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Filly a Tichého. Byl členem skupiny Iniciativa a Trasa. V jeho díle rezonují prvky kubismu, jak je patrné i v nabízené položce. , žák prof. F…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Marrons

    Položka č.: 281962

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:29

    tuš, papír, 1964, 28 x 20 cm, sign. PD Šlitr 64, rám

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Bez názvu

    Položka č.: 281514

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:17

    akvarel, papír, 2003, 70 x 65 cm, sign. DU D. Chatrný 73,03, rám, autor je známým představitelem experimentálních a konstruktivních tendencí, které kontinuálně rozpracovával od počátku 60.let. Byl pedagogem na pražské AVU a brněnské FaVU a členem Klubu konkretistů nebo Profil 58. Jeho práce je synon…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Matuška/Masker

    (1981)

    Waterproof

    Položka č.: 281581

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 15:24

    serigrafie, 2012, 60 x 85 cm, sign. DU Maskér 2012, rám, č. 24/107, Studia na Akademii výtvarných umění u Vladimíra Skrepla (2003-2009), studijní pobyty na Cooper Union New York (2008) a Middlesex University London (2010). Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého (2010). Cena NG 333 pro nejlepšího uměl…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Sytař

    (1976)

    Fčela

    Položka č.: 281633

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:16

    akryl, kapa, 2005, 120 x 200 cm, sign. DU Sytař 05, studium na Zlínské škole umění ve Zlíně, žák M. Mainera na FAVU VUT v Brně

    Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Scéna

    Položka č.: 282020

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:27

    olej, plátno, 1970, 80 x 100 cm, monogr. LD JN a sign. na zadní straně Jnovák 1970, rám, Studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky. S grafickými technikami jej seznámil Pavel Šimon. V kresbách často zachycoval pražská zákoutí, v grafice…

    Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 35 000 CZK

  • Lukáš Karbus

    (1982)

    Rajská zahrada

    Položka č.: 281646

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:29

    akryl, plátno, 2005, 95,5 x 110,5 cm, sign. vzadu Karbus 2005

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Paganini

    Položka č.: 282025

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:32

    olej, hobra, 51 x 39 cm, rám, malba místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Anděl

    Položka č.: 281940

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:07

    kombinovaná technika, koláž, 2000, 58,7 x 41,5 cm, sign. zezadu V. Janoušková, rám, Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb, což je charakteristické i pro nabízené dílo s názve…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Xénia Hoffmeisterová

    (1958)

    Prožraný kožich

    Položka č.: 281640

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:23

    akryl, plátno, 2014, 50 x 50 cm, mongr. vzadu XH, studium u prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    Kompozice Mozart

    Položka č.: 282021

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:28

    olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Květen

    Položka č.: 281960

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:27

    akvarel, tužka, papír, 27,5 x 39 cm, sign. PD L. Jiřincová, sign. LN L. Jiřincová, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace. V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Jan Chaloupek

    (1958)

    Z kroniky starých vikingů

    Položka č.: 282001

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:08

    akryl, juta, 2024, 80 x 120 cm, známý malíř a ilustrátor, absolvent PdF - výtvarného oboru MU v Brně, na umělecké scéně se prosadil svým intelektuálním pojetím gestické malby, v rámci níž neustává v experimentu hledat nové polohy, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jiří Sozanský

    (1946)

    Z cyklu incident

    Položka č.: 281977

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:44

    tempera, asambláž, lept, papír, 1991, 63,5 x 48 cm, sign. PD Sozanský 91, rám, č. 1/1, Jiří Sozanský je znám zejména pro své rozsáhlé multimediální projekty vázané ke konkrétnímu místu či události, jimiž podněcoval utlumenou výtvarnou scénu již od 70. let. Jeho zájem je koncentrován na člověka v …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jan Chaloupek

    (1958)

    Andělský vodopád

    Položka č.: 281521

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:24

    akryl, juta, 2024, 110 x 80 cm, sign. vzadu JACH 24 , žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Kůň

    Položka č.: 281535

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:38

    tempera, papír, 1975, 43 x 53,5 cm, sign. PD Valter 1975, rám, tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění světa, které d…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Hísek

    (1965)

    Úsvit

    Položka č.: 282014

    Vyvolávací cena: 18.500 CZK (771 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:21

    mezzotinta, 1996, 35,2 x 59,5 cm, sign. PD Jan Hísek 1996, č. 19/29, Studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (1984–1990), ateliér knižní kultury a písma u profesora Milana Hegara a docenta Jan Solpera. Místo Jana Híska v kontextu současné malby a grafiky je zcela svébytné. Jedná se o byto…

    Aktuální cena: 18.500 CZK (771 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK

  • Filip Švehla

    (1991)

    Interruption

    Položka č.: 281644

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:27

    akryl, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Filip Švehla absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Ovčáček

    (1933-2022)

    Deflorace

    Položka č.: 281939

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:06

    strukturální grafika, lept, 1962, 50,5 x 39,4 cm, sign. PD Eduard Ovčáček 1962, rám, č. 1/5, Eduard Ovčáček se ve své tvorbě zabýval malbou, grafikou, koláží, plastikou, vizuální a konkrétní poezií, lettristickou fotografií, akcemi a instalacemi. Jeho prvořadým mediem se ale stala grafika, kterou ča…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Václav Chochola

    (1923-2005)

    Pařížský motiv

    Položka č.: 281745

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 18:08

    originální dobová signovaná bromostříbrná fotografie, 1968, 30 x 20,8 cm, sign. vzadu Václav Chochola, přiložen certifikát pravosti (certifikováno podpisem vnuka), žák prof. Skopce a Šobra na grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Šnajdr

    (1938)

    Bez názvu

    Položka č.: 281990

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:57

    olej, kombinovaná technika, kartón, 1976, 62 x 45,7 cm, sign. PN M.Šnajd 76, rám, Miroslav Šnajdr se narodil a dodnes žije a pracuje v Olomouci. Pro Šnajdra je typická dualita uměleckého talentu, která vychází ze zájmu o výtvarné umění a hudbu. Základním prvkem jeho tvorby je soustředění se na dané …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Veronika Zpěváková

    (1998)

    Půda IV.

    Položka č.: 281638

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:21

    akryl, úhel, kombinovaná technika, plátno, 2022, 110 x 110 cm, sign. vzadu LD Veronika Zpěváková 2022

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Praha

    Položka č.: 282027

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:34

    lept, 1920, 35,5 x 57 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, vzadu štítky, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionis…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Michal Burget

    (1975)

    Tábor na ostrově

    Položka č.: 281994

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:01

    olej, plátno, 2023, 60 x 60 cm, sign. LD M Burget 23, lišta, Absolvoval studium na pražské AVU, kde působil v ateliérech grafika I. u J. Lindovského, malba I. u J. Sopka a v ateliéru klasických malířských technik u Z. Berana. Autor je malířem a grafikem, který se dlouhodobě zabývá krajinomalbou, kd…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Cirkus

    Položka č.: 282030

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:37

    olej, plátno, 1939, 64 x 79 cm, sign. PD V. Junek 39, rám, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK

  • Filip Švehla

    (1991)

    Interruption III

    Položka č.: 282043

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:50

    akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Beerfest na dvorku (111 let litografické dílny Říční)

    Položka č.: 281554

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:57

    litografie, 2022, 54 x 43 cm, sign. DU Tomáš Bím, č. 85/111, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tadeusz Bartoš

    (1970)

    Gryphon

    Položka č.: 281699

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 17:22

    olej, plátno, 2018, 75 x 63 cm, sign. PD Tade 18, klínový rám, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV Hollarovo náměstí a VOŠG Ústí nad Labem

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook